Logo
Právě je 27. dub 2024 12:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 19. bře 2014 20:21 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
Kdysi mne potěšil James May, když v nějakém rozhovoru prohlásil, že ho neskutečně rozčiluje, když se mu někdo v autě hrabe v mřížkách ventilace a nechává je pak nesymetricky "rozházené"
A protože jsem se v něm úplně našel, dávám do diskuse řidičské úchylky - ne nutně spojené s auty Mini
tady jsou moje:

1. přední sedačky musí být nastavené stejně - výška, vzdálenost, opěrky hlavy - vše musí lícovat
2. zmíněné mřížky ventilace musí být všechny, nejlépe v neutrální poloze. Jakmile s nimi někdo hýbe, okamžitě co vystoupí je dávám do původní polohy
3. čisté koberečky - to je základ, v podstatě po každém příjezdu domů koberečky vyklepávám. Nevím proč, ale všichni mí spolujezdci prasí a já trpím. V zimě jsem trochu otupělejší, na gumácích mi tak nezáleží a hlavně to se nedá...
4. čisté neokopané prahy - nechápu proč tak málo lidí dovede nasednout, aniž by pošlapali práh u dveří - buď gumové těsnění a nebo nedejbůh ozdobnou lištu. Co tam mám JCW, tak bych asi zešílel, kdyby mi jí někdo pošlapal a odřel. U Corvetty, kde jsou zvlášť široké prahy a nádherné lišty před nastoupením novým spolujezdcům dávám důraznou instruktáž jak se usadit a co nedělat, jinak, že budu nevrlý
5. čistá skla zevnitř - snad všichni mí známí mají zevnitř na oknech takové zamlžené cosi, v horším případě hrozným umatlaným hadrem utřenou část před řidičem, čímž ta umatlanost ještě vynikne.
6. čistá kola - v létě se samozřejmě špiní prachem z brzdových destiček. Jsem tak velký nadšenec, že když mám kola čistá, vyleštěná, snažím se málo brzdit, aby mi to vydrželo. Boky pneu tu a tam oživím pěnou, aby dostaly mastný, nový look.
7. čistá okna zvenku - pokud mám (čerstvě vodou)čistě umytá zvenčí, může mě šlak trefit, když spolujezdec stáhne okénko a když ho dá zpět, tak je celé mokré a leštění bylo zbytečné. Nebo kdžy stahují okénka jen do půlky a je tam vidět ta čára...
8. čistý motor - všechno co se dá vyčistit je čisté, motor musí vypadat jako nový - protože pak lépe jede :wink: Vyleštěné koncovky výfuku jsou samozřejmostí.
9. žádné krámy v kufru, v kufru čisto, vyluxováno a špinavé věci jen na pohotovostní deku
10. jedna moje dcera má zálibu v koních, a když jí odvážím od tama, vozím jeden gumový kobereček spešl pro ní, jinak by mi zasrala co by šlo - včetně prahů, to ona umí. Druhá má zase psa, ale už ho tam radši bere jen v náručí, jinak se mnou není řeč. Můj jack russel do auta nesmí, to je hotová pohroma na černém interieru. A nebo snad jen v igelitce. :D
11. žádné stromečky, cédéčka, kostky a jiné chlupaté věci pod zrcátkem ani jinde, stejně tak vlaječky klubů za zadním sklem
12. dálniční známka rovně a pěkně nalepena, žádné ošmatlané rohy od prstů při lepení.
13. jídlo a pití v autě - v podstatě zakázáno, občas uděluji výjimku sobě i spolucestujícím, ale nerad a následuje pak vždy kontrola a luxování a úklid
14. v autech s duální klimou mi vadily rozdílné teploty na obou displejích, rovnal jsem vždy
15. kaboním se, když na celokožené sedačky sedají - hlavně slečny se zipem na zadních kalhotách džín. A v podstatě tak frflám, až si příště vezmou jiné
16. každou sobotu dopoledne, je-li počasí, hodinu až dvě dělám generální údržbu aut, za což sklízím obdiv i pošklebky doma i u sousedů.
17. mám-li vyleštěnou Vette i Coopera a venku je hnusně, váhám, jestli radši nezavolat taxíka, abych si auto nezaprasil...
.......
asi stačí, dám šanci ostatním, ale obávám se, že budu největší blázen a vyhraju 8)

_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 19. bře 2014 22:54 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. lis 2006 18:40
Příspěvky: 122
Takovej Sheldon Cooper :D

Mě jen vytáčí když někdo po vysednutí z Miníka zavírá dveře za to sklo a ne za kliku.
A když se auto po rozjezdu zamkne, tak se to při vystupování snaží rvát silou (musí se dvakrát zatáhnout klika aby se napřed odemklo a až pak jde otevřít). :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 20. bře 2014 00:40 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
@concorde - No ja azda ani nemám čo dodať. V podstate si napísal všetk čo robím aj ja :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 20. bře 2014 09:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 06. úno 2011 13:32
Příspěvky: 42
Bydliště: Kosice
uff.. no ja si tak isto davam zalezat ale... auto ma sluzit tebe a nie ty jemu..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 20. bře 2014 09:24 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. čer 2013 22:23
Příspěvky: 60
Bydliště: V zasade EU
Muzete okricet deti, cizi lidi, ale ne polovicku. .
Ta si schovava veskery bordel do kapsy ve dverich. Jednou jsem tam po trech tydnech nasel slupku z bananu :(

(Ne v mini, ale v A8, kde to opravdu neni videt)

_________________
Cooper S, 125kw, 2006.
R53


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 20. bře 2014 09:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
maxac píše:
uff.. no ja si tak isto davam zalezat ale... auto ma sluzit tebe a nie ty jemu..


Ano, auto mi ma slouzit, souhlas. Ale kdyz v nem travim hodne casu, musim se v nem citit hezky.

Ani doma nevyvijim takovou aktivitu jako kolem auta. Bohuzel :lol:

_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 20. bře 2014 10:53 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. kvě 2012 09:49
Příspěvky: 275
Bydliště: Zvolen
kovalu píše:
Mě jen vytáčí když někdo po vysednutí z Miníka zavírá dveře za to sklo a ne za kliku.
:)


tak toto ma asi štve najviac.. Dokonca sa už jedna známa ma mňa za to urazila a vyhlásila, že už nikdy si ku mna do auta nesadne.. :lol: :lol: :sly:

Však nechápem, veď doma si tiež okno zatvárajú kľučkou, tak prečo kua na aute capkajú za sklo.. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

_________________
Mini One R50 Park Lane + OKCZ upgrade


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 20. bře 2014 13:56 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Taky mě většina zmíněného štve, kdybych to ale chtěl mít všechno pořád v cajku. Nedělal bych nic jiného. :) Tak jednou měsíčně to ve volné chvíli dávám do pořádku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 21. bře 2014 00:09 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
No taky se povazuju trochu za blazna, oproti ostatnimu svetu. Ale myslim ze Mini je jedno z mala aut, co se kupuji vic jako hracka a radost, nez jako dopravni prostredek. A proto se tady bude urcite vyskytovat vyssi % nadsencu, kteri na tom budou podobne ...

_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 21. bře 2014 01:01 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Já už naší jackyni ty chlupy vzadu toleruju, i přes deku a pelech to padá, jednou za čas po vyluxování to vždycky chvíli obdivuju :-)

Vám lidi zavírají dveře šmatáním na sklo? To se mi ještě teda nestalo.
Mě pro změnu přibouchnutí palce do dveří těsně před štědrovečerní večeří naučilo používat kliku a ne hranu dveří :-D

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 21. bře 2014 07:22 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Mnoo mám ty veci dost podobne, jen ne tak intenzivne. Taky beru Mazlíka, jako skoro člena rodiny. Sem na něj opatrnej, povídám si snim a udržuju ho v pořádku. (jako všechny moje auta a motorky). Meju ho dle potřeb, ale každý tyden teda ne. Na to cas nemam. :biggrin:

Zavírání za sklo sem taky zazil. Stacilo křiknout "ne za sklo!!!" a už to nikdo nedělá. :!:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 09. dub 2014 16:57 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
Prvni klapani a prvni oprava :-)
Neco mi zacalo klapat ze zadni casti auta. ( u Mini je to trochu komicke oznaceni, protoze tam je kufr v podstate hned za zady )

Nasledovala krátká diagnostika a byly to zamky zadnich sedadel - operadel. Jako u jinych aut vyreseno textilni lepici paskou - viz obrazek.
result: v kabině se rozhostil na drobných nerovnostech opět klid a pokoj :D

P.S. Já vím, varovali jste mě, že bude hůř ...


Přílohy:


_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 21. kvě 2014 14:29 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. led 2014 14:11
Příspěvky: 103
concorde píše:
...asi stačí, dám šanci ostatním, ale obávám se, že budu největší blázen a vyhraju 8)

IMO za to může hlavně "krev Corvetteáře" ;). Byl jsem vloni na jejich 13. mezinárodním srazu v Praze a ze všeho doslova čišela preciznost a smysl pro řád. Osobně se minimálně v polovině bodů shodnu také, nicméně protože moje krev je kontaminovaná jinou značkou, musím zůstat pouze v závěsu :D.

_________________
Austin, Morris, Rover... and BMW. Just deal with it.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 21. kvě 2014 14:43 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Asi máme všichni stejné spolujezdce, protože ti mí dělají to samé. Nejvíc mě rozhodí, když si sedadlo naprosto položí, odtáhnou a všelijak jinak rozeserou a nechaj to tak... Dál mi vadí když mi uzavíraj výdechy klimatizace a konečně když mi nechávaj bordel v kapse u dveří.
Jinak snad dobrý, nemocnej si nepřijdu a důkazem budiž, že jsem pomalu rezignoval na leštění koncovky výfuku od sazí... Teď už jen příležitostně, protože to bych se uleštil.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: M(m)ini úchylky řidičů
PříspěvekNapsal: 21. kvě 2014 15:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
No ja si nabehl s nalakovanim trmenu na cerveno. Dalsi vec, ktera mne rozciuje kdyz je spinava. A pres moje kola se to pekne blbe cisti :-(

S temi vydechy ventilace se poji hlavne to, ze mi pak ty moje foukaji vic, kdyz je spolujezdec zavre. U dvouzonovek se da resit, ale Cooper je sportovni stroj, na pohodli nedbaje :D

_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz