Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Re: xenon svetla

06. říj 2010 19:18

Teď mají v Renocaru akci : Připravte své MINI na zimu :)

http://www.renocar.com/mini/aktuality/c ... i-na-zimu/
Naposledy upravil Ilya 17 dne 06. říj 2010 19:30, celkově upraveno 1

Re: xenon svetla

06. říj 2010 19:24

to se určitě v Renocaru zpletli a zapoměli k před tu 7 dát 1 :banana: :banana:

Re: xenon svetla

06. říj 2010 19:57

Taky sem si rikal. Kazdej na ne nadava jak sou drazi .. Mno uvidime .. casem ..

Re: xenon svetla

07. říj 2010 17:43

to je dobre akcia,keby to bola aj na slovensku hm :?

Re: xenon svetla

07. říj 2010 21:40

Kontrola je zdarma, za opravy, dolití, výměny atd. se ale platí ;-)

Re: xenon svetla

04. zář 2011 19:08

Ahojky, Pokud se nekdo z NM 2 generace bude z nejakeho duvodu poustet do demontaze svetel, tak prikladam fotecku. Je to velice jednoduche a myslim, ze tentokrat "soudruzi z NDR" udelali dobre. 4 srouby na 10 klicek. Idealne golu, nebo na AKU s prodlouzenim. Konektor jde odpojit lehce a hadicka od ostrikovace, pokud mate xenon, je na rychlospojku. V miste T jsou plastove kolicky, kterej je lepsi vyndat, aby se uvolnila vystelka k motoru a levy horni uchyt sel lip vyndat.

Když se světlo vyndá, tak se dá dostat ke klaksonu, mlhovce a taky k čidlu teploty(na pravé straně)

Zpět stejně. jen dejte pozor na přesné usazení, aby seděly srouby.
Přílohy
svetlo2.JPG
svetlo2.JPG (97.33 KiB) Zobrazeno 13234 krát
svetlo.JPG
svetlo.JPG (51.5 KiB) Zobrazeno 13234 krát

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 15:27

Chlapi neviete niekto prosim poradit ohladom dialkovych svetiel, ci sa daju vyskovo nastavovat a ked hej, ze ako?lebo vidim tam len stelovaky na xenon (hore-dole a vpravo-vlavo) ale na dialkove nic, a svietia dost nizko....Diky

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 17:21

Xenony se přece podle zatížení výškově naklánějí samy.

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 18:54

Ano naklanaju sa sami podla pohybu pruzenia,ale daju sa nastelovat aj manualne...ale mne ide odialkove svetla ci sa daju stelovat

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 19:15

http://www.mini2.com/forum/second-generation-mini-exterior/129506-bi-xenon-headlights-2.html

Bi-xenony jsou jedna lampa, která se naklání. V režimu potkávacích světel je mezi čočku a žárovku vložena "závěrka", která zablokuje část světla. V režimu dálkových světel pak projde všechno světlo.

Takže jestli jde ta lampa manuálně štelovat, tak šteluješ potkávací i dálkové.
Mě teda dálkové svítí široko daleko...

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 21:31

to je tak asi u R53 facelift a R56, ale ja mam ako dialkove klasicku H7 ziarovku, myslim ze ako svetla bez xenonov. Pozri foto:hore je xenon-bez cockovy a dole v tom okruhlom je H7 ako dialkove...
DSC06101.JPG
DSC06101.JPG (29.79 KiB) Zobrazeno 12960 krát

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 21:37

Aha, takže 1. generace má xenony a ne bi-xenony. Tak to se omlouvám, to mi nějak uteklo. :oops:

Re: xenon svetla - dotaz

24. bře 2012 22:21

Jj presne tak :) v pohode, nic sa nedeje.

Xenon

30. led 2013 23:10

Čuste Kluci chtel bych se zeptat nevite nekdo jestli by slo na mem Minim R50 prehodit obycejne svetla za Xenony myslim si ze by to mohlo jit jen bych musel dat jiny motorek odstrikovacu a natahnout hadicky ke svetlu doufam ze se nepletu.. mate stim nekdo nejakou zkusenost dik za rady

Re: Xenon

30. led 2013 23:16

Prehodit to jde, zprovozneni je slozitejsi. Krom ostriku jsou svetla napojeny na dva senzory, ktere mu udavaji sklon podle aktualni zateze. Jeden je na predni naprave, druhy na zadni. Samozrejme to jde osadit i bez nastavovani, jen budes muset svetla trochu sklonit, abys neoslnoval. Ostrikovac musis jeste pripojit na kabelaz, kterou tam nemas a musis natahnout... Taky budes muset pres diagnostiku nahrat ze mas xenony, aby se Ti to zprovoznilo. Kazdopadne to jde.. :bigups:

Re: Xenony a vse kolem nich ...

31. led 2013 11:12

No ja prave ty cidla na ramenach mam to by problem nebyl a myslim ze by to mela mit asi vetsina Mini protoze i ted kdyz nemam xenony talk pri kazdem nastartovani mi svetla sjedou nahoru a dolu a ustavi se na optimalni vysce...a stim osdstrikovacem nevim jsem premyslel kdybych koupil silnejsi motorek s jedinym vyvodem a dal bych rozdvojku na hadicku tak by mi to mohlo fungovat protoze ten odstrikovac otvira jen tlak vody nic jineho teda aspon tak to je u jinych aut

Re: Xenony a vse kolem nich ...

31. led 2013 11:17

No tady bych se na to skoro vykaslal. Stejne to poradne nemeje. Spis me stve, jak to zprasi celou kapotu. Navic ted v zime to namrza a beztak ty svetla radsi otiram. Bohuzel technicka a policajti to kontrolujou. :angry:

Re: Xenony a vse kolem nich ...

31. led 2013 11:41

No prave kvuli poldum a technicke to musim nejak vymyslet

Re: Xenony a vse kolem nich ...

22. bře 2013 15:16

Ahojte, chcm vas poiprosit o radu. Blikam mi Xenon na strane vodica po par tyzdnoch uplne zhasol. Objednal som novy, ale po namontovani nefunguje. Skusal som hybat kablami, ci nahodou neije preruseny, nepomohlo. Ako mozem otestovat ci nieje nahodou problem s trafom? Alebo co vsetko mozem skusit. Original som tam mal Osram D2R 66050 a presne taky isty som aj kupil.

Vdaka za kazdy napad! JAD

Re: Xenony a vse kolem nich ...

22. bře 2013 15:21

Zkusit prehodit trafo z druheho svetla?
Odeslat odpověď