Logo
Právě je 28. dub 2024 19:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 21. črc 2015 22:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. říj 2012 17:52
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Ahoj,
ma otazka bude velmi jednoducha: mate nekdo zkusenos s ojetymi vozy od Invelt v Praze ? Prodavaji i nove Mini tak si trochu, mozna naivne, rikam, ze by to nemusel byt uplne odpad.
Diky za nazory a zkusenosti.

_________________
Mini One R50 Zelenyyy


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 21. črc 2015 22:50 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
A co chces slyset?
Je to pak bazar jako kazdy jiny, tj. auto prohlidnou, naceni a vykoupi (vetsinou je to protiucet za novy auto), a z toho vyplyva, ze stav auta bude takovej jak se o nej staral puvodni majitel, takze to muze byt hujda a nemusi.... a nepocitej s tim, ze by autorizovany prodejci auta opravovali na svy naklady a nebo tam delali nejaky servis navic...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 21. črc 2015 23:38 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Proč bys očekával odpad? Poslepované havarované auto ti neprodaj. Jako všude máš určitě možnost vyzkoušet či si ho nechat překontrolovat nezávisle.

Podle nového občana má prodávající odpovědnost 2 roky za skryté vady (§ 2112) a určitě bude jednodušší se domoci případné nápravy od oficiálního distributora značky než noname bazaru z Horní Dolní.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 21. črc 2015 23:59 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Na tuto otazku by nejlepe mel odpovidat nekdo kdo tam ojete auto koupil. My ostatni muzem jen polemizovat. Urcite to bude mit jednu vyhodu pokud to auto tam kdysi prodali a ted ho maji zpet protiuctem asi pujde pomerne snadno dohledat servisni historie. Vzdy je dulezite co kupujes mene kdo to prodava. I u dobreho prodejce muzes najit auto ktere ma skryte vady na ktere jeste nikdo neprisel. Stejne tak prodejce na ktereho vsichni nadavaji muze obcas prodat dobre auto. Ja jsem taky koupil auto co nekdo nechal v servisu protiuctem a nez mi to prodali tak mi vymenili olej a nasadili uplne nove letni pneu a taky to nemuseli delat....

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 13:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Já koupil ojeté MINI v Renocaru v Čestlicích. A jelikož je bez závad, tak nemůžu říct, zda jsem měl či neměl nějaké problémy při řešení reklamací :D Nevím jak je tomu v Inveltu, zda se o bazarová MINI stará přímo Radim z prodeje MINI, nebo zda tam je nějaký centrální bazarista na všechny značky. V Renocaru řeší ojetá MINI Martin a Eva z prodejů MINI. Navíc Martin ve volném čase po šichtě netráví volno na rychtě, ale opravuje svá i cizí MINI, takže by mohl vědět :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 17:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
MiniMike píše:
A co chces slyset?
Je to pak bazar jako kazdy jiny, tj. auto prohlidnou, naceni a vykoupi (vetsinou je to protiucet za novy auto), a z toho vyplyva, ze stav auta bude takovej jak se o nej staral puvodni majitel, takze to muze byt hujda a nemusi.... a nepocitej s tim, ze by autorizovany prodejci auta opravovali na svy naklady a nebo tam delali nejaky servis navic...

MiniMike, mýlíš se. Nelze srovnávat bazar "na trávě" s koupí ojetého vozu u autorizovaného dealera. Vůz prochází důkladnou, tzv. 360° kontrolou, při zjištění vážnějších závad se vůz opravuje na náklady prodávajícího, pokud se samozřejmě dohodneme. Pokud ne, tak se MINI nevykoupí. Týká se to nejen technických problémů, ale i laku karosérie, takže u větších poškození se některé díly i lakují.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 18:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. říj 2012 17:52
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Diky vsem za nazory.
Vedeli byste o nekom v Praze, kdo by byl ochotny byt pri prohlidce auta pri nakupu? Zadarmo bych to samozrejme nechtel :)

_________________
Mini One R50 Zelenyyy


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 20:30 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Radime a v cem se mylim? Sam si napsal, ze oprava probiha na naklady prodavajiciho a z toho my vyplyva, ze to autorizovany servis neplati a stale si stojim za tim, ze sam od sebe to opravovat nebude....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 20:39 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
miniprdík píše:
MiniMike, mýlíš se. Nelze srovnávat bazar "na trávě" s koupí ojetého vozu u autorizovaného dealera. Vůz prochází důkladnou, tzv. 360° kontrolou, při zjištění vážnějších závad se vůz opravuje na náklady prodávajícího, pokud se samozřejmě dohodneme. Pokud ne, tak se MINI nevykoupí. Týká se to nejen technických problémů, ale i laku karosérie, takže u větších poškození se některé díly i lakují.

To snad nemůžeš myslet vážně :mrgreen: Už jsi k smíchu :!:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 21:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Mekkk píše:
To snad nemůžeš myslet vážně :mrgreen: Už jsi k smíchu :!:

Mě osobně přijde, že osobní invektivy a lidi za nimi zde na fóru jsou k smíchu. Mluv fakta a k věci nebo buď zticha. Urážek je celý internet tak snad tady se můžou lidi chovat normálně, ne?

Co je nenormálního, že vady na autě hradí při výkupu prodávající? Proč by to servis měl vzít na sebe, čím by si tím pomohl? Tvrdíš, Mekkku, že Invelt vědomě prodává "hujdy", jak to nazval MiniMike, přestože zjevně mají předvýkupní kontrolu? Myslíš, že jako oficiální servis těm autům nerozumí a mají srovnatelné znalosti jako servis v Horní Dolní? Nebo mi tu uniká nějaká všeobecná znalost?

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 21:23 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Myslím, že jsem toho o Miniprdíkoj alias prodejci Mini Invelt slyšel víc než dost a bohatě mi to stačí. Takže nějaký brsnění o tom, že někdo přiveze Mini 1.generace na výkup jako protiúčet v hodnotě 80tkč k novému F56 za cca 3/4m. Mu těžko řekne že je třeba u nich opravit a nalakovaz za BMW ceny např. 200tkč což je několikanásobná cena ojetiny. A tím se připravý o vývar z prodejní ceny funglovky. Nezlob se Nicku, ale Tvé příspěvky převážně zasírají toto fórum.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 21:26 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Nicku, ctete vubec ty prispevky? Ja psal, ze Invelt (potazmo jiny autorizovany dealer) je bazar jako kazdy jiny. Tj. prijede auto, prodavajici dostane nejakou nabidku a bud prijme a nebo neprijme... pokud prijme, tak urcite autorizovany dealer sam od sebe na svoje naklady auto opravovat nebude.... a proste auto muze byt hujda i kdyby to bylo prodavany v autosalonu ferrari... ti co auto prodavaji a berou si protiuctem jine to maji dobre spocitany a urcite neprodavaji / nevymenuji auta po velikym servisu... vzdycky to bude pred servisem / kontrolou (mozna par vyjimek se najde)

Takze ja nikde nepsal, ze v Inveltu vykupujou hujdy a hlavne jsem napsal, ze autorizak auto na svy naklady neopravuje... proto jsem nepochopil narazku od miniprdika (Radima) v cem se jako mylim.... tot vse, proti nikomu nic nemam, nikoho sem nenarknul, jen jsem napsal jak se veci maji

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 21:42 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Však já s tebou souhlasím, MiniMiku :-) Důvěřuj, ale prověřuj, jako u každé koupě, o tom žádná.

Mě by jen zajímalo, jaká skrytá tajemství si to někteří lidé drží pro sebe a nějaká určitě musí existovat, jinak by tu nepostovali osobně vztažené příspěvky.
Internet je divné médium, složité pochopit podtext a skrytý význam přispěvatele. Netuším, jak moje příspěvky zasírají fórum, snažím se vyjadřovat jen k tomu, s čím mám zkušenost.
Pokud se mnou v něčem, Mekkku, nesouhlasíš, řekni mi to na rovinu a veďme dospělou rozumnou debatu. K tématu.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2015 23:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. říj 2012 17:52
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Tak koukam, ze i obycejna prosba o vase zkusenosti s jednou firmou vyvola flame o X komentarich. Docela smutne.
Muzete mi tedy prosim, kratce a strucne, napsat nekdo, kdo mate osobni zkusenost s Inveltem at uz s koupi ojetiny a nebo noveho mini ?
Diky.

_________________
Mini One R50 Zelenyyy


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 23. črc 2015 08:44 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Já koupe nového v Inveltu veskrze pozitivní. S ojetinama nevím, ale myslím, že šance že to nebude totální pelech ( jako třeba blahé paměti koupil Patrik) je mnohonásobně vyšší, než u nějakýho bazaru v horní dolní (až na výjimky). Takže Invelt, nebo Renocar to máš řekl bych nastejno.

Servis je trošku jiná kapitola. Tady mám pocit, že prostě vládnou "české" poměry, kde zákazník není pán.

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 23. črc 2015 11:44 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
ad MiniMike: Nemyslím, že "běžný bazar" dělá při výkupu důkladné prohlídky jako autorizovaný dealer. Zjednodušeně, kouknou na vůz, projedou se, nechrastí to, tady máte nabídku. Velké bazary možná mají i servis nebo to protáhnou přes dealera, aby zjistily stav vozu, nevím. Navíc, jak už někdo zmiňoval, často známe historii auta od jeho koupě až po prodej, pravidelný servis, najeté km, dále máme diagnostické zařízení, atd. Tím se někdy dokáže v předstihu předejít závadě, která se bez důkladné předchozí kontroly stavu, může časem projevit. Proto nesouhlasím: běžný bazar=bazar autorizovaného dealera.

ad Mekkk: psal jsem snad, že se ojetý vůz lakuje celý? Zmiňoval jsem se o některých dílech. Samozřejmě, že po letech má vůz drobné oděrky způsobené běžným provozem, ty nemám na mysli. Konkrétně jsme nedávno vykupovali MINI na protiúčet za nový, kde se mj. olupoval lak na dveřích a blatníku po dřívější opravě, a to se snížila cena výkupu, protože to šlo na lakování. Byly tam ještě další nedostatky k opravě a ty se odstranily. Taky jsem klientovi prodával ojeté BMW M3, po domluvě s prodávajícím se ještě měnila orosená olejová vana a dělala se v předstihu servisní prohlídka s výměnou oleje. Sám jsem kladl důraz na to, aby se to s prodávajícím projednalo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 24. črc 2015 10:24 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. led 2014 14:11
Příspěvky: 103
Se nám to tady rozdebatilo :). Takže si dovolím nechat padnout mou mušku do vařící se polévky taky :D.

Na věci mám vesměs binární názor. Dokud se osobně nespálím, je ten názor podložený jistou logikou věci a slušností. V opačném případě neexistuje polehčující okolnost. Umím si tedy představit, že pokud bych někde (třeba i v Inveltu) byl odrbán (jakkoliv vzato) nenapsal bych na jeho adresu nic pozitivního. V tuto chvíli třeba řeším servis MINI. Technicky vzato 30% doby co ho mám nejezdí. Takže MINI je prostě u mě "předražená popelnice (s předraženým servisem) s debilním francouzským motorem uvnitř na které se posere klidně i klíč na kola". Vždycky když vidím nějaké reklamy kde se MINI prováří téměř skřípu zubama. Je to ale blbost. Nelze věci obecně škatulkovat na základě jedné zkušenosti. Takhle věci nefungujou. Vím to, proto se tady na fóru krotím a neplivu okolo sebe... Ale k tématu.

Invelt (Renocar, Pepa-z-depa-auto-machři, kdokoliv...) jsou tu proto, aby vydělávali. O peníze jde v první řadě. Pokud mají v portfoliu prodej ojetin, vždy musí vydělat. Koupí za X a musí prodat za X+marže. To je matematika. Mám-li MINI "M" (odpovídajícího stáří a stavu), které ojeté na trhu stojí průměrně 200k a mám-li marži 30%, musím ho vykoupit za 140k. Pokud je MINI "M" navíc pojízdný šrot (tedy na svůj věk je v podprůměrném stavu) mám dvě možnosti: a) dát nabídku k výkupu za 100k (-40k) a prodávat ho za 160k (o 40k cenu nižší než průměrnou, protože nejde o "top stav") tak procentuálně vydělám o 7,5% víc než na autě v top stavu! I když bude zisk stejných 60k. Zkuste matematiku ;). Je to jen trojčlenka... V číslech pro management (majitele společnosti) to ale vypadá parádně ;). Proč bych ho tedy sakra jako prodejce ojetin měl opravovat? b) další možnost je tedy už jen poslat dotyčného se šrotem do háje a nevykoupit...

Zcela jinou věcí je férovost přístupu (a berme to řeba jako možnost "c"). Tedy jestli pokud vím, že MINI "M" není "top stav", ho také jako "ne v top stavu" prodávám. Celkem běžná praxe je "investovat" pár kaček do dočasného řešení, které zamaskuje skutečný stav vozu jen proto, abych ho za "top stav" mohl vydávat (stačí když chvilku bude jezdit a tvářit se jako voňavka). Vykoupím za 100k, nacpu do něj 10k abych "to tak nějak zaonačil" a vystavím ho za 200k... Dělám ale svinstvo a riskuju pověst. Na druhou stranu ale vydělám 90k místo 60ti... Někomu to za to stojí, někomu ne...

Otázka tedy zní do jaké kategorie patří Invelt. Osobně to nevím a ani jsem žádné názory/příběhy neslyšel... Faktem ale zůstává:

- Nikdo se s bazarovým autem opravovat nebude. K většímu zisku to nevede.
- To jestli bazaru záleží víc na pověsti nebo na penězích lze zjistit jen ze zkušenosti jiných. Pokud se ale někdo/nikdo o zážitek (negativní i pozitivní) nepodělí, tak se to vlastně nestalo a nikdy nevíš...
- No a v neposlední řadě... je tu také alternativa "schopnosti bazaru objevit, že ojetina je šrot". Umím si představit "bazar na trávě" kde to neumí/neřeší... U někoho jako Ivelt/Renocar bych to ale neočekával.

Dává to smysl nebo ne? ;)

_________________
Austin, Morris, Rover... and BMW. Just deal with it.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 24. črc 2015 12:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
Když koukám na ten obrázek Tvého MINI Clubman JCW, napadá mne "Was is Das?" V Čechách by to byla slátanina, ale nevím, jak se to dá poskládat v SRN, ale u nás verze JCW má automaticky JCW paket, tohle nemá ani přední nárazník z Cooper S, ale pouze z Cooper, pochybuji, že by to tam bylo jinak. Znáš historii? Můžeš mi poslat posledních 7 znaků VINu k prověření.


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 24. črc 2015 16:10 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Radime, jak sam vis (tedy doufam, ze vis), tak prvni JCW vyjizdely s eSkovyma naraznikama a todle je opravdu eSkovy naraznik, nikoliv Cooper. Asi si malo ty auta prohlizis, kdyz se na ne v praci koukas (ted uz vlastne nekoukas diky nove generaci).

A todle auto je origo JCW vcetne motoru, brzdy, oznacku a proste vseho.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupili byste od Invelt ?
PříspěvekNapsal: 24. črc 2015 16:35 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
Máš pravdu, Cartman mi poslal VIN, tohle je r.v. 2008, já jsem tu od 5/2010, pamatuju si až nárazníky Cooper S se dvěma průduchy ke chlazení brzd. Tak jsem nachytal sám sebe :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz