Logo
Právě je 01. kvě 2024 05:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 01:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. úno 2012 01:07
Příspěvky: 6
Zdravim,
pred mesicem jsem se stal hrdym majitelem starsiho new Mini (r. 2001).

Moje predchozi auto jsem mel neskutecnych devet let. Nove auto jsem vybiral cca rok, az mi jednoho dne nabidli Mini a rozhodl jsem se, ze toto je to prave auto pro me. Jeho rizeni je neskutecne navykove, znova a znova se tesim az ho budu ridit, byt jen treba kousek.

Jiz par dni procitam toto forum. Mini mam cca neco pres mesic a chtel bych vas poprosit o rady:

Co me nejvice trapi:
Poslednich par dni, kdyz je Mini studene (a obzvlaste ted v mrazech), obcas, nepravidelne, se ozyvaji pri vetsim zaberu velice divne zvuky z motoroveho prostoru (zda se mi ze z leve strany, ale to muze byt tim, ze jako ridic sedim vlevo), nikdy predtim jsem podobny zvuk z jakehokoliv auta neslysel. Puvodne jsem si myslel, ze tento zvuk vydava podvozek, ale ozyva se jen pokud pri studenem motoru vice seslapnu plyn (tzn. rekneme cca tretina plynu, pri studenem motoru nikdy nedavam vice). Zda se mi, ze kdyz se motor zahreje, tak se tento zvuk neobjevuje. Zni to jako podivne rezonujici plech, ale tento zvuk se obcas ozyva nezavisle na otackach motoru, takze predpokladam ze rezonance to nebude. Zvuk bych prirovnal asi k dobihajici jiz velmi malo roztocene cirkularce shovane nekde u motoru, kterou z boku dobrzdite kusem tvrdeho, droliciho se piskovce, tezko se to popisuje :)
Nenapadaji vas nejake tipy, co by to mohlo byt a jak to zjistit? Kdyz zajedu do servisu, tak to jak na potvoru delat nebude :(

V mem Mini chybi rezervni kolo, predpokladam ze se da za velke penize koupit v autorizovanem servise, ale predpokladam ze tam je nejaky normalni dojezdovka, nevite rozmery a kde ji pripadne koupit?

A posledni prosba, klic od dalkoveho ovladani pravdepodobne prestal predchozimu majiteli fungovat a pravdepodobne se mu nepovedlo rozlousknout plastovy kryt, tak se do klice dostal vyrezanim tlacitka s emblemem mini (nebo upadlo, mozna krivdim). Kazdopadne tlacitko je vydlouble a i soucastka s tlacitkem je vykuchana. Tlacitko na desce si myslim, ze mi znamy naletuje jine, ale kde sehnat ten plastovy kryt, nejlepe s emblemem Mini? Dival jsem se, ze na eBay se jich par vali, nemate nekdo zkusenosti, jestli byli klice z prvni generace NM stejne a jestli to tedy bude pasovat?

Ke klicim se castecne vaze i me posledni prosby o radu. Rad bych vymenil autobaterii, sice funguje, ale kolem kontaktu je par krystalku od kyseliny a nechci cekat, kdy klekne uplne. Je vymena baterie bezproblemova? Neni pote potreba neco nekde resetovat, dalkove ovladani funguje, apod.?

A vymena baterie v dalkovem ovladani? Neni pote potreba sesynchronizovat nejaky kod v servise, apod.?


Dekuji moc za pripadne rady a odpovedi a omlouvam se, jestli Vam pripadaji nektere dotazy hloupe. Po mnohahodinovem procitani jak tohoto, tak anglickeho fora jsem nalezl odpovedi na mnoho jeste hloupejsich dotazu :) Ktere tak jiz nebudou znova polozeny a na svete tak bude zase neco prehledneji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 01. úno 2012 09:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Ahoj, k zvuku motoru asi neporadim, mozna rozpadajici se kladka na klice (nevim zda je resena stejne jako u eSka, ale pise se ze po 100tis. km se zacne rozpadat).

Klic se da vyresit celkem efektivne. Na ebay koupis prazdny nevyrezany klic, nechas vyrezat a osadis svou puvodni elketronikou. Odkaz treba zde: http://www.ebay.com/itm/REMOTE-BLANK-KE ... 3a6fd7de37

Klice 1. gen predfacelift budou asi vsechny stejny a to dvoutlacitkove, u meho faceliftu je 3-tlacitkovy klic.

Baterii jsem mel odpojenou mockrat a nikdy jsem klic nemusel znovu parovat, jedine co vzdy musim, tak seridit, dojezd oken.

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 02. úno 2012 12:26 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
kopiruji sem svuj prispevek, ktery byl asi omylem presunut do diskuze o rezervnich pneu:

Blahopreji k novemu autu, dofam ze bude delat radost!

Podle popisu tech zvuku to muze byt prevodovka. Deje se to, kdyz jedes, nebo jen stojis? Meni se ty zvuky podle toho, jestli zmacknes spojku? Pokud pohnes radici pakou smerem do kvaltu BEZ spojky, ozyva se to same?

Tak hlavne at techto par much vychytas, a pak at je vse bezproblemove. A tesime se na fotky!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 03. úno 2012 00:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. úno 2012 01:07
Příspěvky: 6
Peppino píše:
Ahoj, k zvuku motoru asi neporadim, mozna rozpadajici se kladka na klice (nevim zda je resena stejne jako u eSka, ale pise se ze po 100tis. km se zacne rozpadat).

Jestli jsem dobře pochopil katalog, tak tohle Mini ma retezove rozvody a vsechny dily okolo se pohybuji v jednotkach tisic, takze neni problem je nechat vymenit. Zkusim to, i kdyby by to nepomohlo a nakonec by to bylo neco jineho, stejne budu klidnejsi s novyma rozvodama, kdovi kolik ma Mini najeto, to dnes uz nikdo nepozna :(

Peppino píše:
Klic se da vyresit celkem efektivne. Na ebay koupis prazdny nevyrezany klic, nechas vyrezat a osadis svou puvodni elketronikou. Odkaz treba zde: http://www.ebay.com/itm/REMOTE-BLANK-KE ... 3a6fd7de37

To vypadá velice dobře! Děkuji za tip

Peppino píše:
Baterii jsem mel odpojenou mockrat a nikdy jsem klic nemusel znovu parovat, jedine co vzdy musim, tak seridit, dojezd oken.

Prehodim ji tedy, nikde na Internetu jsem take nenasel, ze by to mel byt problem.

vlr píše:
Blahopreji k novemu autu, dofam ze bude delat radost!

Dekuji, radost rozhodne dela. Rizeni me i po mnoha letech nikdy neprestalo bavit a nic vozit neptrebuji, takze Mini je pro me naprosto idealni auto :)

vlr píše:
Podle popisu tech zvuku to muze byt prevodovka. Deje se to, kdyz jedes, nebo jen stojis? Meni se ty zvuky podle toho, jestli zmacknes spojku? Pokud pohnes radici pakou smerem do kvaltu BEZ spojky, ozyva se to same?

Opravdu jsem se na tento zvuk zameril. Myslim si, ze prevodovka to asi nebude. Zjistil jsem, ze zvuk se nekdy ozyva (i kdyz ne tak hlasity) i kdyz mam vyrazeno a pouze se snazim najit otacky, pri kterych se zvuky nejcasteji ozyvaji (cca lehce pod 3 tis.). Pohnuti paky smerem do kvaltu tento zvuk urcite nevyvola.

vlr píše:
Tak hlavne at techto par much vychytas, a pak at je vse bezproblemove. A tesime se na fotky!

Dekuji za prani. Az bude nad nulou tak ho poradne umyju a zajedu na nejake dustojne misto pro vyfoceni ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 09. úno 2012 23:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. úno 2012 01:07
Příspěvky: 6
Tak se mi Mini vrátilo ze servisu s výsledkem, že neví čím by to mohlo být :(

Zvuk (jakési škrábání), se objevuje většinou při zatíženém motoru, tzn. víc jak půl plynu, většinou až cca od 2800ot/min. Když jsem se na to zaměřil, někdy je k zaslechnutí i když stojím na místě na neutrál a velmi rychle šlápnu na plyn, se stlačenou spojkou i bez spojky. Rozvody byli kontrolovány, řetěz také, vše v pořádku a bez vůlí.

Nenapadá vás co by to ještě mohlo být?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 10. úno 2012 10:02 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Nemuze to byt vadne lozisko ve spojce?

viewtopic.php?f=73&t=4407

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koupil jsem si NM - nekolik dotazu
PříspěvekNapsal: 10. kvě 2012 23:29 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
nemoze to byt rezonancia susplechov? Popripade, nebolo mini burane a zle poskladane. On to naozaj moze byt cokovek. Skus nahrat zvuk, dnes uz kazdy telefon je vybaveny diktafonom popripade natoc si to na fotak ako video a upni to niekam. Potom budeme mudrejsi :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz