Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Re: Xenony a vse kolem nich ...

22. bře 2013 15:35

Ahoj, vyskusam a dam vediet, vdaka.

JAD

Re: Xenony a vse kolem nich ...

22. bře 2013 15:39

Este jedna vec ma napadla, netreba po vymene xenonu vymazt chybou cez diagnostiku aby to zase islo?

Re: Xenony a vse kolem nich ...

07. dub 2013 15:47

Ahojte, tak som zistil, ze xenonova ziarovka bola dobra, zbytocne som kupoval :? , tak problem bude inde. To trafo je ta seda placata krabicka pod svetlom, alebo to je riadiaca jednotka xenonu? Kde najdem to trafo? Vdaka, JAD

Re: Xenony a vse kolem nich ...

07. dub 2013 16:17

R50-R53
pozri sem, prever buď štartér alebo ballast unit...
http://www.oemxenonshop.com/Mini-R53-Co ... ement.html
http://new.minimania.com/part/NMA3303/H ... -Cooper--S

u R56 už je trafo súčasťou xenonovej výbojky, pridávam pre referenciu
http://www.youtube.com/watch?v=X4FZaKgC ... 28&index=3

Xenony - nesvieti jedno svetlo

25. dub 2013 13:01

Ahojte priatelia. Kamarat dosiel za mnou s prosbou ci sa mu na to nemozem pozriet. Zatial na to nebolo moc casu, ale poskusal som par veci. Nesvieti vodicov xenon. Skusal som vymenit RJ z laveho ktore svieti a nesvietilo ani tak. Vybojku sme kupili novu, nesvieti... Pocitac tiez nehlasi ziadnu chybu, cize bude zrejme chyba niekde od RJ po svetlo. Ono to svetlo raz islo a raz nie. Je to Sko rok 2003, original montovane xenony z vyrobne. Napadlo ma ci to nemoze byt rele. Ak by bola posahana RJ tak by nefugoval ani ostrek svetla nie? Ostrek svetla funguje....

Re: Xenony - nesvieti jedno svetlo

27. dub 2013 19:08

nema niekto el. schemu zapojenia xenonov? :(

Re: Xenony - nesvieti jedno svetlo

28. dub 2013 08:17

skús toto
http://www.kneb.net/bmw/MINI/mini%20ret ... wstyle.pdf

alebo trochu pogúgluj...

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 00:26

Toto tema na nazev XENONY A VSE KOLEM, takze mam dotaz, ktery nenavazuje na predchozi diskuzi... :wink:

Vy, co mate origo xenony - je to zapsane nejak v technicaku? Nevim proc si myslim, ze to zapsane je a teda i kdyz clovek vymeni halogeny za origo a komplet xenonovou sadu, tak ze to stejne neni uplne 'legal'... Ale vlastne jsem nikdy auto s xenonama nevlastnil a u sluzebniho (ktere xenony ma), tak u toho jsem zase nevidel velky technicak... Tak nevim, kde jsem k tomu prisel a zda se nepletu... :P

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 00:29

V TP to není ;-)

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 01:40

Je to jen v kodech, ktere jsou uvedeny v servisni knizce. Takze pokud se ptas na to, jestli to poznaj policajti, kdyz bude "dodelavka" udelana dobre, tak nepoznaj. :lol: Resp. pokud se v tom budou chtit stourat, tak te nechaj svetla vypnout a zapnout a budou se divat, zda se "zkalibrujou" a pak jestli mas ostrikovace svetlometu.

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 07:19

Ked uvidia ze mas ostrekovace svetiel tak sa do toho nebudu starat

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 09:40

Nikde to napsany neni, jen xenony (u mini BiXenony) by meli mit automatickou nivelaci... ale pokud to dobre sestelujes, das ostriky tak by to melo projit i na technicky....

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 10:37

Lukas neviem ako u vas, u nas policajti za to beru TP... Vo velkom technicaku musis mat dopisane v doplnkovej vybave Xenonove svetla. V pripade ak nemas a chyti ta policajt tak ti bere okamzite TP. Mozno keby nebolo v bratislave tolko vychodnarskych policajtov, by tomu bolo inak....

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 10:39

Aha to by me zajimalo, jak by to delal s cizim statnim prislusnikem a navic kdo jako vozi velkej technicak? To se na SK musí? V ČR jen OTP velkej TP mám pekne doma a zadnymu policajtovi do toho nic neni. :evil:

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 11:13

U nas sa nosi len maly, je v nom cip a oni si ho pekne v pristroji nacitaju a vidia vsetko..

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 11:48

Huustý. Tak to u nás zatím naštěstí není. :biggrin:

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 12:55

Patrik145 píše:Lukas neviem ako u vas, u nas policajti za to beru TP... Vo velkom technicaku musis mat dopisane v doplnkovej vybave Xenonove svetla. V pripade ak nemas a chyti ta policajt tak ti bere okamzite TP. Mozno keby nebolo v bratislave tolko vychodnarskych policajtov, by tomu bolo inak....
Môžeš poslať nejaký ofiko zdroj? Pretože žiadne z áut s xenonami ktoré sme v rodine mali xenóny v TP zapísané nemali (kupované ako nové v SR).

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 16:58

Ked sa mi dostane velky TP s dodatkom kludne...

Re: Xenony a vse kolem nich ...

30. čer 2014 18:03

Patrik145 píše:Ked sa mi dostane velky TP s dodatkom kludne...
Pokiaľ viem tak sa musia zapisovať len neorigo prestavby. Pokiaľ je auto vybavené xenonami od výroby tak to zapísané byť nemusí.

Re: Xenony a vse kolem nich ...

01. črc 2014 09:57

Priznam sa ze co sa tyka xenonov nkdy som to neriesil. Co som robil je maximalne namotovanie a majitel si to uz zariadil sam...
Odeslat odpověď