Logo
Právě je 01. kvě 2024 05:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 11:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
Ahoj všichni,

tak pomalu se chystám pořídit po dlouhé době auto, které už vybírám několik měsíců... Má to být auto na delší dobu a já nechci udělat chybu... Výběrem prošly bmw z3,z4, mx 5 mazda, e46 330i atd.. :-)

Ale vracím se zpět na začátek, k výběru Mini.

Vím, že bych jedině Cooper S a to první generaci... Druhá podle všeho za moc nestojí a neni tak hezká...

Ale mám na vás několik dotazů.

1) Jakto, že některé cooper s 1. gen mají 2 ramenný volant, některé to hezké trojramínko? Myslel jsem, že to bude podle roku. Ale našel jsem mini z 2006 s dvouramínkem, tak 2004 s trojramínkem... Bylo to za příplatek nebo jak? chci trojramenný :-)


2) Něco podobného je u Cooper s s tím centrálním velkým budíkem... Některé mají otáčkoměr a rychlost za volantem - 2 malý budíky a na tom velkém centrálním je palivo, teplota oleje a vody atd... - to bych chtěl!

A některé mají klasický otáčkoměr za volantem a na středu je pouze ta rychlost. jako to má cooper nebo one... To bylo podle roků nebo za příplatek? Neví někdo?


3) Co převodovka u Cooper S? Muže být taky kazová, hučení ložiska? Nebo používá uplně jinou převodovku, u které to nění častý jev? Popřípadě od kterého měsíce, roku je tento problém vyřešený?

4) Proběhl u 1. generace nějaký facelift, co všechno se změnilo? myslím si, že jo, ale hodně nepatrný... Popřípadě kdy?





Děkuji moc za odpovědi. Hledal jsem tady, jinde, ale to co hledám jsem nenašel.

Ještě jednou děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 13:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2007 13:04
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava
Ja sice az tak do mini S nevidim ale otazka č.1 a č.2 se podle me odviji od vybavy. (ted trosku odbehnu od minika) jestlize si koupis treba bmw rady 3 s m-packetem tak mas jiny volant nez normalni bmw rady 3, jine narazniky......atd. Tak si myslim ze u minika to s tim volantem bude podobne. Co se tyce tech budiku za volantem tak mini by musel mit navigaci aby mel otackomer a tachometr za volantem. No a k prevodovce a faceliftu ti tady urcite nekdo poradi kdo noveho minika valstni. Je to muj nazor mozna ze to tak neni. Tak me kdyz tak opravte.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 15:10 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Zdar dobrá volba,pokusím se ti odpovědět alespon na nějaké otázky i když na anglických či amerických forech by jses určitě dozvěděl vše.

1)Tříramenný volant se montoval od 9/2004 dříve ne.A po tomto datu se můžeš setkat s oběma variantama.

2)-Standartně u miníků je velký tacho+malý za volantem otáčkoměr
-Dva malé za volantem a.)při velké navigaci na centrálním budíku
b.)při nákupu budíku s těma ukazatelama teplot a stavu paliva.Myslím že to je označováno jako Chrono paket dodávaný až do aut po faceliftu (velmi málo časté)

3) Kazové převodovky se vyskytovaly hlavně před faceliftem pozdější Getrag už je na jiné úrovni

4)Facelift byl a to myslím u eS kolem 9měsíce roku 2004 a pozdáš to velice jednoduše auto musí mít 170Hp.Pak tam jsou vizuální změny .ale ten výkon je dle mě nejpodstatnější znak.

Doufám že jsem nic nepomotal pokud jo tak mě někdo prosím opravte.Snad to pomůže.
:wink:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 18:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
mekkk: Díky za odpovedi! No, od ted kdž koukám všude na netu po autech tak to hraje s tím co řikáš, takže asi jo.

Zkráceně řečeno - kupuj cooper S po faceliftu :-)

Ještě se zeptám na jednu věc, náký dobrý servis v okolí prahy, nebo liberece na new mini můžete doporučit? origo bmw nechci, zaprvé nechci být zruinován a zadruhé jsou to servisy pofidérní kvality... Ale auto chci tak 30-50 tkm najeto, tak snad to nějaký čas bude jezdit no problemo.

A pak taky, má někdo zkušenosti se střešníma nosičema? Thule to dělá, ale jestli se neliší nějak uchycení verze S od jiných atd... Vim, že je to prasárna, ale bohužel jednou ročně mám dovolenou na kolech a párkrát lyže.samozřejmě hned po příjezdu do garáže sundavám, i kdybych měl jet za 2 dny znova :D

EDIT: Zajímavý, http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2

to je facelift podle volantu a oho středovýho ukazatelu, ale má menší výkon... a podle první registrace to skutečně facelift neni... Tak možná ty volanty a ten panel byl už pár měsíců před tim faceliftem, kde proběhl i silěnšjí motor.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 19:37 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
To auto v linku je natuty facelift.Spíš bych řekl že se sekl v tom výkonu.S tím měsícem u toho faceliftu si nejsem moc jistý :sorry: Jinak miník vypadá suprově po všech stránkách :andare:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 19:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
OK:-) tak se asi seknul ve výkonu a tim pádem je asi jinej i ten datum faceliftu, mno du hledat. Každopádně auto přesně podle mýho gusta, možná bych nemusel ten modrej vnitřek, ale výbavově, kilometrově, barva ( bud tuhle, zelenou, nebo dark silver ) super... A k tomu za víc jak lákavou cenu :-) řekl bych až podezřelou, ale doba asi moc těmhle autům nepřeje


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2009 20:00 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Ještě jsem zapomněl k těm střešním nosičům.Samozřejmě že je to stejné jako ostatní modely 8) eS má jen jiný motor a pár věcí jinde.Ostatní je naprosto stejné :idea:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. úno 2009 22:09 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
Tak teda pardon, to auto v linku je S před faceliftem je to prostě MK 1 tedy první model NEW MINI. Je to poznat z mřížek masky a světel masky respektive mlhovky blinkry atd.

PS: MEkku styď se nepoznat to :P :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. úno 2009 22:47 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Promin,vím co píšu a za tím si stojím :twisted: To auto je Mini eS po faceliftu.Ty asi myslíš současné mini označované jako R56 ,ale to s první generací nemá naprosto nic společného :!: To je prostě jiná generace.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. úno 2009 10:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
Taky bych řekl, že to je po FL... Podle couvaček v zadních lampách, předtím v nárazníku... TO by si někdo musel dát záležet... CHrono paket byl taky až od faceliftu...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. úno 2009 18:32 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
Jo tak ty mislíš tu úpravu světel
Tak to jo to potom jo no prostě je to první generace ale výkon tím pádem sedí ne ten je u eS 120 kW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. úno 2009 18:55 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
Ne :-) Protože ten byl s faceliftem navýšen o 5kW na 125kW a 170 koní. Dál byl upraven i vejfuk a znatelnější špička výkonu...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. úno 2009 19:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
Ještě mě napadá otázka. Muzika Harman Kardon byla u eS v základu nebo ne?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. úno 2009 19:05 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
No vidíš a pak že o tom nic nevíš. To je fakt že tam byli různý výkony i když si myslím, že ať nebo tak je to super auto, ale když narazíš na nějaký huntovaný kus tak ti nepomůže ani 10 faceliftů
:D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. úno 2009 19:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
No, ležím v tom pár dní, čtu a zjištuju... Pořád mi teda neni jasný kdy přesně proběhl ten facelift a zdali proběhl najednou jak exteriér tak motor atd... Ale to už je šumák...


Auto je to super, to já vim. Dokonce jsem včera seděl v Cooperu a při mých 183cm si za mě sedla přítelkyně - 173cm... Já sem seděl naprosto v pohodě tak jak řídim a přítule jenom šimrala kalhotama sedačku. Auto mělo ty kožený sportovní sedačky... Takže to řešilo poslední problém. Za spolujezdcem je to uplně v pohodě... Takže auto prošlo, i když 3-4 v autě nás jedou asi 3x ročně.. :-)


No, ted jenom sehnat nějakej super stav. Doufám, že za ty prachy se něco sežene.. A tak nějak doufám, že auto nejde zníčit za 40 tkm... I když pokud to měl někdo vyloženě na huntování....:-(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10. úno 2009 08:24 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Koby píše:
Ještě mě napadá otázka. Muzika Harman Kardon byla u eS v základu nebo ne?


To myslíš vážně.Uvědom si ,že se jedná v podstatě o prodejce BMW.A tomu odpovídá i prodejní politika.Takže zapomeń na jakékoliv rozmazlování zákazníka v základu.A to platí i pro eS :!:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10. úno 2009 09:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
Myslel jsem si to :-) Akorát mě trošku nalomilo, že H/K mělí všechny eS co jsem viděl :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10. úno 2009 20:11 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
Dle mého názoru pokud nechceš jezdit na subwoofer tak ti stačí standard ozvučení. Já tam mám co tam dali a na toho malinkýho to stačí.
Asi by to na X5 bylo málo, ale MINI to ozvučí dostatečně. Krom toho by jsi přišel u eS o požitek ze zvuku motoru a exhaustu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10. úno 2009 21:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
No, ten základ nehraje zle, spíš hodně nadrpůměrně. Ale jsem trochu audiofil, takže harman kardon bude z požadavků..:-) Spíš mě ted mrzí to euro... jestli bude líst nahoru dál, nebo ne... těžko říct.. jestli mám už na beton shánět nebo trochu počkat.. možná je to jedno, ceny ještě nespadli o tolik, podle mě se dá předpokládat ještě pokles cen u aut, zejména ted po novém roce. No uvidim. rád riskuju :D



Ještě se chci zeptat na jednu vec, co mě napadá a to na panaromatickou střechu. Jaké to má polohy? zabírá to místo nad hlavou? jak hodně tam fouká při jakých rychlostech? Neteče dovnitř? :-) to se vysunuje nebo zasunuje do střechy? Díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10. úno 2009 21:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. bře 2008 23:41
Příspěvky: 21
A ted mě teda napadla ještě jedna věc.. :-) Pokud nenatrefim dlouho na svuj vysněný chrono paket, tak se aktuální rychlost zobrazuje vždy digitálně v budíku otáčkoměru nebo to není pravidlo? :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz