Prepnout do plneho zobrazeni
Rady a tipy při pořízení New Mini - motory / stav / na co si dát pozor...
Odeslat odpověď

Koupě ojetého MINI COOPERu?

22. led 2014 15:08

Ahoj všem,

rád bych své přítelkyni koupil nějakého COOPERa (obrovský sen), bohužel jsem ale toto vozidlo nikdy nevlastnil, nemám s ním takřka žádné zkušenosti. Mohli byste mi prosím sdělit, co si například myslíte o tomhle : http://www.tipcars.com/mini-cooper/1616 ... 51459.html

Pokud máte i jiné tipy, budu velice rád. Cenu bych rád tak do 150k.

Děkuji :banana:

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

22. led 2014 20:44

Čaues, toto je dosť ťažké zodpovedať. Každý ti povie silno subjektívny názor a budeš mať z toho v hlave guláš :-)

Odporúčam aby si sa mrkol do tejto témy http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=68&t=333 - možno tam nájdeš odpovede na niektoré tvoje otázky.

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

23. led 2014 09:54

Díky za odkaz, bohužel jsem ho už ale četl :D. Spíš mě zajímá názor lidí, já si z toho něco vezmu a přidám si kus ze sebe, nicméně by mě třeba zajímalo, jak je to s tím posilovačem řízení. Dočetl jsem se, že je to relativně dost velký problém u MINI. Klidně se spokojím s normálním Cooperem, bude to pro slečnu, a občas si s tím zajedu nějakou rychlejší cestu do práce v létě. Esko už se pohybuje zase cenově o něco víc, nicméně bude to prostě druhé auto do rodiny. Mám nového Rapida, takže do něj necpu peníze, ale jenom leju tekutiny, rád bych nějakou citovku jako je např. MINI :-)))) splnil bych si sen :-)))

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

23. led 2014 10:15

Ja si myslim ze vytvaranie noveho prispevku nieje potrebne ;). Vsetko co sa tyka kupy by som presunul do toho prispevku. Co sa tyka serva, ak kupis MINI 1.GEN a nebolo menene, tak pocitaj s tym ze skor ci neskor odide...

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

23. led 2014 11:51

No me by zajimalo co chces slyset? :-)

Jinak problem s posilovacem muze byt a i nemusi... repas je nejakych 8tisic jestli se nepletu, kdyz se to resilo.... je to proste ojety auto, co je 10let stary, kazdy takovy auto ma svoje "problemy", neexistuje zadne ojete auto co by mohlo fungovat bez udrzby.... a myslim si, ze u minika tech problemu zase az tak moc neni, kdyz pominu servo a prevodovku....

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

23. led 2014 12:10

Viděl jsem tu na prodej někde - žlutého za 140 k a vypadl moc pěkně :wink:

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

23. led 2014 13:51

Zdenál asi myslí toto: viewtopic.php?f=1&t=6093

a Pericko666 - obaja ste z Prahy, tak určite nebude problém sa stretnúť a zájsť spolu k tvojmu servisákovi, ak budeš chcieť... ;)

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

23. led 2014 20:37

Pericko666 - pokud budeš mít o auto zájem, stačí zavolat. S prohlídkou v servisu, nebo u mechanika nemám problém. Při rychlejším jednání jsem ochotný dát na auto nějakou slevu, v příštím týdnu si jedu pro nové 5 dvířko a v Mini nechci mít utopený peníze. =)

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

24. led 2014 15:03

Ok. Díky pánové za rady. Já jsem těch příspěvků přečetl mraky, je fakt, že při nákupu ojetého auta se musí počítat s určitými vstupními náklady. Nicméně čím míň problémů, tím líp :D
Ještě jedna otázka, mezi jakou částkou by se měl pohybovat nějaký solidní MINI R50? Jestli je 90 tisíc moc málo, takže je to podezřelý, a zase 190 moc, takže taky podezřelý? :D :D

Díky za reakce.

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

24. led 2014 16:46

Řekl bych, že se to nedá jednoznačně říct, cena auta se odvíjí od stavu a výbavy, popřípadě jestli je k tomu veškerá dokumentace a servisní knížka. Za holého mini R50 do 2004 v normálním stavu se serviskou bych to viděl kolem 100 - 120 tis., myslím, že za R50 bez ohledu na minimum kilometrů a nejvyšší výbavu, tak je strop cca 150 tis.

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

24. led 2014 16:57

A hlavne vzdycky je to i tom, jestli to majitel chce nutne prodat a nebo jestli to jen prodava.... pokud to jen prodava a netrapi ho, ze to bude nabizet pul roku tak cena muze byt vyssi, ale i tak to neznamena, ze cim drazsi auto tim lepsi stav / vybava.... muze byt i levny auto v super stavu a vybave, ale cena je kvuli nutnosti prodeje....

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

24. led 2014 17:15

jj cena nemusi byt spolehlive meritko na stavu auta :-) Jinak koupit Mini od fanouska treba tady je podle me mene riskantni nez z autobazaru. Minimalne je vyhoda nejakeho takoviho fanouska znat a vzit sebou pri prohlidce. Hodne stesti :lol:

Re: Koupě ojetého MINI COOPERu?

27. led 2014 11:59

A mohl by se prosím někdo podívat na ten inzerát a něco mi o tom povědět? :D děkuji :banana:
Odeslat odpověď