Prepnout do plneho zobrazeni
Rady a tipy při pořízení New Mini - motory / stav / na co si dát pozor...
Odeslat odpověď

Kupni smlouva nebo faktura

28. úno 2016 20:10

Zdravim vsechny a chtel bych poprosit o radu. Mam v planu koupit Mini.Uz probehla prohlidka i navsteva a kontrola v servisu.Mini je z bazaru a kdyz jsem chtel po majiteli zadlat kupni smlouvu, abych si ji precetl tak mi rekl, ze prodej bude pouze na fakturu a zbytek uz je dan zakonikem.
Faktura preci obsahuje uplne jine udaje nez prodejni smlouva.Mate nekdo zkusenosti?Diks za kazdou radu ci doporuceni.

Re: Kupni smlouva nebo faktura

28. úno 2016 20:19

Taky pěkný, tohle slyším poprvé. Hlavně se ničím nezavazuje krom snad možného vrácení do 14dnů. Kupní smlouva je podle mě nutná a hlavně chráníš sebe. A druhá věc, jsou i magistráty, který při přihlášení vozidla požadují kupní smlouvu. Být tebou tak bych ji vyžadoval nebo ruce pryč.

Re: Kupni smlouva nebo faktura

28. úno 2016 23:15

Faktura je ok u noveho vozidla
Jazdenku by som bez zmluvy nebral

Re: Kupni smlouva nebo faktura

29. úno 2016 14:19

Šak faktura je jenom forma úhrady...v jejím textu lze uvést, že "...na základě kupní smlouvy..."atd.
Je to neco podobného, jak zboží na dodáku - na faktuře je jen odvolání na - dodák - jeho číslo a nejsů tam vypsané jednotlivé položky...
No, a jak třeba kůpit ojetinu z Německa, když su plátcem DPH, e?
Jinak než na fakturu to nejde.
A i tu fakturu můžu zaplatit v hotovosti...
A vůbec - rozuměli jste si, jak to prodávající chce vlastně zaplatit?

Re: Kupni smlouva nebo faktura

29. úno 2016 16:18

Zdar, dnes podle občanského zákoníku, je opravdu hodně otázek řešeno právě zákoníkem. A navíc i když je kupní smlouva špatně napsaná a neodpovídá zákoníku, případné nesrovnalosti se řeší podle zákoníku. Každopádně by bylo dobré smlouvu vyžadovat a na netu si najít vzory co by smlouva měla obsahovat.

Re: Kupni smlouva nebo faktura

29. úno 2016 18:26

Prodejce jede na komisní prodej a tedy není majitelem vozu. Prý je to bězná věc, že prodej proběhne na fakturu a ze strany prodejce(autobazar) dojde k přepisu (v ceně)pač má prý plnou moc.
Jde mi o to jestli se pak mohu domáhat stejný práv v případě nějaké reklamace pokud budu mít pouze fakturu nebo kupní smlouvu.
Jinak díky za příspěvky....je pro mě lepší se zeptat než se nechat utáhnout na vařenou špagetu.

Re: Kupni smlouva nebo faktura

01. bře 2016 21:31

Pa_sta píše:Prodejce jede na komisní prodej a tedy není majitelem vozu. Prý je to bězná věc, že prodej proběhne na fakturu a ze strany prodejce(autobazar) dojde k přepisu (v ceně)pač má prý plnou moc.
Jde mi o to jestli se pak mohu domáhat stejný práv v případě nějaké reklamace pokud budu mít pouze fakturu nebo kupní smlouvu.


Faktura je myslím v pořádku, taky jsem Clubbyho kupoval z bazaru. Faktura je jen daňový doklad. Důležitý je v tomto případě předávací protokol ve kterém musí být zaznamenán stav auta a kdo za něj ručí.

Nicméně pokud je bazar zprostředkovatel, jeho úloha je jen auto nabízet, dohaduje s prodávajícím případnou slevu (pokud jí nemá předem dohodnutou), prodat a schrábnout provizi.

Prodávající je původní majitel a na toho je potom nutné se obracet s požadavky ohledně záruk a reklamací skrytých vad. Zprostřekující bazar od toho dá ruce pryč(osobně vyzkoušeno, no co chybama se člověk učí :roll: )
Odeslat odpověď