Logo
Právě je 19. dub 2024 23:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 10:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Zdravím všechny,

Můj příběh je takový že před dvěma léty jsem si pořídil rover45 a od té doby mě začli fascinovat britské vozy. Už dlouho jsem pokukoval po mini, jak na srazech majitelů britských vozů tak na ulicích.

Před týdnem jsem dostal zakázku na polep střechy u mini one 66kw a bác :D poté co jsem s ním jel do dílny aa po polepení zase zpět mě tak vzal za srdce :D byl to takový pocit z jízdy který jsem nikdy nezažil, nechápal jsem že tam je jen 66kw, to auto jelo příliž svižně na 66kw ale TP nelhal :D ještě ten den jsem dal inzerát na své auto a začal se poohlížet po mini.

Chci se vás zde zeptat jaké jsou největší vady u jednotlivých ročníků, zejména u cooperu S a cooperu 85kw, to jsou totiž moji favoriti. A myslíte že s rozpočtem 150tis by byli lepší koupit levnější model s větším nájezdem a zbytek penez do něj investovat hned po koupi? Nebo radši dražší a doufat že je v pořádku?

Díky za rady


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 11:27 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. črc 2015 12:15
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Ahoj,

koupil jsem svoje R53 S v červenci, takže za sebe mohu říct k eSku následující:

- zkontrolovat hlučnost rozvodů
- zkontrolovat těsnost gufer na klice
Dle zahraničních fór vcelku častá závada, moje auto nebylo výjimkou. Trochu nepříjemný je, že kvůli výměně gufer musí celý čumák auta dolů (teď to děláme). Gufera sama o sobě nejsou drahá, jedno 680 a druhý 360. Gufero u převodovky může mít i vliv na spojku, je to můj případ a případ i dalších lidí ze zahraničí. Únik oleje ke spojce způsobí její prokluz. Spojku jsem sehnal v sadě bez setrváku za 2.100 Kč.
- zkontrolovat horních uložení předních tlumičů (1.800 Kč)
Na 17" podvozek poměrně trpí, první jde pryč horní uložení, pak se začne ukazovat tzv. ,,mushrooming". Uložení se vyboulí - na starších ročnících naprosto běžný problém, ale může mít vliv na geometrii. Prodávají se tzv. reinforcement plates. Ty namáhaný místo zpevní.
- u nájezdů okolo 120 lze u Ska předpokládat i nutnou repasi kompresoru. Výměna oleje a ozubení je běžná, ale zrovna tak se to může týkat nutnosti potažení spirál teflonem, který se časem loupe. To jsem třeba u sebe ještě nekontroloval.
- zkontrolovat stav konektorů kabelů zapalovací cívky
Vlivem celkem nešikovnýho umístění, kde ústí přední náfuk do IC, lítá voda a bordel přímo na cívku. Pokud je na nich koroze nebo jsou jinak vizuálně poškozený, lze očekávat výměnu. To byl konkrétně můj případ.

Všechno ostatní je podle mě jako na kterýmkoliv jiným autě a díly mi přijdou překvapivě levný.

Doporučuju si do POV zahrnout pojištění čelního skla - rádo praská. Navíc neznám auto, který by na odletující kamínky trpělo víc. Za sebe rozhodně můžu doporučit S - za málo peněz nabízí hodně muziky.

Osobně jsem koupil levnější kousek a počítal s tím, že pár věcí vyměním za nové. Okolo 130 se už dají sehnat solidní kusy. S autem jsem zatím najel cca 13.000 km a vyloženě špatný mi přijde pouze interiér - jeho kvalita je otřesná, hrozně vrže.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 11:42 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. lis 2015 16:00
Příspěvky: 41
Bydliště: Jihlava
Čau, za mě: koupil jsem Clubmana, 1,6 88 kW, chyba VANOSu (co jsem se dočetl na BMW fóru, tak docela častá závada), vyřešila výměna el. ventilu + jsem nechal udělat rozvody, docela to řachtalo a přetěsnění motoru. Auto má najeto 120.000 km.
Jsem tak z Jihlavy, takže kdyby ses chtěl třeba projet nebo se na něco zeptat, dej vědět přes SZ.

_________________
MINI CLUBMAN R55


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 12:29 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. črc 2015 10:07
Příspěvky: 82
Bydliště: Jaroměř
Za mě pár postřehů. V létě 2015 jsem koupil Coopera (r.v. 2001, zamiloval jsem se obdobně jako ty a láska drží, každý ujetý metr je zamilovanost silnější :-), bral jsem levnější kus, a tak jsem záhy měnil většinu silentbloků, ložiska, uložení tlumičů, brzdy, kotouče, komplet převodovku, spojku. Neodpustil jsem si JCW nárazníky, a pár drobností (volant, svíčky, sání, křídlo... atd.). Nechci to vůbec počítat dohromady. Na druhou stranu jsem si nové věci mohl vybrat podle sebe a teď vím, co tam mám. Vrtat se v autě je pro mě relax, a je to třetí auto v rodině. Pokud chceš mít alespoň trochu klid, potřebuješ jezdit a chceš ušetřit, neber levný auta a jakýkoliv si nechej prohlídnout někým zkušeným z fóra. Je jich tu dost a fakt tomu rozumí. Přeju šťastnou ruku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 18:46 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Diky za rady, mam nejvetsi strach z toho kompresoru :/ někdo píše že ho měl po několika km po koupi na odpis tak auto prodal, někdo zase že s ním za celou dobu neměl problém. Chtěl bych nejlépe verzi 120kw, jde mi dost o výkon, auto bude jezdit od dubna do listopadu takže počítám že do něj každou zimu pustím nějakou kačku, určitě na výměnu všech silentbloku a náplní. Pokud znáte někoho z vysočiny kdo má cooper s a byl by ochotný mi jej ukázat, předvézt jak má jet a vypadat cooper v dobrém stavu, byl bych strašně rád, nechtěl bych naletět někomu kdo se potřebuje zbavit coopera ktery pujde brzo do háje :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 19:19 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. črc 2015 12:15
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Bát se toho kvůli kompresoru mi přijde jako zbytečný. V nejhorším případě je to otázka částky okolo 10.000 Kč. Pokud ti jde o svezení, přemýšlet o něčem jiným než o S nemá smysl. Ani to nerve asfalt, ale to chování auta.. :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 19:37 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. úno 2013 17:01
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha
Ja bych řekl, ze vzhledem k tomu ze nejsi mechanik co jsem pochopil, tak bych se podival na uniky kapalin, dal bych si poslechl převodovku na neutral, projel bych se jestli neco nemlati, jestli je lineární výkon bez děr a zkusil vůli řízení. Pak zabrzdit a zkontrolovat brzdy. Když bude tohle všechno v poradku a auto ti bude vonět tak v něm pojedeš hned domů a budeš mít úsměv od ucha k uchu. A určitě eSko! Držím palce!!!! Samo si nech rezervu na případné opravy protože něco určitě prijde... nebo ještě lepší je vzít mechanika a budeš mít větší klid.

_________________
Mini Cooper S 2004 125kW - kde je mu asi konec? :-(

Mini ONE D 2005 65kW - musí se šetřit! Taky uz odjel...

Mini John Cooper Works - málo místa na jedno auto a sviště

Mini F56 S JCW Pro KIT - 2014 - už jako druhé auto :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 19:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Díky za rady, no našel jsem pár kusů, dva byli za 100tis, myslím si že pokud by byl pojízdný motor jel jak má a žádné vážnější vady by nevykazoval a pak bych do něj pustil tak 30-50tis, udelal brzdy, olej, náplně, filtry, ložiska a ty těsnění, tak bych nemusel litovat snad ne? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 27. úno 2016 21:13 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
už to tu padlo nedávno

rozpočtom si myslím že si nadostrel...
viewtopic.php?f=1&t=7534

za tu extra cestu podľa mňa ten mazel stojí
bude to určite lepšie ako to je štandart po bazároch a hlavne to robil srdcař pre seba

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 28. úno 2016 21:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Já vím že ano, že to je mazel kterého si někdo takto vyšperkoval, bude v super stavu, jen mě bude vždy asi vrtat v hlavě zda s tím autem něco nebude :/ vim ze je to od cloveka ktery se v nich vyzná, ale nechci kupovat auto na mé finanční hranici, i když to bude mé letní auto :) ale vypadá senzačně


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 28. úno 2016 22:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2014 13:23
Příspěvky: 167
Bydliště: Hradec Králové
Já bych atmo Mini už nechtěl. :bigups: Měl sem si koupit "foukačku" :)

_________________
Non "S" Cooper 85kW 2001


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 28. úno 2016 23:13 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
Staci si prejst forum kolko uz bolo super kup v bazaroch a co to potom stalo...
Tak hlavne dobreho mechanika a stastnu ruku.
kazde auto sa moze posrat, ale tu istotu nemas ani u noveho auta

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nováček s mini - rady s koupí
PříspěvekNapsal: 02. bře 2016 22:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. úno 2016 22:19
Příspěvky: 13
Bydliště: Jihlava
Vím že je to třeba malá pravděpodobnost ale nebyl jste se někdo podívat nebo neznáte tohoto coopera?
http://auto.bazos.cz/inzerat/57630628/M ... -120kw.php
Píše že klouže spojka(teď jestli je to jen spojkou) a vůle v řízení(tak to snad jen čepy a tyčky řízení ne?) zase jde o to že za tyhle peníze vypadá dobře(dle fotek) a z mého rozpočtu by mi zbylo cca 70tis které bych do něj mohl ještě nasypat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz