Logo
Právě je 01. kvě 2024 11:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dovoz Anglie + Registrace v CR
PříspěvekNapsal: 16. lis 2010 22:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2010 15:05
Příspěvky: 10
Ziju v Anglii a mam MINI. Je celkem novy (2008) takze vsechny papiry a certifikaty ma v cajku, ale samozrejme ma volant vpravo. Jednou se budu vracet a chci si ho nechat v Cechach. Predelavat volant rozhodne nebudu, za prvy ty prachy mi za to nestojej, za druhy buchvi co to udela s autem (je to obrovskej zasah), to ho radsi prodam.

Chci se ale zeptat jestli nekdo nevi, jestli si to auto muzu zaregistrovat i s volantem vpravo? Z praktickyho hlediska rizeni v Cechach s anglickym volantem neni zadnej problem. Na dalnici je to uplne sumak, na silnicich sice clovek blbe vidi na predjizdeni, ale ja jsem z Anglie zvyklej ze stejne nepredjizdim, pripadne mi rekne spolujezdec. Zase clovek lip vidi na rozbity krajnice. Proste by mi vubec nevadilo sedet vpravo. Ale smi se to legalne? Neprekvapilo by me, kdyby nasi urednici - paraziti se do toho montovali a zakazovali by to, i kdyz jim do toho vubec nic neni.

Pripadne, co kdybych si ho nechal registrovany v UK, a proste ho mel v Cechach na "dlouhodoby dovoleny"? Jasne, mel bych pak dalsi problemy s pojistenim ale to uz bych nejak poresil. Registrace v UK to taky nedovoluje, ale co oci nevidi.. Nic jim do toho neni.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. lis 2010 22:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. bře 2009 16:07
Příspěvky: 314
Bydliště: Liberec
Vidím, že už jsi dostal rychleji odpověď u klasiků. Asi že máš volant na správné straně a je to tak přece jenom víc anglické a méně německé :-)

Jinak, myslím, je potřeba auto se zahraniční spz u nás přihlásit do 2 let, když už budeš mít trvalý pobyt v ČR. Ale nejsem si tím 100% jistá.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. lis 2010 11:27 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 87
Bydliště: Pardubice
bohužel máš smůlu....auto nech přihlášený tam a jezdi si kde chceš, s policajtama mluv anglicky a seš v pohodě :biggrin:

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. pro 2010 20:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2010 15:05
Příspěvky: 10
Budu to teda tady muset prodat. Coz je skoda, protoze koupit Mini v Anglii a v Cechach je uplne vo necom jinym. Za prvy je v Anglii samozrejme uplne jinej vyber a za druhy Mini ty vojety da do kupy tak, ze se vubec nemusite starat, co jim je, protoze jim nic neni. Zadny podeziravy lezeni pod podvozek neni treba. Ja dokonce svyho miniho videl jenom na fotkach a poprvy ho videl nazivo az kdyz sem ho zaplatil a privezli mi ho ze severni Anglie. Mam ho pul roku, najeto asi 16 tisic km, a ani jedna jedina chybicka, ani naznak. Mozna sem mel jenom kliku..

Ukazte mi toho konkretniho urednika, kvuli kterymu budu muset prodat svyho miniho, at ho muzu prejet, zacouvat, a zase ho prejet !!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. pro 2010 14:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2010 15:05
Příspěvky: 10
hele tak nakonec to vypada, ze to v pohode jde
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... efault.htm

odkaz na wordovskej doc uplne dole


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. pro 2010 14:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
To by teda nikoho zdejšího ani ve snu nenapadlo, že už pár let je tohle jinak. Podle toho, co tam píšou bys měl splňovat všechno, pokud je to auto psaný na Tebe a jestli budeš mít všechna potřebná lejstra, viz popis.Ptal jsem se na to známého z autoškoly, ten mi řekl totéž, co Ti psal Kuboš.Že smůla... :idea:
Se srazem tím pádem nemusíme spěchat do konce roku a ty můžeš bejt happy :banana:
Než Tě zastavěj normální dopravácký policajti a neuvěřej tomu,ž e to máš legálně přihlášený.
Ale tady je možný všechno, běžně vidíš na českejch spz auta z USA, který nemaj upravený zadní blinkry dle našich norem a při odbočování bliká brzdové. A taky to nějak jde. Co bys chtěl, když ministr dopravy v Česku přišel o řidičák :P


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. pro 2010 23:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2010 15:05
Příspěvky: 10
No vidis, vsichni se ucime :-) Jo, mel bych splnovat vsechno, psany je to na me (bohuzel - uz sem kuli tomu prisel o pokutu a 3 body za rychlost :-) ) a tech pul roku nebo kolik tam je uz jsem tady nekolikrat.

No ja trosku spolyham na benevolenci fizlu kdyz me zastavej. Ze zahraje faktor "ty vole koukni na to faro, to je anglan vole". Uz takhle myslim ze by me za neco nachytali. Sice kdyz jedu do cech tak mam nakou samolepku pres svetlo, ale nevim nevim esli funguje, pride mi ze to stejne sviti moc doleva. Trojuhelnik nemam, svitci vestu taky ne a nahradni pojistky a zarovky - jestli v tom aute nekde jsou, tak teda nevim kde... :-) No a to se ani nezminuju ze samozrejme nemam lepeni natoz rezervu, ale runflaty nahodou (bohuzel) mam, jiny zimaky jsem v anglii nesehnal (tady si moc clovek vyskakovat nemuze).

A ted se este vracet nebudu, tak za 2 roky, ale to minimu budou teprv 4 a zbavovat se ho nechci.

Takze mame radost!

Jo a sraz bych pres vanoce dal, ale asi to nevypada co?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Dovoz z Anglie
PříspěvekNapsal: 11. kvě 2012 23:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2010 15:05
Příspěvky: 10
Mam mini cooper s, r.v. 2008, volant vpravo samozrejme. Budu se vracet do prahy. Cetl jsem, ze to prihlasit jde, akorat clovek musi predelat svetla. Netusite kolik to stoji, vcetne vsech poplatku a uplatku statnimu urednikovi? Ma s tim nekdo zkusenost? A co kdybych to proste nechal na anglickejch znackach a vyprdnul se na to?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dovoz z Anglie
PříspěvekNapsal: 14. kvě 2012 21:29 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
just google it... :?: :wink:

http://www.poradte.cz/auto-moto/585-jak ... pravo.html

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz