Logo
Právě je 01. kvě 2024 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 09:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. lis 2012 09:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Jihlava
Zdravím,

chtěl bych se Vás zeptat. Mini se mi líbí už strašně dlouho ale dřív pro mě nebylo finančně dostupné. V současné době jezdím s BMW e46 323i (125 kW) z roku 1999. S autem jsem spokojený ale zjišťuju, že bych chtěl něco menšího a "zábavnějšího". Proto uvažuji, že bych vyměnil e46 za Mini Cooper. Většinu cest jezdím sám. Najezdím ročně 10-15 tkm z toho tak 75% mimo město a dálnice minimálně. Chci auto s kterým mě bude bavit jezdit ale zároveň s "rozumnou" spotřebou. V Mini se vůbec nevyznám a proto se sem obracím s dotazem, zda-li si myslíte že by Cooper byl dobrá volba?
Předem děkuju za odpověď. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 12:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj.
Myslím, že zábavnější auto než Mini asi nenajdeš :-) A na okresky tuplem.
Cesta se stává samotným cílem :biggrin:

Domluv si někde projížďku a uvidíš sám :-)

S Cooperem si užiješ každou zatáčku, s Cooperem S i každou rovinku :bigups:

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 12:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. lis 2012 09:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Jihlava
Už pár týdnů pročítám recenze a inzeráty a zatím mi to auto připadá jako něco dokonalýho :) Nenašel sem zatím ani žádnou kritiku ..
Koukám ty máš S že? Co servisní náklady? Na kolik tě tak v průměru ročně vyjde servis? Chci se o těch autech dozvědět co nejvíc než něco koupím .. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 12:51 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Sko mám a jsem z něj už dva roky nadšený :-)

Náklady na servis jsou minimální - po 15 tisících výměna oleje + dolívání, po 2 letech výměna brzdovky a filtrů. A to je víceméně vše.

U Ska proběhla svolávačka od BMW na výměnu pomocné pumpy u turba - zdarma. Plus jsem teď ještě preventivně vyměnil napínák rozvodového řetězu za poslední model, aby náhodou nedošlo k problémům se studeným startem (pohledej tady na fóru) - 2000 Kč s prací.

Mnohem víc mě stály věcičky, které jsem měnil z vlastní vůle - Brembo brzdy, 18" kola, vzpěra do motoru a pár dalších blbostí a na příští jaro chystám ještě několik věciček do motorového prostoru :-D To auto si říká o poladění :-)

Co se týče spotřeby, je zde vlákno. Pokud budeš kupovat druhou generaci Ska s rokem výroby od konce 2006, tak se bude pohybovat kolem 8 l/100, možná i méně, když jezdíš hodně mimo město a dálnice. Pokud budeš točit motor, tak asi kolem 9-9,5 l/100 km. Já mám dlouhodobou průměrku rovných 8.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 13:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. lis 2012 09:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Jihlava
Takže peníze navíc k tomuhle auto prakticky nejsou potřeba .. :D to se mi líbí, moje bmw už mě na něco přišlo no ..
Jak píšeš o té druhé generaci tak ta se dělala s turbem a první generace kompresor? jestli správně chápu .. no kupoval bych spíš první generaci, druhá generace už bych řekl že bude spíš nad moje možnosti .. Přestavuju teď byt takže bych chtěl spíš za peníze který bych dostal za e46 koupit nějaký Mini plus teda bych k tomu něco přidal protože si myslím že to neprodám za tolik aby mi to pokrylo nákup Coopru S .. :D
A ty máš teda druhou generaci ..? nevíš jestli u té první je to se servisníma nákladama tak jak u té druhé generace?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 13:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Víš jak, když jde všechno dobře nebo je auto nové, nestojí údržba moc. Já koupil s 19.000 najeto, teď mám 39.000.
Když koupíš s najetými 100.000, tak může být situace jiná. Výměny některých dílů se pak nevyhneš. Ale je to podobné jako u jiných aut. Jsou tu vlákna, na co si dát pozor při koupi auta, takže určitě přečti.

Ano, první generace S s kompresorem, druhá s turbem.

Záleží v jakém stavu auto koupíš, no. Servo, spojka, převodovka můžou být zralé na výměnu. Chce to pořádně prohlédnout před koupí. Přeci jen ty auta 1. gen jsou stará 7-10 let.

Určitě se podívej do téhle sekce:
http://new.minicooperklub.cz/viewforum.php?f=68

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 13:19 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
:biggrin: Mnoo to ze si koupis auto a uz do nej moc nedas neni uplne presny. Zalezi jestli te to chytne za srdicko, nebo ne. Pokud ano, tak te to bude stat spooooustu penez, abys si ho "vymazlil". Zacnes kolama, brzdy, vyfuk, upravy motoru, PP, nejaky vyzuelni legracky. Spoilery, kridla, (nebo body kit), diodovy svetylka, folie, polepy, sedacky atd, atd. Dá se do toho nacpat faakt hodne.

U 1 gen holt musis mit na pameti, ze to je starsi auto a cas od casu neco potrebuje vymenit. Je to BMW, takze cena dilu i servisu ne proste BMW a ne vsechno dokazou mistni sikulove. :bigups: Taky zalezi, jak se k autu chovas.

Ale odmenou ti bude naprosto uzasnej vizuelni, jizdni i zvukouvej zazitek. Je to proste MINI. Lidi se za tim otaci, chova se jako nadupana motokara a adrenalinu ti poskytne nepreberne. :biggrin:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 13:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. lis 2012 09:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Jihlava
Děkuju za rady. Někde sem viděl inzerát na Cooper S asi za 130.000,- to by asi nebyla dobrá volba co? Investice do úprav, s tím počítám, ale spíš mi jde teď a to, aby auto bylo ze začátku v "dobré kondici" a nemusel bych hned měnit tu zmiňovanou převodovku, spojku a podobně ... Úpravy bych dělal postupně, kdyby mě to opravdu chytlo :) .. takže by asi bylo lepší počkat třeba rok a něco přišetřit a koupit Cooper S 2 gen v perfektním stavu než teď Coopera 1.6 nebo Coopera S 1 gen v horším stavu a dávat to dohromady že?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 14:03 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Určitě koupit něco v perfektním stavu, na první nebo druhé generaci zas až tolik nezáleží, to je věc osobní preference. Zkus se projet v pár autech a uvidíš, co se ti bude líbit. Vybírat bez reálných zážitků je celkem k ničemu.

Nesleduju ceny, za kolik se Ska pohybujou, ale řekl bych, že 1.gen je od 180 tisíc a druhá od 250 tisíc. Výraznější levnější budou "smrdět".

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 15:09 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 14. lis 2010 04:04
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno
Záleží kdo se o to auto staral.. mužeš mejt druhou generaci starou 4 roky v horším stavu než někdo kdo měl 1 gen z roku 2000. jezdil jen jaro léto a mazlil se s tím autem.. :o) nech si to proklepat nejlépe u známého před koupí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Mini Cooper
PříspěvekNapsal: 04. lis 2012 15:24 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Mam uz druhe Mini 1.generace a jsou to super auta. Prvni eSko jsem kupoval s najezdem 120.000km a postupne jsem opravoval nasledujici: nefunkcni dalkove ovladani centralu, spojka s prevodovkou, pumpa servo rizeni, hreben servo rizeni, vrchni ulozeni, spodni cepy rizeni, tyce stabilizatoru...

Letos v lete jsem koupil eSko JCW s najezdem 75000km a zatim jsem opravoval: vrchni ulozeni a lanovod rucni brzdy. V brzke dobe me s nejvetsi pravdepodobnosti ceka vymena hrebene rizeni - ozyva se mi v urcitych situacich kovovy zvuk a myslime si, ze je to z hrebene.

Pokud jsi na tom s financema jak pises doporucil bych Ti peclive si vybrat eSko 1. generace po faceliftu - vyrobeno od 07/2004.

Se spotrebou si myslim, ze u eSka 1. generace budes nekde kolem 9-11l/100km. Pokud budes jezdit "klobouka" tak se da za 7l, ale takova jizda Te Minikem urcite bavit nebude :D

Ted jezdim za 11,4l a naramne si to uzivam :banana:

A kdyz Mini, tak jedine preplnovane - koni neni nikdy dost...

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz