Logo
Právě je 27. dub 2024 17:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OT Skryte vady
PříspěvekNapsal: 20. led 2013 20:35 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Nicku, Ty uz jsi nekdy takto neco reklamoval na ojetine?

EDIT: tema vytvoreno... ale bude do konce tydne smazano. MiniMike

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do vnitř auta
PříspěvekNapsal: 20. led 2013 21:23 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Ne, kupoval jsem ojetého akorát svého Miníka a tam naštěstí nic v nepořádku nebylo. Vím ale, jaká mám práva, zákon hovoří jasně.

Na ojeté auto (jako na jakékoliv jiné použité zboží), máš ze zákona půl roku záruku na skryté vady. Pokud tedy bylo koupeno v ČR.
http://auto.idnes.cz/jak-reklamovat-ojetinu-07r-/auto_ojetiny.aspx?c=A071025_151324_auto_ojetiny_fdv
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/reklamace-2-cast-ojete-auto/15264/

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Skryte vady 1
PříspěvekNapsal: 22. led 2013 23:13 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. úno 2012 23:26
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha zapad
Nick píše:
Ne, kupoval jsem ojetého akorát svého Miníka a tam naštěstí nic v nepořádku nebylo. Vím ale, jaká mám práva, zákon hovoří jasně.

Na ojeté auto (jako na jakékoliv jiné použité zboží), máš ze zákona půl roku záruku na skryté vady. Pokud tedy bylo koupeno v ČR.
http://auto.idnes.cz/jak-reklamovat-ojetinu-07r-/auto_ojetiny.aspx?c=A071025_151324_auto_ojetiny_fdv
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/reklamace-2-cast-ojete-auto/15264/


:D uprime nespolehal bych moc na reklamaci. Neni to tak jednoduhe.. musis nejdriv presvedcit prodejce, ze o vadu vedel ale neopozornil a ten se musi leknout pred tim nez vytahne penezenku...
Kazdej dnes uvadi stav odpovida stari vozu, doporucuje prohlidku odbornikem atd. Pokud nejde o 100tis.kc skodu nezabyval bych se tim..
Zavolej radeji zamecnika a za 30 sekund a 1tis.kc mas auto otevrene a je to :-) Hodne stesti!

_________________
MCS 2005/240hp


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 12:16 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Sice je to nyní offtopic, protože si vadu minimaxi způsobil sám, ale pro úplnost...

iko píše:
musis nejdriv presvedcit prodejce, ze o vadu vedel ale neopozornil

Právě že nemusíš. Ze zákona, pokud se skrytá vada (na kterou tě prodejce neupozornil a která není zjevně způsobená běžným opotřebením) projeví do půl roku od koupě, tak zákon předpokládá, že už byla na zboží v okamžiku prodeje - a pokud se prodejce brání, musí sám prokázat opak. Za tyto skryté vady odpovídá prodejce po dobu dvou let. To je ověřená praxe, kterou ti řekne každý právník, viz ty dva moje odkazy výše.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 12:20 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Nicku, to co pises je na urovni scifi... kdyby nekdo takovej za mnou prisel, tak ho slusne vyprovodim zase domu... to ze nefunguje dalkovy vedel od zacatku, a znicenej zamek neni skryty vada, hlavne kdyz sam majitel napsal, ze si za to muze sam.... asi bych to prirovnal tomu, ze kdyby si za 6 mesicu prisel za majitelem, ze se ti sjeli gumy a ty to chtel uhrat na skrytou vadu, protoze ti nerekl, ze se jezdim ty gumy sjizdej....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 12:49 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
MiniMike píše:
to ze nefunguje dalkovy vedel od zacatku, a znicenej zamek neni skryty vada, hlavne kdyz sam majitel napsal, ze si za to muze sam....
Však jsem napsal, že to je nyní offtopic, když to minimaxi potom uvedl. Na začátku to tam nebylo, tak jsem to tam napsal proto, kdyby to auto právě teď koupil s těmihle problémy.

MiniMike píše:
asi bych to prirovnal tomu, ze kdyby si za 6 mesicu prisel za majitelem, ze se ti sjeli gumy a ty to chtel uhrat na skrytou vadu, protoze ti nerekl, ze se jezdim ty gumy sjizdej....
Vada zjevně způsobená opotřebením...

MiniMike píše:
kdyby nekdo takovej za mnou prisel, tak ho slusne vyprovodim zase domu...
Nezlob se na mě, ale pokud by ti někdo vědomě (či někdy i nevědomě) prodal auto se špatným motorem, převodovkou, spojkou, centrálem (tj. opravy za desetitisíce až statisíce v autorizovaném servisu) a tys to zjistil během pár týdnů, tak bys držel jazyk za zuby, neozval se a všechno to zacvakal ze svýho? Někteří lidi takový jsou, ale já teda znám svoje práva a pokud by mě prodejce (ať už soukromník nebo bazar) poslal do pryč, tak s tím jdu rovnou za právníkem. Z principu, že nikdo mi na hlavu **** nebude.


Pak ty moje příspěvky v tomhle vlákně smaž nebo je přesuň do jiného vlákna, protože to je tedy tady zjevně offtopic, nikoho to nezajímá, a všichni se beztak radši smíří s koupeným šmejdem než aby se domáhali nápravy, na kterou mají právo.
Moje zkušenost se skrytou vadou u motorky je taková, že druhý den prodávající rád zaplatil několik tisíc za opravu vady, o které musel vědět. Asi nechtěl riskovat právníka nebo rozbitou hubu.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Skryte vady
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 13:16 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
pak to promazu... ale tedy...

poskozenej zamek je taky opotrebeni... neni receno po jaky dobe po koupi se to udalo... jinak jsem osobne schopen "drzet" zaruku 14dni po koupi, ale kdyz by si prisel po 2 a vice mesicich, tak te poslu opravdu nekam... protoze vubec nemuzes tusit, co s tim dotycny delal nebo nedelal... ty jako kupujici se samozrejme k nicemu nepriznas, a reknes to samo... ja jako prodavajici bych mel cisty svedomi a prodal jsem ti auto co fungovalo bez jedineho problemu... a ono pravnici jsou krasna vec, ale pokud bude ve smlouve napsano, ze stav auta odpovida stari, a ze je zapotrebi vymenit to, to a to, tak si i s pravnikem propadajici, protoze si na to byl pisemne upozornen.... a za sebe reknu, nez resit neco roky pres pravniky (bude to stat nemalej obnos, nemaly starosti) tak ano, zacvakal bych to ze sveho....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 13:27 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 289
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Z tohoto topicu mi vychází jen to, že do Miníka bez klíče se dá špatně dostat, a že nikdy nechci prodat cokoli Nickovi :D:D:D

_________________
Mini Cooper SPi 96
Austin Mini mk2 69
Mini Cooper S 02


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 13:33 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Neměl jsem s tím vůbec začínat, když autor uvedl málo informací. Rozbitého zámku nebo dálkáče by si beztak všiml hned po koupi. Jde spíš o větší vady, těžko svedeš na běžné opotřebení, když ti za týden odejde turbo nebo převodovka...

Žigi, proč bys nechtěl? Prodáváš vědomě aušus? :D Pokud se řekne na rovinu, co tomu je a co tomu není, tak není v ničem problém. Pokud mi někdo něco zamlčí, tak se ozvu. Já myslel, že to takhle děláme všichni...
To moje škrábnuté Boost rádio s ulomeným konektorem (fotka byla na ebay pro jiný kus) jsem s prodejcem promptně taky vyměnil a bezvadně mi vyšli vstříc. Čech nebo Polák by nejspíš zapíral do aleluja.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Naposledy upravil Nick dne 23. led 2013 13:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 13:38 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 289
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Kdo mě zná,dobře ví, že ode mě si koupí to co řeknu že tomu je. Ale prsotě si to po sobě někdy přečti :) Najdeš výrobní vadu od BMW, která je přiznaná BMW,a ty by jsi s tím bežel za prodejcem ojetýho auta co ti to prodal jako by se nechumelilo. To že ty máš nějaký práva, je věc pěkná, ale taky mezi lidma funguje nějaká slušnost, a další věci co neřeší jen větu v zákoně. Já bych se s tebou klidně soudil :) Až by jsi mi přišel s Miníkem že ti po 5ti měsících klekla převodovka, a že jsem to jako musel vědět... z vlastní zkušenosti vím jak ti může kleknout třeba i BMW 2 týdny staré prostě jen tak, z ničeho nic nez předchozího upozornění....auto klidně za 3 miliony. To se prostě stane,je to jen věc. Nic víc. A jedna věc je někomu dokázat že to je skrytá zašolichaná vada, o kteoru bych se taky hádal,a druhá věc je mít soudnost, a vědět co se může stát jen tak, a nebo co je na tebe bouda. Věci jako výrobní vada BMW s napínákem , protočený zámek na autě v hodnotě 100 a x let na hrbu,atd...s tím bych tě jako prodejce poslal do .... ke tvému právnímu zástupci, at mému právnímu zástupci pošle dopis co chce řešit.

_________________
Mini Cooper SPi 96
Austin Mini mk2 69
Mini Cooper S 02


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 13:39 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Nicku, ausus podle sveho nejlepsiho svedomi a vedomi prodavat nemusis, ale je to 10let stary auto a proste se tam muze pokazit cokoliv.... a jinak prevodovku dokazes znicit i vedome... takze jak na to chces davat nejakou zaruku, kdyz narazis na nekoho, kdo to chce cilene "poskodit", aby mu prodejce zaplatil podle tebe opravu....

vem to tak, ze ty budes prodavat auto, budes si myslet, ze je v top stavu... koupi to nekdo, kdo bude chtit na tom "vydelat" a po tejdnu ti rekne, ze odesla prevodovka a spojka... co s tim udelas?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 13:45 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Žigi píše:
Najdeš výrobní vadu od BMW, která je přiznaná BMW,a ty by jsi s tím bežel za prodejcem ojetýho auta co ti to prodal jako by se nechumelilo.

A proč ne, když vědomě zamlčel, že to auto bučí za studena jak diesel a má ten problém?

MiniMike píše:
vem to tak, ze ty budes prodavat auto, budes si myslet, ze je v top stavu... koupi to nekdo, kdo bude chtit na tom "vydelat" a po tejdnu ti rekne, ze odesla prevodovka a spojka... co s tim udelas?

Před koupí nechám udělat kompletní prohlídku a budu mít papír, že auto bylo v pořádku. Pokud by mě potom žaloval, budu mít (aspoň nějakej) důkaz, že jsem prodával auto v cajku (když je na mě to důkazní břemeno) a on by si to nejspíš dvakrát rozmyslel, pokud by věděl, že ho zničil on sám. Asi bych se taky modlil, abych nepotkal vola, co s autem nechce jezdit, ale chce ho z nějakýho důvodu zničit...

Žigi zmiňoval slušnost, ovšem, my s tím problém mít nebudem, protože jsme normální lidi. Ale podívej se, kolik lidí prodává stočený auta nebo zamlčuje jejich stav, proč by ses nebránil takovým grázlům?

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 18:01 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Asi je na case promazat :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 20:50 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. pro 2012 20:56
Příspěvky: 206
Bydliště: Blansko
Přidám taky trošku do mlýna stran skrytých vad
Koupě mého prvního Porsche 944 S2 mě naučila si ošetřit jak info o skrytých vadách, právech,... tak i to jak to zohlednit příště v kupní smlouvě. U prvního auta jsem nepochodil, co se vymáhání vad týkalo
Když jsem kupoval mé druhé Porsche - Boxster 1. generace, tak jsem dal do kupní smlouvy že majitel ručí po dobu 6-ti měsíců tak jak zákon uvádí za skryté vady na voze
Po dvou měsících mi odešla komplet vodní pumpa, což je moc cena 16 000 Kč a dále se zjistilo, že je i prasklina na expansní nádržce moc 6 500 Kč, výměna hadic, nová kapalina, práce,... dalších 4500 Kč. Vše jsem doložil doklady, majitel se cukal ale když jsem pohrozil právníkem a soudním znalcem (při opravě sě dělala komplet fotodokumentace) tak povolil a zaplatil opravu
Někomu se ceny za díly zdají vysoké, ano z německa jsem sto to sehnat za půlku :-)

Stejně mám ošetřenou smlouvu na nynějšího Mini Coopera

Problém je, že má Boxster trochu netypické chlazení, dík tomu že je motor uprostřed, tak vzadu v kufru je expanska, vodní pumpa u motoru a v předním nárazníku jsou 2 chladiče (každý v jednom rohu spojleru) a propojeno s vodní pumpou, v oběhu je neskutečných 16 litrů chladící kapaliny aby uzavřený motor se dobře chladil. Vodní pumpa je předimenzovaná a z 911 Carrery 996 jen tak pro info :wink:

_________________
Mini Cooper 2002, 85kW, žlutá barva, bílé pruhy+zrcátka, střecha šachovnice, najeto cca 152 300 Km - PRODÁN


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak se dostat do auta bez Kliče
PříspěvekNapsal: 23. led 2013 20:57 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
pls dost bylo OT na tema skryte vady

zalozim vam klidne tema pravni rady ale ve spravne sekci / Kupujeme Mini /

diky

ps. ten bordel se pak neda uklizet :mrgreen:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz