Rady a tipy při pořízení New Mini - motory / stav / na co si dát pozor...
Odeslat odpověď

Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdění

05. bře 2015 12:21

Ahoj,
Stále řeším dilema, zda si koupit Cooper nebo Cooper S. Pro mě to bude auto na víkendové jezdění, po městě s tím moc jezdit nebudu, možná manželka občas do práce. Já si to chci užít na výlety, určitě okruhy. Dálnice, ale taky kroucené okresky. A tam se práve obávám, že s ohledem na stav našich silnic to bude očistec.
Pro S-ko tedy hovoří určitě výkon a úžasný zvuk co člověka rozesměje. Mínusem bude, že abych si skoro vybíral jaký silnice na cestu použiju :-)
Pro obyčejný Cooper hovoří evidentně komfortnější svezení na všech silnicích. Mínusem může být "malý" výkon když se budu chtět projet na okruhu. Je 85kW málo?
Když dám na S-ko 16" kola na běžné jezdění a 17" si nechám na okruh, zlepší se komfort na obyčejných silnicích aspoň trochu?
Napište mi svoje potřehy z provozu, jakého Cooper máte a na co ho používáte?
Díky moc

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

05. bře 2015 12:50

Mám Sko R56 se sportovním podvozkem z výroby (tedy standard, nesnížený). Je to tvrdší, cítíš každou nerovnost. Pokud jsi zvyklý na luxusní komfort jízdy, tak to asi bude pro tebe rozdíl velký.
Mě to vyhovuje. Na silnicích první třídy a dálnici až na pár úseků úplně v pohodě, ve městě když jsou nerovnosti nebo přejezdy, tak je to cítit. Na malých silnicích moc nejezdím, ale když už to tam osolíš, tak to k tomu podle mě patří :-)

Mám 17" 205/45 na zimu a 18" 215/40 na léto ne-runflaty a letní jsou v tomhle ohledu o něco lepší.
Pokud budeš mít 16" s balóny, tak to bude opět o něco měkčí.

Pokud vysloveně nepotřebuješ stádo koní, tak Cooper má výkon na běžné ježdění v pohodě.
Tohle si musíš vyzkoušet projet sám a říct si, jestli by ti stačil nebo ne. U mě třeba byla základní podmínka turbo a benzín :-)

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

05. bře 2015 14:05

Mám Sko R56 a súhlasím s Nickom.

Je to veľmi individuálne. Vždy keď presadnem z otcovej Mazdy do môjho Mini tak nadávam, nadávam a nadávam. Pretože v Mazde necitím, že idem po ceste. Ale v Mini je cítiť každý kameň, každú nerovnosť... Ale o tom to je. Aj keď je to nekomfortné voči inej triede, zvykneš si, a čo je horšie... zamiluješ si to.

Presadanie medzi triedami je vždy šok - ale inak povedané je to príjemný šok. Keď sadám do Mini tak síce chvíľku nadávam, ale potom som zamilovaný. Keď presadám z Mini do Mazdy tak zase nedávam, že to snáď nemôže byť ani auto... :-D

A ku kolesám - momentálne mám 17" a to mi príde ako fajn kompromis. Predtým som mal 18" a to bolo na mňa príliš tvrdé. Taktiež som mal predtým 16", ale tam už dosť utrpel pocit z jazdy.

Paradoxom je to, že momentálne pokúkavám po 18", pretože 17" mám na zimu :-D.

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

05. bře 2015 17:31

Pokud je to auto na výlety a zábavu, eska bych se asi nebál. Já mám sice jen R56 cooper ale mě to tak vyhovuje z důvodu že na každodenní jezdění mám komfortní podvozek. A i když přesedlám do MINI, je to na mě už celkem tuhé. Rozhodně ale neztrácím radost a požitek z jízdy v MINI.

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

05. bře 2015 21:13

Urcite "S", o tom tieto auta su, je to cista zabava a zmena od stereotypu aut typu Golf, Ceed, Astra, Bravo... kde clovek vlastne ani nevie, v com ide.

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

05. bře 2015 23:54

S ko... Cooper ti brzo nebude stačit ...

:bigups:

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

06. bře 2015 11:08

Tak tak, ja by som chcel uz JCW, Sko mi nestaci :)

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

06. bře 2015 11:49

Ale nesmis bydlet v Liberci. Ja tady mam spocitane vsechny kaminky, diry a nerovnosti na silnicich. A pocitam, ze do roka budu menit vyklepane dily na podvozku. Plomby mam uz vymenene davno, ty drzi :D.

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

06. bře 2015 13:00

Liberec, Jablonec a okolí, tam to znám jezdíme tam s dětma lyžovat. Tam si vymlátíš zuby i v rodinném combi. Bydlím v Praze, myslíš že to tady je lepší? :-) Právě proto jsem se na to ptal. Kostky, tramvajový koleje a vymlácený ulice... Do města s tím tedy jezdit nebudu. Myslím, že jste mě ukecali...
Budu shánět S-ko :-D

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

06. bře 2015 13:19

jestli jsi duchem mladý a rád máš pocit, že řídíš auto, tak rozhodně eSko, slabší model bude chcíplý a trochu nepohodlí zvládneš. Je pravda, že když si pak od někoho půjčím "normální" auto, divím se, jak místa, kde vím, že přijde rána, ono nic.... ale to až na důchod, zatím bych neměnil :lol: .

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

06. bře 2015 17:40

Jakmile zkusis Sko, tak uz jine nebudes chtit :bigups:
Kdyz se kamaradi co maji One nebo Coopera svezli v Sku, tak rezolutne prohlasili ze priste jedine Sko nebo JCW - tim jsem se projel zase ja a kdyby nestalo raketu, tak bych ho chtel take :biggrin:
Cus Krosna

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

07. bře 2015 01:04

Jo, jo... S :biggrin:
Tuhle (minuly vikend) jedu po klikate okrsce 'pilu', trochu vlhke silnice a premyslim, ze asi nemuze byt moc rychlejsich aut. Ty vykonejsi jsou i tezsi a nemohou tak sedet v zatackach... No, teda nakonec zadne Ferrari ani Lambo nejelo kolem a nebylo teda s kym pomerit sily, takze zustalo jen u teorie...
Nebo - jedu rychle, zatacka (nebo najezd na dalnici), rikam si - mno, jedu docela rychle, ale Mini to urcite da... Zatacku to projede jako po kolejich a ja zjistim, ze jsem mohl jet tak o 20 km/ h rychleji a ze jsem jen nemel dostatecne 'gule'... :lol:

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

07. bře 2015 10:50

přídám se k názoru ostatních když new mini tak jedině Sko ať R53 nebo R56 jezdil jsme v obou a clověka to chytne a už nepustí.... a svezení luxusní i když tvrdší než u bezných aut ale stoji to za to ......

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

07. bře 2015 20:28

suhlas s nickom ohľadne porovnania, ze 18 letné tak nejak posobia lepšie ako 17zima...

ono tomu dost pomaha garaz, ked proste to auto niekedy ostalo cez noc von, tak bolo rano vyslovene kostitras...
samozrejme do toho prehovoria tlmiče...

a v lete toto vsetko odpada...

odpoved za mna na tvoju hlavnu otazku: keď ťa netlači rozpočet, tak S-ko...
skor alebo neskor by si ho chcel tak či tak

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

07. bře 2015 22:57

Když jsem se rozhodoval, bylo eSko jasná volba, protože jsem si chtěl s autem užít i já, přestože jsme ho kupovali s tím, že s ním bude jezdit hlavně přítelkyně. Chytlo mě to tak, že za ty skoro 2 roky co ho máme, seděla přítelkyně za volantem max 10 krát a to mu přitom na počítadle přibylo 32000 km :D :wink:

Je to univerzální auto, do města, na okruh, na výlety. Zatím nejdál jsme byli v St. Tropez s kochačkou po Alpách, za 4 dny 3300 km až překvapivě pohodlných, na to jak je auto tvrdý. I vyspat se v něm dá :bigups:

Je fakt, že výkon auta už mi teď nepřijde tak velký jako při koupi, takže časem to vypadá na JCW :rock:

Re: Cooper S a jeho tvrdší podvozek vs. auto pro denní ježdě

20. kvě 2015 18:55

No, takže jste mě přesvědčili, a zítra si jedu pro Sko :-)
P.S. pro PetraXJR: Cabrio to nebude. Díky za svezení bylo to krásné být středem pozornosti v ulicích ale nakonec zvítězila touha jezdit celoročně.
Odeslat odpověď