Logo
Právě je 27. dub 2024 23:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: info o Mini
PříspěvekNapsal: 09. srp 2015 11:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Zdravim vstkych dami aj pani
pani...
Som fu uplne novy aj ako clen aj ako maitel mini som totisto na vw grup ako na bavariu, chcem sa opytat mam mini len asi 5dni a ked si to porovnam z moim passatom tak ide velmi neuveritelne tuho priam tazko volan, spojka je tak tvrda ze po dlhsej trase dostavam krc do nohy prevodovka ta je ties dost tuha a celkom tazko sa radia rychlosti najme 1,5 a spiatocka je to normalne? Jedna sa o r50 1.6 66kw je to najme auto pre zenu aby sa naucila jazdit len chuderka je zviknuta ze na mini to setko hore spominane ide tasko a ked sadne do passata a potoci volantom tak sa zapre ako na mini a skoro si zamota ruky ako to ide na vw lahko zmackne na vw spojku a ide sa priam preburat cez pidlahu a rychlosti mi hadze na vw ako na mini stale zabuda ze umna to ide lahko a mam strach je jej raz ostane moja salpaka v rukach :) musim neco vymenit aby to islo aj na mini lahko ci to je ok? A pls palivovy filter sa meni kde? Dakujem za odpovede...

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: info o Mini
PříspěvekNapsal: 09. srp 2015 12:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. zář 2014 13:35
Příspěvky: 22
Bydliště: SK - Nové Zámky
V prvom rade ti gratulujem ku kúpe a vitaj medzi nami... ja mám R53 teda športovejšiu verziu a tam ide aj servo a j prevodovka ťažšie ako na iných autách, ked si sadnem do iného auta tak sa vždy smejem ako všetko ide ľahko :D Myslím, že sa nemusíš ničoho obávať, MINI tejto generáciu sú proste také, neviem ako je to na novších verziách, tie som ešte neskúšal.. Ale človek si na to rýchlo zvykne

_________________
R53 - Malý hajzlík


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: info o Mini
PříspěvekNapsal: 09. srp 2015 18:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
A prosim vas este jednu vec som postrehol, ked je auto studene tak mi dost kolisaju otacky v rozpeti od cca 850 do 1300 ot/ a pri zozbiehani to chce akoby skapat ked pustam spojku jemne pridam plyn a otacky padnu na 500 a uz ako by isiel skapat ale dostane sa stoho a zasa vyskocia na 1300 ale uz ked si svoje poklepe tak 5 min ide setko v poradecku, naco by ste to typli? Sviecky? pal.filter? Vzduch. Filter ci neco ine?

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: info o Mini
PříspěvekNapsal: 10. srp 2015 07:46 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 14. črc 2014 13:51
Příspěvky: 97
Bydliště: Trnava
Tiež mám R50 a tak isto mi občas pri rozbiehaní klesnú otáčky a auto ako keby chcelo skapať, väčšinou to riešim zastavením vyradením a znovu zaradením rýchlosti a potom je všetko ok. K tomu čo si písal predtým tak Mini do tuším polky roku 2005 majú anglickú prevodovku ktorá je dosť poruchová a aj servo sa občas odporúča do večných lovíšť čo sú také bežné závady prvej generácie New Mini, ale pokiaľ by odišlo servo tak to by si cítil ako keby si na aute nemal vôbec posilňovač riadenia, mne sa to prejavovalo občasným vypadnutím serva a musel som vypnúť motor a znovu naštartovať, no po čase odišlo úplne a teraz z novým je riadenie o čosi ľahšie. Oproti služobnej fábii do ktorej presadám ráno a zas poobede späť do Mini nevidím veľký rozdiel v riadení ťažko povedať nakoľko ide riadenie a radenie u teba ťažšie to by ozaj chcelo vyskúšať si podobné Mini či to nieje len pocit pri presadnutí z inej značky auta a teda nezvyk na Mini.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: info o Mini
PříspěvekNapsal: 10. srp 2015 08:14 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. bře 2009 14:42
Příspěvky: 53
Bydliště: Nitra
Tak tak, ako napisali chalani. MINI je tuhsie, ako ine auta. Mal som aj prvu generaciu a teraz mame druhu... a hoci mas v nich iny pocit v riadeni, nikdy to nebolo po presadnuti tak extremne. Jazdievam aj inymi autami a na MINI sa vzdy tesim. Nie, ze by som sa bal, ze budem mat znova strpnutu nohu od spojky :-D

Kazdopadne, ak si chces byt isty, ze vsetko je v poriadku, skoc do garaze Slovenskeho klubu MINI. Mas napisane, ze si v Stupave, takze to mas blizko :)

_________________
LET'S MINI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: info o Mini
PříspěvekNapsal: 10. srp 2015 09:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. kvě 2012 09:49
Příspěvky: 275
Bydliště: Zvolen
Vitaj v klube a veľa šťastných kilometrov ;) :) Mali sme doma subezne MINI R50 a Fabiu 2, tak budem porovnavat s nou.

Spojka - ano je tvrdsia, tak to ma byt. Nie ako VW Group kde je spojka ako by si stupil do lajna.. Osobna skusenost,vzdy ked som z Mini presadol do Fabie 2, skoro som spojku pretlacil do motora...
Ak ale ide fakt extremne tuho, moze byt poskodena spojka. Skus sadnut do nejakého BMW (ktore este spojku ma) a porovnaj.. Pedal by mal klast +/- podobny odpor aj v Mini.

Radenie u Mini kladlo vacsi odpor ako na Fabii - tiez je to OK. Ale pozor, saltpaka musi ist hladko nesmie nikde zadrhavat. Mne vsetky rychlosti sa radili rovnako tuho. Nepises km nabeh - mozno by bolo vhodne vymenit prevodovkovy olej, je tu o tom cele vlakno (tiez som menit). Po vymene sa prevodovka stisi a plynulejsie sa mi radilo.

Palivovy filter - je pod zadnou sedackou. To znamena vybrat zadne opierky aj lavicu. Na YT su videa ako sato robi. Tiez som ho menil (pri 120t km), aj ked servisak sa tvaril ze je dozivotny.. Turecka kava bola slaby odvar toho humusu co tam bol...

od 4. minuty & bacha na vypary z benzinu... :biggrin:
https://www.youtube.com/watch?v=rCppUQfNZQQ

_________________
Mini One R50 Park Lane + OKCZ upgrade


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: info o Mini
PříspěvekNapsal: 11. srp 2015 01:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Dakujem pani za info vazne ste mi pomohli, idem este pohladat ako na vymenu prevod.oleja dikes ;-)

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz