Logo
Právě je 27. dub 2024 09:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NM + AUTOMAT a zkusenosti s nim
PříspěvekNapsal: 24. dub 2010 17:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. dub 2010 17:00
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím o radu. Po delší době se mi podařilo nastřádat nějaké peníze a ráda bych si pořídila auto, které se mi vždy moc líbilo. Podmínkou pro mě byla automatická převodovka a cena do 200.000.
Našla jsem v inzerátech toto autíčko, vzhledem k tomu, že nejsem technický talent a občas se nechám víc okouzlit designem než skutečným stavem věcí, potřebovala bych radu, na co se při koupi tohoto konkrétního vozu zaměřit. Zatím jsem se od známých dozvěděla jen to, že vzhledem k výbavě se jedná o podezřele výhodnou koupi. Auto v bazaru už nějakou dobu stojí, majitel je při okamžité platbě ochoten něco slevit.

http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... er/7547502

Mockrát děkuji za jakoukoliv dobrou radu!

Kamila


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o dobrou radu
PříspěvekNapsal: 28. dub 2010 14:45 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. srp 2008 18:54
Příspěvky: 60
Bydliště: Havířov
Ahoj,

tak hlavně, ať někdo z oněch známých jen neradí, ale jde se s tebou na auto podívat. Cenu bych neřešil, vždy existuje důvod, proč člověk dá své auto výhodně a nutně to neznamená, že dané auto je kraksna. Já vždy své auto také prodávám s nízkou cenovkou a jediný důvod je, že jej chci rychle prodat. Ono dát vysokou cenu a pak jen zlevňovat a zlevňovat stejně vede k tomu, že člověk to prodá ve finále za takovou cenu, za jakou by se daného auta mohl zbavit hned, jen na to čeká několik měsíců.

Ke konkrétnímu autu:

1. První, co bych zkoumal je kapota z verze S (tj. výkonnější verze). Proč tam je? Nebylo auto bouráno a nedošlo k nahrazení jinou kapotou?

2. Pořádně vyzkoušej převodovku. New Mini je známé, že převodovka v Mini = velký průser. Vyzkoušej jak auto řadí a dožaduj se projetí auta za studena! Tj. než se olej v převodovce zahřeje. tj. pokud sedneš do auta k testovací jízdě a uvidíš, že s tím autem těsně předtím někdo jel (tj. motor je zahřátý), tak tam něco smrdí. Projeď se s autem a vyzkoušej, jak plynule převodovka řadí a vyzkoušej ji jak v nízkých rychlostech, tak ve vysokých = auto pořádně toč.

3. Poslouchej pazvuky. Při pomalé jízdě poslouchej, jestli se z podvozku neozývají divné zvuky, pak na to naopak ,,šlápni,, a to samé poslouchej u karosérie, jestli neslyšíš někde divné zvuky od aerodynamiky, zejména kolem oken apod. Prostě chtěj jet určitě více než 130 km / h

4. Pořádně projdi podvozek. Mini je tvrdé a ve městě hodně trpí (díry), takže zkontroluj, v jakém je stavu

5. Stahování oken. U Mini velmi často zlobí, vyzkoušej, jestli okna chodí v pohodě a nezlobí to.

6. Otestuj veškerou elektroniku tj. vypínání různých funkcí, otvírání panoramy, xenony atd. atd.

Prostě testuj, zkoumej, Mini není zrovna dvakrát spolehlivé auto, pokud narazíš na kousek, kterého se očividně někdo chce zbavit, ptž je nespolehlivé, bude to velký a drahý průser následně v servise :wink:

PS: Já už Mini nemám, mám s jeho servisováním opravdu nemilé zkušenosti. Na druhou stranu to auto miluji a až budou peníze navíc, které můžu vrážet do jeho servisu, opět si ho pořídím :)

_________________
Jak může někoho chytit tak nepraktická věc? Nechápu to! Mám ji ale v garáži a miluji ji! ;-)

Moje Mini: http://moje.auto.cz/Ivorry/mini.html


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o dobrou radu
PříspěvekNapsal: 02. kvě 2010 23:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. dub 2010 17:00
Příspěvky: 2
Mockrát díky za info a užitečné rady, dnes jsem se definitivně rozhodla pro toto auto http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... er/7989030. Výbava není tak dobrá, jako u předchozí nabídky, ale při osobním ohledání bylo to stříbrné hodně ochozené. Toto auto bylo dáno na protiúčet, podle německého techničáku mělo jednoho majitele. Při jízdě bylo vše v pohodě, auto se zdá zevnitř i zvenku úplně v pořádku, skoro se dá říct, že jako nové. Tak snad budu mít štěstí a případný nutný servis bude v únosných mezích :)
Ještě jednou mockrát děkuji za rady!
Kamila


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: SPOTŘEBA mini automat
PříspěvekNapsal: 07. říj 2010 10:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. říj 2010 09:52
Příspěvky: 2
Dobrý den/ahojky uvažuju o novém mini v automatu. Jedná se o mini cooper automat a mini cooper D automat. Rozhoduju se. A ráda bych se vás poptala, jak moc jsou předepsané parametry pravdivé?
coper D:
město-6,5
mimoměsto-4,2
kombinovaná-5,0
Cooper:
město-9,1
mimoměsto-5,0
kombinovaná-6,5
Jaká je skutečná spotřeba toho roztomilého autíčka?

A ještě jedna věc: jak je na tom automat od miniho? je dobrý?Kvalitní?Vydrží? Je to vůbec dobrý nápad??


Naposledy upravil Pinkey.S dne 29. lis 2013 11:17, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: SPOTŘEBA mini automat
PříspěvekNapsal: 07. říj 2010 19:10 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Nevím jak moc se automat odrazí na spotřebě konktrtně u mini ale minimálně bych počítal s +0,5l/100km ...

Horší je s reputací automatu jako takového...někde se to tu kdysi rozebíralo a jako u všeho záleží jak s ním zacházel předchozí majitel. Udajně dle neoficiálních zdroju z Bmw vydrží cca 150tkm a je nutný repas.

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: SPOTŘEBA mini automat
PříspěvekNapsal: 08. říj 2010 07:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. bře 2009 16:07
Příspěvky: 314
Bydliště: Liberec
Myslím, že automat u Mini není dobrý nápad. Nic proti automatu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz