Rady a tipy při pořízení New Mini - motory / stav / na co si dát pozor...
Odeslat odpověď

Cooper s alebo jcw

16. črc 2014 10:40

Ahojte na uvod by som chcel podakovat adminovi ze zalozil taketo forum. Vela veci som si precital a mam niekolko otazok. Zvazujem kupu medzi slk r 172 a mini.

1. Je markantny rozdiel medzi cooper s a jcw? Oplati sa ist do jcw? Ak neriesim design malo by to auto dlhsie vydrzat?
2. Ked si kupim auto s displejom teda navigaciou prehrava to aj standardne filmy z dvd pripadne da sa dorobbit antena na tv?
3. Rezervne koleso to ma v standardnej velkosti?
4. Je lepsie zobrat kompresor alebo turbo?
5. Mam vysku cca 2 metre zmestim sa do auta? Nebudu mi kolena zavadzat?

Dakujem za odpovede

Re: Cooper s alebo jcw

16. črc 2014 11:16

1) Pokud chceš výkon a vzhled a neinvestovat do toho ještě víc po kouskách později, tak jednoznačně JCW.
2) Navigace se tuším nechá odemknout na přehrávání filmů na DVD i za jízdy, klasicky bezpečnostně je to jen při stání.
3) Rezervní kolo není, nebylo by kam dát a kdo by se s ním tahal :-D
4) Špatně položená otázka, ptej se, jestli chceš 10 nebo 4-5 let staré auto. Zde záleží taky samozřejmě na peněžence. Jak s turbem, tak kompresorem, můžeš mít krásný zvuk, podobný výkon a hodně zábavy.
5) Na předním sedadle asi problém mít nebudeš, když bude sedadlo dole a vzadu. Ale rozhodně si to vyzkoušej.

O tom vyzkoušení to platí pro všechno dvojnásob, určitě by ti to dost pomohlo se rozhodovat.

Re: Cooper s alebo jcw

16. črc 2014 14:22

Zajimave dotazy. Urcite tu budou dlouhe diskuze... :wink:

K 5) Ja mam asi 198 cm a v pohode, Worry meri asi 205 cm (je mi teda dost neprijemne s nim mluvit a koukat nahoru - na to nejsem zvykly) a ma New Mini 1. generace snad 7 let. Zjistili jsme teda, ze v NM 1. generaci se sedi o kousek nize nez v me 2. gen.

4) Mam auto jen chvili, ale vsiml jsem si, ze prumerna spotreba u kompresoru je asi o 1,5L vetsi nez u turba. Podle mne kompresor tlaci stale, kdezto turbo az ve vyssich otackach anebo kdyz ho vic pritlacis - takze kdyz jezdis volneji, tak dokaze snaze 'nezrat'... Tady se lze kouknout na spotreby - http://www.spritmonitor.de/en/" onclick="window.open(this.href);return false;
Samozrejme je ale pak spousta dalsich faktoru a nazoru... Pisu jen o spotrebe...

Jeste muj nazor k 1) mne (alespon zatim) 128 kW staci. Na tocitych okrskach si musis davat pozor s S i s JWC, na malem okruhu zalezi na spouste dalsich vecech (napr. gumy, ze). Na dalnici to take jede slusne... :wink:
Ale je fakt, ze JWC ma vetsi i brzdy, lepsi tlumice atd...

Re: Cooper s alebo jcw

16. črc 2014 14:56

6. Aky je idealny rocnik pomer cena-vykon??? uprimne prve generacie ( 1. generacia facelift) sa mi najviac paci.
Auto bude dovezene z DE, a tam je z coho vyberat.

Re: Cooper s alebo jcw

16. črc 2014 16:40

u 1. generace bych to videl na rok 2005+
u 2. generace na 2010+

Re: Cooper s alebo jcw

16. črc 2014 17:19

miras píše:Mam auto jen chvili, ale vsiml jsem si, ze prumerna spotreba u kompresoru je asi o 1,5L vetsi nez u turba. Podle mne kompresor tlaci stale, kdezto turbo az ve vyssich otackach anebo kdyz ho vic pritlacis

Plný krouťák turba máš k dispozici už od nějakých 1700 otáček. Turbo je poháněné výfukovými plyny, takže máš výkon zadarmo, kdežto kompresor je napojen přímo na motor (což má také své výhody). Více třeba zde.
Odeslat odpověď