Logo
Právě je 30. dub 2024 15:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 27. led 2014 20:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. led 2014 20:03
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc
Zdravím vás všechny na tomto fóru :)

Rádi bychom s manželkou koupili miníka (oba jsme se do něj zamilovali, ikdyž jsme jeli zatím jen v jednom), naše představa je cooper 85 kW, manuál, cena okolo 120tis. Měl být jako 2.-3. auto pro manželku a na výlety.

Rád bych se zeptal:
1) Myslíte, že je reálné koupit něco z čeho budeme mít radost aniž by auto stálo v garáži a měnilo "něco" za "něčím"?
2) Je výrazný rozdíl mezi základními a sportovními sedačkami?
3) Mám, podle něčeho, šanci poznat vadnou ŘJ?
4) Na co si dát obzvlášť pozor u takových cenových relací? (o převodovce a oknech jsem již četl)

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu nebo nápad. Auto bychom (manželka :) ) rádi co nejdříve...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 27. led 2014 22:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. led 2014 20:03
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc
... po přečtení tohoto článku bych to směřoval na modelový rok 2004 a tím pádem i přidal nějaký ten tisíc :| :?:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 28. led 2014 08:25 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. led 2014 14:11
Příspěvky: 103
Já bych to viděl spíš obecně jako průšvih nákupu ojetiny v ČR. Sám jsem teď nějaký čas miníka hledal a tady jsou mé závěry:

- najeté km jsou dle statistiky českých bazarech v 40% stočné a z toho co jsem viděl to i odpovídá (každé třetí co jsem viděl mi nesedělo)
- díky kurzu Eura je teď ČR vlastně uzavřený trh (jen opravdový nadšenec ho dnes nově doveze) a je třeba se připravit na omezený výběr pokud máte konkrétní požadavky (př. že musí mít střešní okno, atd.)
- auta z původem v ČR mají tu nejchudší výbavu (Češi na novém autě šetří)
- když se kupuje ojetina, vždy se později něco najde :/ (otázka je za jak moc). Přece jen důvodu proč auto prodat jsou mraky a minimálně polovina je protože se něco začíná sypat... takže jsem si dal rezervu 10% z ceny rovnou bokem (no už z ní čerpám a auto mám 5 dní).

Ale nevzdává to! Jezdit v něm je radost a stojí to za to. Takže přeju hlavně štěstí a dobrou ruku. :bigups:

_________________
Austin, Morris, Rover... and BMW. Just deal with it.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 29. led 2014 23:18 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 17. pro 2013 02:01
Příspěvky: 110
Bydliště: PRAHA - SPOŘILOV - KRALUPY NAD VLTAVOU
Dobrý den, co se týká té poznámky, že je teď ČR uzavřený trh, bych tak moc černě neviděl. Sám jsem si v prosinci dovezl mini cooper d 2009 118tis najeto z belgie z lesingove spolecnosti a auto si nemůžu vynachválit a cena byla 245 tis se vším všudy (zahrnuje i zimní pneu 7000,- kč) stačí znát někoho kdo Vám ho dokáže sehnat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 30. led 2014 17:15 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
V ceně do 120-130tisic si myslim, ze se dovoz vubec nemuze vyplatit s ohledem lokaci kupujiciho a cenu....

I v CR se daj najit slusny auta, a klidne bych vybiral i neco levnejsiho a penize si nechat na servis....

Jinak problem s RJ jsem snad ani u nas nevidel... jedine problemy co jsou je prevodovka a servo....

Sedacky jsou porad stejny a to bud latkovy a nebo kozeny.... pak jeste za priplatek Recara, ale to se v teto cene vubec neobjevuje

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 30. led 2014 18:29 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. led 2014 14:11
Příspěvky: 103
Trenky píše:
Dobrý den, co se týká té poznámky, že je teď ČR uzavřený trh, bych tak moc černě neviděl. Sám jsem si v prosinci dovezl mini cooper d 2009 118tis najeto z belgie z lesingove spolecnosti a auto si nemůžu vynachválit a cena byla 245 tis se vším všudy (zahrnuje i zimní pneu 7000,- kč) stačí znát někoho kdo Vám ho dokáže sehnat.

No já ho taky dovezl (před týdnem kdy byl kurz 27,70 :)), proto píšu tu poznámku o nadšencích... jde o to, že kdo pamatuje Euro za 25-26Kč si kurz nad 27Kč vnitřně nemusí obhájit. Přece jen u Vás to dalo navíc oproti kurzu z 9/2013 kolik? 13tis? Jsou lidé co to prostě neunesou (proto ta poznámka).

_________________
Austin, Morris, Rover... and BMW. Just deal with it.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 30. led 2014 19:42 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 17. pro 2013 02:01
Příspěvky: 110
Bydliště: PRAHA - SPOŘILOV - KRALUPY NAD VLTAVOU
No já ho taky dovezl (před týdnem kdy byl kurz 27,70 :)), proto píšu tu poznámku o nadšencích... jde o to, že kdo pamatuje Euro za 25-26Kč si kurz nad 27Kč vnitřně nemusí obhájit. Přece jen u Vás to dalo navíc oproti kurzu z 9/2013 kolik? 13tis? Jsou lidé co to prostě neunesou (proto ta poznámka).


Jo tak to Vás obdivuju :D. To už je hodně velká změna na ceně. U mě to bylo něco kolem 8 tis. (Ještě nějaká ta eura byly schovaný :D )
Jinak jsou různé internet. aukce ke kterým sice nemá přístup každý ale když už je tak se dají sehnat pěkná auta. A sám sem tomu nevěřil jak mi dieslové mini sedne :):):)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 01:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2014 01:03
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Ahoj, obnovim tohle vlakno, abych nezakladal zbytecne dalsi, doufam, ze to nevadi. Tady na foru jsme novej, tohle je vlastne muj prvni post. Mini se mi dycky libilo, nikdy sem na nej nemel koule, az loni, kdyz sem daval auto do servisu - renocar - tak sem vodfasoval na dva dny Minika a to auto me uplne dostalo. Ta ovladatelnost, ten pocit zrychleni, ta hravost, proste mazec. Zatim nemam kam ho dat, nicmene na podzim bych mel mit dostaveno a chtel bych si Mini koupit.

A ted k dotazu: Mini chci jako druhy auto, jako hracku, normal mam SUV, takze najezd minimalni. Do kapsy hluboko extra nemam, nicmene bezmyslenkovite rozhazovat se mi taky prici. Nehlede na to, ze prvni Mini se mi vizualne libi asi nejvic. Je nejakej extra rozdil v jizdnich vlastnostech 1,6 2002 vs 2005 vs 2009 trebas? Pochopil jsem, ze ty novejsi maj vo par koni vic, ale jinak? Jedna se mi vylozene o zabavu na silnici, nehledam vybavu, klima mi bude bohate stacit, radio bych si tam chtel stejne dat svoje nejaky a zavzpominat na autohificlub.cz a osadit nejaky slusny komponenty.. Zajima me vic atmosfericka verze, tak nejak su naucenej z dieslu, ze turbo = problem..

Jinak tohle jsem mel puceny, vonehda mi ho v renocaru este nabizeli za 450 s 18tkm..

Obrázek

a ted me laka trebas tohle:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/mini/ ... oFrom=list

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 10:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
Tak pokud píšeš o radosti ze zrychlení a jízdy, tak nerozumím proč zavrhuješ přeplňované verze.. právě verze "S" vždycky byly jsou a budou pro ty "co nemají hluboko do kapsy a chcou si užívat sportovní jízdu" rozdíl mezi atmosférickou verzí a "S" je propastný.. navíc když do "S" investuješ, tak i s tím pohneš tím správným směrem.. nehledě na možnost auta s JCW kitem nebo přímo verzí Works.. to už je pak raketa na dvou kolech
Jak říkáš, že se ti líbí víc původní 1.verze, tak ta navíc ani nebyla s Turbem, ale s Kompresorem, který není téměř vůbec poruchový.. (2002-2006). Druhá generace (2006-2013) má modernější motor s turbem, ale tam už je to opravdu o tom narazit na správný kousek, abys mohl říct, že je to bez problémů..
Doporučuju napsat odkud jsi.. skontaktuj někoho z okolí tady z fóra kdo má eSko.. a uvidíš, že změníš názor.. pokud to chceš teda hlavně pro radost.

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 10:38 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2014 01:03
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
prave proto, ze jsem jel v te nepreplnovane verzi, ktera mi vyhovovala, tak mi prijde zbytecny jit do eSka. nic jinyho v tom neni. a od tech nejstarsich me trochu odrazujou problemy s prevodovkou, jak jsem se tu docet..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 10:53 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
a ty problémy s převodovkou mají právě jen atmosférické verze s pětistupňovým manuálem.. od roku 2004 by to mělo býti lepší změnou dodavatele převodovek.. jak se ale zdá, máš už jasno co chceš a takových Mini One/Cooper co tě zajímají jsou v nabídkách mraky..
takže si uvař kafe a ponoř se do pročítání fóra.. najdeš tu odpověď na jakoukoli otázku co máš s použitím funkce hledat..

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 11:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2014 01:03
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
No, prave nemuzu nikde najit srovnani 85kW vs 90 kW verze. R50 vs R56 rekl bych..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 11:51 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
No jde o to, co chces srovnavat... vykonove to bude skoro to same, protoze 1. generace je zase o neco lehci.... ale bude to zase zalezet i na vybave....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 12:16 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2014 01:03
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
presne tak, jde mi v prvni rade o jizdni vlastnosti, stabilitu, atd. vybava me fakt nezajima, spis to chci jako auto na blbnuti a auto do mesta. normal mam X5ku, takze z Brna do Prahy s tim jezdit nechci..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 12:23 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
No kdyz budu brat v uvahu pouze rozmery:
Mini 1.gen
Délka [mm] - 3625
Šířka [mm] - 1690
Výška [mm] - 1410
Rozvor [mm] - 2465

Mini 2.gen
Délka [mm] - 3699
Šířka [mm] - 1683
Výška [mm] - 1407
Rozvor [mm] - 2467

tak vetsi zabava bude s 1.generaci... a pokud neni omezenej rozpocet, tak bych se zameril na facelift

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 13:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2014 01:03
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
nemas jeste nekde po ruce zrychleni 0-100? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 13:14 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. kvě 2013 13:31
Příspěvky: 224
Bydliště: Stř.Č.
Zdar, chválím ti dobrej vkus co se týč Miníka :wink: ještě mám dojem, že druhá generace má příjemnější spotřebu...

_________________
MAXI lidi jezdí v M I N I
Cooper R56 (snad je v dobrých rukách)
Cooper F56 S
(vzpomínám na něj s láskou)
Countryman SD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 13:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
No hlavne 2. generace ma civilnejsi provedeni plastu v interieru...

Ale jestli chces auto na zabavu, sel bych do eSka... minimalne

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 14:38 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
sibir píše:
nemas jeste nekde po ruce zrychleni 0-100? :)

http://www.cars-data.com/en/mini-cooper-specs/25951
http://www.cars-data.com/en/mini-cooper-specs/26004
:)

Pokud ho chceš hlavně na zábavu a nechceš turbo, tak Sko s kompresorem :)

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 14:48 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. led 2012 23:15
Příspěvky: 238
Bydliště: Zvolen
Tu je na predaj moje :) http://mini-cooper-s.autobazar.eu/16-id4892915.html cena 9000eur


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz