Logo
Právě je 28. dub 2024 04:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 288 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: šachovnice zrcátek a střechy
PříspěvekNapsal: 20. kvě 2010 21:35 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. kvě 2010 21:32
Příspěvky: 2
Dobrý den, včera jsem si přivezla mazlíčka Mini Coopera New a scháním šachovnici na zrcátka a střechu. Neporadíte mi někdo, kde se dá sehnat nebo alespoň jaké mají mít čtverečky rozměry..
Předem děkuji za rady...
Klárka..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: šachovnice zrcátek a střechy
PříspěvekNapsal: 20. kvě 2010 23:20 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Caues, tak odpoved je lehka.. Sachovnice na zrcatkach se bud dela ze samolepky, ale to je dost tezky a moc to nevydrzi... Lepsi je koupit cele kryty od BMW s motivem sachovnice, ale stoji to ranec.. Myslim cca 1600,- za ks ale uz je to dlouho, takze si nejsem jisty. Ja svoje uz bohuzel prodal. Nezbyva nez shanet treba na e-bayi. Upozornuji ale na koupi krytu z UK - nebudou Ti pasovat na zrcatka dily pravsotranemu rizeni !!! :!:

A sachovnice na strechu ? - bud opet BMW (drahy jako prase) a nebo zkusit nejakou reklamku. Ja si navrhoval svoji diky prosklene strese a je libova :bigups: A do nejakych 4 tisic by ses mela vejit i s praci..

Uz se to tady nekolikrat probiralo, tak mrkni treba sem:
http://forum.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=18&t=3250

A stranky od BMW s motivy na strechu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=RC31&mospid=48010&btnr=51_4800&hg=51&fg=95

A kryty zrcatek:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=RC31&mospid=48010&btnr=51_5095&hg=51&fg=95

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: šachovnice zrcátek a střechy
PříspěvekNapsal: 21. kvě 2010 16:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. kvě 2010 21:32
Příspěvky: 2
Worry píše:
Caues, tak odpoved je lehka.. Sachovnice na zrcatkach se bud dela ze samolepky, ale to je dost tezky a moc to nevydrzi... Lepsi je koupit cele kryty od BMW s motivem sachovnice, ale stoji to ranec.. Myslim cca 1600,- za ks ale uz je to dlouho, takze si nejsem jisty. Ja svoje uz bohuzel prodal. Nezbyva nez shanet treba na e-bayi. Upozornuji ale na koupi krytu z UK - nebudou Ti pasovat na zrcatka dily pravsotranemu rizeni !!! :!:

A sachovnice na strechu ? - bud opet BMW (drahy jako prase) a nebo zkusit nejakou reklamku. Ja si navrhoval svoji diky prosklene strese a je libova :bigups: A do nejakych 4 tisic by ses mela vejit i s praci..

Uz se to tady nekolikrat probiralo, tak mrkni treba sem:
http://forum.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=18&t=3250

A stranky od BMW s motivy na strechu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=RC31&mospid=48010&btnr=51_4800&hg=51&fg=95

A kryty zrcatek:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=RC31&mospid=48010&btnr=51_5095&hg=51&fg=95



Dík moc :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. črc 2010 22:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. kvě 2007 13:33
Příspěvky: 3
Poradíte někdo, kde sehnat polepy na MINI ADVANTAGE??? Díky za tipy


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Polepy MINI Anvantage
PříspěvekNapsal: 19. črc 2010 22:20 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Našel jsem jen toto bohužel je to ale bez té sítě :( http://cgi.ebay.co.uk/MINI-ADVANTAGE-De ... 3a415f7ae5

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Polepy MINI Anvantage
PříspěvekNapsal: 19. črc 2010 22:36 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. kvě 2007 13:33
Příspěvky: 3
no pravě, chtěl bych celé .. mam zkusit reklamku???


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 03. lis 2010 17:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. bře 2010 13:29
Příspěvky: 22
Zdravím..včera jsme si pořídili další malou nepraktickou věc do naší rodiny :lol:
S-ko šlo na zimu spinkat a vystřídá ho Mini Cooper. Jenže...má úplně všechno, ale chybí mu proužky :cry: chci si je nechat udělat u známé v reklamce, ale nevím přesné rozměry - má s tím někdo zkušenost a mohl by mi je napsat? popř. jak se pak lepí, aby byly správně (viz. foto).
díky moc
Příloha:
mini2.jpg
mini2.jpg [ 85.53 KiB | Zobrazeno 13085 krát ]
Příloha:
mini.jpg
mini.jpg [ 28.36 KiB | Zobrazeno 13085 krát ]


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 14:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. zář 2010 21:26
Příspěvky: 39
Zdravim, ja sem si nechalv reklamce taky delat ..
Mrkni na moje fotky v galerii .. Mam je teda vic na stredu - sirka 15cm.
Ale nechal sem to nalepit tu reklamku a stejne to meli na 2 hodiny .. Je to dost mrd**ka kvuli tvarovani kapoty a vseho kolem.

Ale obecne velka spokojenost.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 20:35 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. bře 2010 13:29
Příspěvky: 22
Ahoj,

díky moc za info, ale rovné máme už na Sku (dole). Proto sháním info, jak se lepí ty šikmé. Snad to v reklamce zvládnou, nedokážu odhadnout, jestli je s tím víc práce než s těma rovnýma.. :bigups:
Příloha:
DSCF0235.jpg
DSCF0235.jpg [ 115.12 KiB | Zobrazeno 13026 krát ]


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 21:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Koupil jsem originál pruhy, stojí cca 1.500,-
Jsou kónické, šíře na spodní hraně je 118mm a na horní straně o 1 cm víc, 128mm.Pozor, to jsou šíře,nikoli délky hran, to musím případně oměřit zítra a pak krátkým geometrickým hraním můžeš "vymodelovat" originální rozměr.
Pruh je lemován černým okrajem o šíři 5 mm.
Rohy jsou zaoblené.
Délka na vnější straně je 820 mm,vnitřní 790 mm
Jelikož jsou pruhy lepené šikmo, tak mají i seříznutou spodní i horní hranu tak,aby lemovaly tvar kapoty.
Vycházelo mi to tak, že nahoře i dole jsem nechal asi 4 mm odsazení. Netušil jsem čím to je, vždycky jsem si myslel, že jsou pruhy od hrany ke hraně.Pak jsem hledal a hledal a postahoval tolik fotek,kde to bylo opravdu různé...Tak buď to byl klam, nebo je ještě možné, že jsou různé kapoty z růzými roztečemi ostřikovačů.Nevím.

Pruhy mi nalepil kamarád,který se tím živí. Měl to za 20 minut hotové.
Je nutné auto nějakou dobu nevoskovat a určitě kapotu odmastit.Měl na to nějaký speciální odmašťovací roztok. Dá se použít i líh.
Jelikož jsem měl dán rozměr pruhů a nemuzel jsem při aplikaci nic ořezávat na délku kapoty, tak to šlo hladce. Pruhy s ještě neodlepenou krycí folií na lepící straně jsme položili na kapotu a na spodku a hořejšku přichtili silným magnetem.Následovalo centrování, měření, posouvání a až jsme byli spokojeni. Pak prostě posunul horní magnet o asi 20 cm níž, poodlepil krycí folii, natáhl "obnažený" kus pruhu a jakousi umělohmotnou špachtlí (připomínající hladkou zimní škrabku na okna) přilepil fortelně první kousek. A pak už to jelo od hořejšího okraje a ž k chladiči.
Škrabkou dělal čtvrtkruhové pohyby zleva doprava a opačně a nikde nebyla ani zapomenutá bublinka vzduchu. :bigups:
To ale taky není neřešitelně, stačí biblinu jemně napíchnou špendlíkem,stačí mikroskopicky a škrabou-špachtlí vzduch vytlačit.Díra fakt nebude vidět.

A ještě dvě varování. Poku máte kapotu stříkanou a lak někdo odflák, což nemusí být vidět, tak v případě kvalitní fólie vás po jejím odlepení může opustit i nekvalitní lak... :blush:

A varování druhé, pokud s pruhy jezdíte do ruční tlakové myčky (možná i do běžné,což neznám), tak pruhy nemusí dlouhodobě snážet tlak vody.Spíš to platí pro ruční tlakové myčky, takže pruhy zaměřujte radši z věší dálky a vedle klidně přitlačte...


Přílohy:
Originál pruhy.JPG
Originál pruhy.JPG [ 138.55 KiB | Zobrazeno 13018 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 22:17 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Tak tomu říkám hodně užitečný info !!! Jednoznačně palec nahoru, Petře :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 23:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. bře 2010 13:29
Příspěvky: 22
Peťo, díky moc za vyčerpávající info! :)
Můžu se zeptat, kde jsi originál pruhy koupil? 1500 Kč mi přijde jako celkem rozumná (jenže co je u tohoto auta rozumné?? :D) cena.

Díky A.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 04. lis 2010 23:31 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Úžasný! Moc díky za popis :-). Taky pruhy zvažuju, kapotu naštěstí lakovanou nemím, ale bojím se toho, že kdybych je po roce, dvou sundal okolní lak bude mít jiný odstín než ten "schovaný" pod pruhy. Je to tak nebo se bojím zbytečně :lol: ?

A k té ceně, taky by mě zajímalo ke si je sehnal :-). V Inveltu mi tvrdili, že JEDEN stojí 1650,-. A na eBay jsou zase hodně levné kopie a toho by se bál...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 07:03 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Díky za pochvalu! :banana:
Nejsem až zas tak moc zručnej, ale tohle jsme kupodivu zvládli udělat dobře.
V Inveltu se museli seknout. To by měla být cena za oba, platil jsem 1500,- a asi nějaký drobný v řádu desetikorun.Ale možný je všechno.
V nabídce jsou jak bílé s černým olemováním, tak i inverzní.
Nové věci rád objednávám na vrakovišti v Panenských Břežanech, odtamtud mám i pruhy, jsou tam hodně ochotní a v pohodě. Mají software BMW a umějí tedy jak nové, tak i použité věci. Nemám pocit, že by cena měla být až tak jiná než v ofiko servisu, moc jsem to nezkoumal, jen jsem prostě garážovej typ a víc mi vyhovují chlapi v montérkách,kteří vědí o čem mluví než navoněný kravaty.
Vše je v originálním BMW pečlivém balení s přelepkami, vše s fakturou a standardní zárukou.
Teď jsem tam byl pro nové šrouby na elektrony a nedávno kupoval nový dojezdový ráfek, jen pro info vyšel na asi 850,- Kč bez pneu.
Telefon na kluka co dělá Mini - 602 651 500.
Musíte tam ale dojet a složit zálohu, na pruhy to bylo pětikilo, řádově do týdne zboží je.Na pruhy jsem teda čekal trochu déle.Dovolené...
A kdybyste chtěli toho kámoše co lepí reklamy, tak můžu dát kontakt, je z Poděbrad, občas dělá i po Praze.Ale cenu si dohodněte sami, to si netroufám odhadovat, já to měl v rámci přátelskýho bartru :D
Ještě jsem zapomněl k lepení dodat, že samozřejmě auto nesmí být ani vymrzlé a ani rozehřáté a je třeba to dělat pod střechou...ale to asi dojde všem :idea:
A co se týče vyšisování laku, tak možné to je, ale s tím zatím osobní zkušenost nemám.
Tak ať vám to lepí :P


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 09:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Tak Petře teď jsi mne hodně překvapil. Já tedy nakupuju menší věci v Inveltu, ale když jsem si přečetl Tvůj příspěvek, tak to asi přehodnotím. Co se týče Panenských Břežan, tak jsem tam byl jednou a bylo to dost tristní. Sháněl jsem zadní nárazník na S-ko, ale měli jen rozbitej a docela drahej. A ostatní díly tedy neměli vůbec. Proto jsem opět popojel o kousek dále a nakoupil v Mratíně. Tam jsem byl vždy spokojenej :bigups:

No, dám chlapikům z PB ještě jednu šanci :banana:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 09:57 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Že i Tebe dokážu zrovna já překvapit ? :biggrin:
Zadní nárazník na Sko mi tam nabízeli teď za 3tis.A zachovalej.Jak víš, tak je to jedna z věcí,kterou řeším :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 05. lis 2010 17:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Do Inveltu idealne uz nikdyyyyyyyyyyyyy... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr a hruuuuza :blink:

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 10. úno 2011 10:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
I přes všechno to trápení co mám s převodovkou, Prcek včera dostal pruhy :-P.

Tedy už jsem je měl doma připravené delší dobu, ale teprve teď nastalo to správné počasí ;-).

Originál jsem nakonec nekupoval, risknul jsem to z Anglie a myslím, že jsem i dobře udělal :-).

Pokud by měl někdo zájem jsou to přesně TYTO.

S poštovným na velice příjemných 560,- Kč. Kvalita super a 100% odpovídají originálu :-).

Jak to vypadá, posuďte sami :-).

Mimochodem, odznáček jsme teď na chvíli z masky sundal a dal ho dozadu na kufr. Magnet drží bezvadně a vypadá to taky dobře (foto ještě nemám :-D).


Přílohy:
IMG_2035.jpg
IMG_2035.jpg [ 76.85 KiB | Zobrazeno 12851 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 10. úno 2011 10:37 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Nadhera :!: Chystam se na to same, ale az po oprave spojky :) Lepeni jsi zvladl sam? Jak jsi to lepil?

Spolu s pruhy premyslim i o bile strese, ale nevim, zda ji nechat polepit, nebo prelakovat. A problem by asi byl i zadni spoiler....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pruhy na Mini
PříspěvekNapsal: 10. úno 2011 10:47 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Mám známou v logosign.cz tak mi to udělali tam. Koukal jsem na videa na YouTube a myslím, že by to nemělo být tak těžké, ale přeci jenom. Jsem to nakonec svěřil jim.

15-20min práce. Lepí tam folie na taxíky co jezdí v Praze ta s tím mají zkušenost :-D. Pokud si z Prahy tak bych si to tam taky nechal udělat. :bigups:

Chtěl jsem právě taky ještě zadní spoiler. Z GB taky za dobrý peníz, ale všechny nenalakované a teď nevím jak to dopadne s tou převodovkou. Takže to zatím odkládám na neurčito. ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 288 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz