Logo
Právě je 27. dub 2024 09:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 11:35 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Zdravím všechny z Vás,

čas je neúprosný a podepisuje se na mém současném autě. Původně jsem byl rozhodlý, že letos na podzim pořídím novou Octavii Combi 2.0 Tdi a nebo RS, ale poté co jsem navštívil prodejce a ten mi nakonfiguroval auto za 780 tis. Kč, tak jsem se rozhodl, že za ty peníze bych se mohl poohlédnout po něčem, co bude působit více na emoce a bude mi dělat radost pokaždé když do toho sednu. Zkrátka auto, které mě chytne za srdce :) ... poslední půlrok ale slintám jen nad jedním a to je Countryman JCW. Zajímalo by mě, vše možné okolo toho auta, nejel někdo s ním z Vás? Nebyl se na něj podívat osobně? Chystám se do Renocaru v Brně, abych si vubec Countrymana vyzkoušel, zda při mé výšce to nebude ,,divné" (měřím 190cm) a vůbec se do něj pohodlně vlezu 8) . Snad mě nechají alespoň projet a auto si ,,ochytat" :-). ... nějaké tipy na prodejce? zahraniční fora a tak abych si mohl přečíst nějaké info a tak? Budu vděčný za každou radu či zkušenost :-)

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 11:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. bře 2009 16:07
Příspěvky: 314
Bydliště: Liberec
Zeptej se Miniprdíka, ten s ním jezdil a prodává je.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 12:01 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. srp 2012 15:40
Příspěvky: 189
Bydliště: Ralsko
Počítej ale s tím, že cena za CM a ještě k tomu JCW je v základu vyšší, než Tebou uváděná částka.

Jinak opravdu doporučuju kontaktovat Radima - miniprdik :wink:

_________________
Efe
Best things come in MINI packages!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 13:23 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
Chápu, že z Břeclavi do Brna je to přeci jen blíže než do Prahy, ale jinak jsem k dispozici. Countryman JCW jsme tady měli na podzim v automatu jako předváděčku, byl jsem s ním na akci v Peci p. Sněžkou a opravdu s 218 k pod kapotou nemá chybu. Však Blacky jedoucí za mnou s One může potvrdit... :)
Jo a díky holkám za reference :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 13:36 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Počítám, že ta cena bude vyšší, ale zase právě verze RS od koncernu bude taky ,,lehce" nad uvedenou částku. Ale zase, emoce co vyzařuje Mini jsou uplně jinde než u Škody :-). A musel bych se svést aby mě to přesvěčilo jít do JCW místo Ska. Jen mám trochu obavu, zda mi auto opravdu nebude mini :biggrin: ... proto bych nejdřív asi navštívil renocar v Brně a pak bych si třeba udělal i ten výlet do Prahy, pokud by se šlo domluvit na nějakou předváděčku :-) .... to by mi určitě moc pomohlo ve výběru, ale zase předpokládám, že by to bylo jasné :biggrin: ... a je opravdu o tolik lepší než Countryman S? Stojí to za tu investici? Designově je to bomba a myslím, že i bude ještě delší dobu :twisted:

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 14:08 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Myslim, ze se vejdes v pohode, 190cm není zas az tolik... Mam taky tak nejak a v pohode se vejdu do Coopera a nemam problém s nastupovanim a vystupovanim - v CM na tom budes ještě lepe.

A myslim, ze se vyplati jit do JCW, pac az si koupis "jen" eSko tak te bude stále hlodat jestli jsi nemel jit do JCW... :D

A Radim urcite dokaze něco vymyslet, aby jsi byl spokojeny. Je to velice ochotny prodejce!

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 14:28 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Rozhoduješ se dost zvláštně. Váhat mezi velkym rodinnym autem (jak chápu novou Octavii) a mezi spíš menšim (přeci jen 4,1m délky) Crossoverem. Já se rozhodl v době, kdy ještě nebyl JCW Countryman pro Coopera S a nelituju. Na druhou stranu s vyhlídkou rodiny vim, že do budoucna mi Countryman velikostí stačit nebude.
Co se týče koupě. Byl jsem v Inveltu za panem Ščudlou (miniprdik) se tehdá podívat na modrého Countrymana. Auto super, byla mi i nabízena předváděcí jízda, ale nakonec jsem si mýho Countrymana přivezl z Německa. Hledal jsem na mobile.de a nechával si VIN prověřovat přes BMW servis. Stejně tak mi pro Mini do Lindau zajeli, koupili a jako nového předali v Dycom BMW. Něco to stálo, ale pro mě to bylo bez starostí, takže proč ne. Teď bych to nedělal jinak, přestože se v Inveltu Praha velmi snaží (jezdím tam na servis), tak jejich služby na mě pořád nepůsobí tak dobře jako v Německu.

příklad auta:
http://goo.gl/xkRoKv (stejně jsem kupoval já, ze showroomu, 4km najeto, velká sleva oproti zadání do výroby)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 15:40 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
No oktávie by byla volba rozumu, protože jednak ta rodina jednou přijde a jednak ty auta drží poměrně dobře cenu a není problem je prodat kdykoliv. Teď ale zatím rodina je pouze já , přítelkyně a náš pes :) ... takže proto, by mi nevadil i ten menší crossover, ale jak říkám musím se tam vlést :wink: . Jinak JCW je ta nejlepší volba, ale přece jen jsou kapánek dražší než Sko, takže bych musel chvíli počkat. Zase si říkám, že žijeme jen jednou a když si vezmu, že každé auto je pokladnička, tak alespoň ať dělá rohlík na puse, než abych peníze jen sypal a řízení bylo nudné :wink:

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 16:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
Zdenál píše:
Počítám, že ta cena bude vyšší, ale zase právě verze RS od koncernu bude taky ,,lehce" nad uvedenou částku. Ale zase, emoce co vyzařuje Mini jsou uplně jinde než u Škody :-). A musel bych se svést aby mě to přesvěčilo jít do JCW místo Ska. Jen mám trochu obavu, zda mi auto opravdu nebude mini :biggrin: ... proto bych nejdřív asi navštívil renocar v Brně a pak bych si třeba udělal i ten výlet do Prahy, pokud by se šlo domluvit na nějakou předváděčku :-) .... to by mi určitě moc pomohlo ve výběru, ale zase předpokládám, že by to bylo jasné :biggrin: ... a je opravdu o tolik lepší než Countryman S? Stojí to za tu investici? Designově je to bomba a myslím, že i bude ještě delší dobu :twisted:

Samozřejmě, že JCW je lepší o těch 34 k, prostě top v nabídce, osobně bych se ale "smířil" i s S-kem. Je to o tom si to porovnat, každý máme jiné potřeby. V současné době ale nemáme countryho JCW jako předváděčku, pouze na skladě k prohlédnutí, stejně tak jako Pacemana, toho máme právě v S-ku jezdícího, countryho zase v SDéčku.
Když jsem si porovnával v konfigurátoru plnou výbavu ve verzi JCW proti S-ku vč. optického paketu JCW (lze takto od července na Countryman a Paceman objednat z fabriky), je úspora na S-ku přes 100 tis. a vypadá na pohled stejně jako JCW.


Naposledy upravil miniprdík dne 13. srp 2013 16:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 13. srp 2013 16:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Oktávka drží cenu? Strejda měl RS 2.0 kombi 08/2007 v plné palbě nová za 900k prodaná letos v březnu s 65000 km za 250k v AAA, kdyby někde stála, tak možná za 300k, ale nechtěl čekat.
Tzn. za 5 let s 65000 najeto v dokonalém stavu za nějakých 28% původní ceny... :blink:

Auto není uchovatel hodnoty, pokud koupíš nové, tak budeš při každém prodeji extrémně tratit...

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 11. říj 2013 10:36 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Tak abych to tady trošku oživil, včera jsem byl na návštěvě v Brněnském Renocaru a chtěl si vyzkoušet Countrymana S. Jenže jakmile jsem tam přišel, tak jsem uviděl Pacemana S v krásné modré barvě a okamžitě bylo rozhodnuto. Zaujal mě daleko víc a celkový dojem je opravdu pozitivní. Ač měřím cca 190 cm, tak jsem se ve vnitř cítil pohodlně a neměl dojem, že sedím v malém autě. Slovo dalo slovo a tak jsem si ho šel vyzkoušet na vlastní ,,kůži". Auto je výborné, celou dobu jsem měl na puse rohlík a to né kvůli motoru, ale především podvozku a jízdím vlastnostem. Přiznám se, že výkonově bych si dokázal představit verzi JCW, auto sice krásně zní, ale něco mi tam chybělo. Takže abych to zhodnotil, auto je krásné i když na fotkách se mi nelíbilo, emoce jsou z toho skutěčně cítit už na pohled, motor krásně zní a bublání výfuku je příjemná záležitost, ale výkonově mi tam něco chybí a jsem přesvědčen, že pokud Pacemana tak určitě v ostré verzi od pana Workse :twisted: ... ale dojem z Mini po asi 7 letech strávených v BMW je velmi dobrý. Čekal jsem že se v autě nebudu cítit, bude mi malé a na úkor pohodlí, ale opak je pravdou. Je skutečně dobré!

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 11. říj 2013 10:45 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
dobře se clovek citi i v malem Cooperu, pro ridice a spolujezdce je tam mista jako v "dospelem" aute

nicmene uprava od Workse bude o poznani lepsi nez "obyc" S, ale po case to bude zase malo :mrgreen:

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 11. říj 2013 11:30 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Tak ono ještě pár cest bude jak ten výkon zvýšit, ale myslím si že těch 220 koní může být velice zajímavých oproti 180. Každopádně na pohled je to znát, stál jsem tam a okukoval prodaného Pacemana JCW a ten zadní svalnatý nárazník s pěknými výfuky a pak koukl na "obyč" S a bylo to takové chudé :biggrin: .... uvidíme, vážně mě to mile překvapilo

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 18. říj 2013 11:56 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Tak po včerejší zkušenosti mám ve svém výběru zcela jasno. Mini Paceman S JCW ... něco na tom bude, že jak se jednou do Mini sedne, tak už jiné auto nepřichází v úvahu. JCW Paceman je i přes recenze co jsem četl, auto které chci. Jediný problém je ta cena a v konfiguraci ,,all in" je to 1,2 mil. Kč, což je strašně nesmyslná raketa. Ovšem teď už žádný kompromis v podobě ,,jen" S verze není možný :biggrin: . Takže začínám se krotit ve výdajích ať se k němu dopracuji :banana:

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Countryman S JCW
PříspěvekNapsal: 19. říj 2013 17:34 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
zváž, či ten rozdiel medzi S a JCW fakt stojí za to...
vačšinu z toho za co v JCW "paketu" draho zaplatíš sa da doladiť aj na S-ku a bez zbytku sa prežiť dá...

napr.mne konkrétne sa ta paródia výfukov vo forme koncovky v plaste osobne nepáči...
jcw výfuk v R56 a spol. dodal autu viac duše...v R60 a spol. je to len show...a to mi dojde trochu škoda.

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz