Prepnout do plneho zobrazeni
Rady a tipy při pořízení New Mini - motory / stav / na co si dát pozor...
Odeslat odpověď

Koupit R56 předface, nebo raději facelift?

19. čer 2018 10:14

Ahoj všem MINI nadšencům.

Je to můj první příspěvek, tak se trochu uvedu a zároveň vznesu dotaz, protože jsem i přes hledání nenašel odpověď, třeba mi poradíte...

Psal se rok 2009 a já nastoupil do BMW Renocar jako "asistent prodeje" a měl jsem možnost strávit několik víkendů za volantem všech různých BMW a právě i MINI JCW.
V roce 2010 jsem přestoupil do Porsche Brno kde jsem doposud jako prodejce nových vozů a za skoro 10 let jsem měl možnost se svézt v pěkné řádce zajímavých aut a i přesto na MINI celé ty roky myslím a nevím proč. Nemám na to racionální vysvětlení, protože komukoliv z mechaniků řeknu o plánované koupi MINI, bere na mě vidle a žene mě sviňským krokem pryč z dílny a drmolí něco o antikristu :mrgreen:
Asi proto jsem dva roky zpět koupil na víkendy Mazdu MX5 předposlední generace, ale i přes všechny plus ( spolehlivej motor, cabrio, zadní náhon a samosvor, váha 1080kg ), stejně šilhám po MINI.

A teď k jádru pudla: ví někdo, jestli je na motoru nějaký zásadní rozdíl ( krom kW ) u verzí S / JCW 2009 a pak verzí po FL, tedy S / JCW 2010 až...
Jelikož jsem člověk, který když si koupí rychlý auto, tak ho využívá k tomu k čemu bylo udělaný, tak nechci samozřejmě zaplatit na opravách to, co jsem zaplatil za auto.
Bohužel mé požadavky ( xenony, panorama, navi a nějaký světlý interiér ) se slučují jen s verzí S, u JCW byl interiér vesměs černý a černé už mám plný zuby.
Řešení je asi koupit JCW a interiér předělat, ale nevím kde a co takový interiéry stojí.

Za jakékoliv postřehy budu vděčný.

Jindra
Odeslat odpověď