Logo
Právě je 28. bře 2024 21:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 01:20 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
S je S a One je One. Pokud chceš šlápnout na plyn a cítit odezvu, tak One není zrovna ta nejlepší volba.

Se spojkou můžou mít problémy obě generace, záleží na majiteli a asi štěstí. 100 tisíc obecně není pro auto vůbec nic, pár základních dílů se vymění a jede se dál. Spíš málokdy se vidí auto takovéhoto stáří s míň km. Někdo si na Midland převodovku stěžuje, jiní si zas stěžují na Getrag... Motor vydrží obvykle mnohem víc než je schopen člověk najet, pokud kastle nerezatí, tak tam problém taky není. 100 tisíc km je podle mě v pohodě.

To Sko je líp vybavené, xenovy, ESP, palubní počítač. Svezla jsi se v něm? Takže asi víš, jaký to je divoch :D Cena je podle mě dobrá až velmi dobrá, na 2005.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 09:16 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. lis 2011 18:44
Příspěvky: 23
Ahoj, obě auta sou pěkný, ale pokud ho chceš opravdu jenom po městě a na nákupy tak Sko je zbytečnost. Spíš bych to viděl tak, že když koupíš Sko a projedeš se někde v kopcích na zatáčkách tak se do něj zblázníš a nedáš ho z ruky. To Sko je nádherný, určitě bude mít větší spotřebu než ONE ale já mu to promíjím :D :D :D . Obě ceny jsou slušný, no spojky odchází na všech autech.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 09:50 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ja ještě k tomu ONE - myslím že už tady umíme přehrát soft řídící jednotky, takže můžeš mít i výkon Coopera...

A co se týče poruch převodovky - je to kus od kusu. já teď se svým Cooperem překonal 150 000 a nemám na něm ani jednu závadu. Sice se v tom šťourám, ale z důležitých komponentů jsem měnil jen výfuk a přední silenbloky... Je to držák...

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 12:17 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Brenda píše:
Slyšela jsem, že auta do roku 2004 mají problémy s převodovkou a spojkou, což se musí často měnit. Je to pravda? Není 100.000 Km ujeto už trochu moc? Kolik let je schopno autíčko vydržet, když už má tolik zajeto?


Prevodovka patri u MINIKU k rizikovym dilum i u faceliftovanych modelu (2004+), takze pri kontrole obou kousku se na prevodovku zamer a pri pochybnostech radeji ruce pryc. (i kdyz resitelne je vsechno). Ale jak pisi prede mnou, je to kus od kusu - nekdy vydrzi, nekdy odejde uz pri 50.000, nezavile na tom, zda se jedna o facelift, nebo ne.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 12:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Přesně tak jak píše vrl. My víme o čem mluvíme. Na té mé se vyjela ložiska vč. toho na diferenciálu po necelýchy 50000.

Obecně jsou ty převodovky špatně konstruované. U eSka je to asi o něco lepší, ale taky jsem pří svém pátrání na webu narazil na hodně rozbitých 6ti kvaltů z eSka.

A jsou i kusy co odcházejí po 10-15t km. Když budeš hledat už jsem tady asi 100x psal jak se převodovka chová když není zrovna ok a jak to poznat :-).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 13:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. led 2012 23:21
Příspěvky: 4
JanM píše:
Přesně tak jak píše vrl. My víme o čem mluvíme. Na té mé se vyjela ložiska vč. toho na diferenciálu po necelýchy 50000.

Obecně jsou ty převodovky špatně konstruované. U eSka je to asi o něco lepší, ale taky jsem pří svém pátrání na webu narazil na hodně rozbitých 6ti kvaltů z eSka.

A jsou i kusy co odcházejí po 10-15t km. Když budeš hledat už jsem tady asi 100x psal jak se převodovka chová když není zrovna ok a jak to poznat :-).

Když jsem se podívala na video, kde jsi měl ten podivný zvuk, ihned jsem si vybavila několik mini, na které jsem se byla podívat a které prodejci označovalo jako v naprosto perfektním stavu. Jeden to dokonce označil jako RETRO STAJL a že to k tomu autu patří, že to je tak schválně :)

Ty dvě, které jsem zmínila nahoře to ale neměli. Nejspíš půjdu do toho levnějšího, i přes to, že je ten dražší nádhernej a úplně jsem mu podlehla :( Přeci jen mě bude oprava v tom levnějším mrzet mnohem mín. Kdybych měla jistotu, že si vezmu ten dražší a bude vše v pořádku, tak ho vezmu, jenže ty auta ... to je něco, tam se pořád něco ničí. Kdyby byl někdo z Prahy a chtěl mi při výběru pomoci tak budu jedině ráda :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 20:13 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. říj 2009 15:22
Příspěvky: 95
Bydliště: Jablunkov
Taky bych asi vzal toho levnějsího, s eskama se určitě víc závodí a mají i větší výkon tak asi budou i víc opotřebené, jak jsi psala. Mám taky coopera s 113 000 a už dva roky drží. A to ho občas nešetřím. Pár věcí asi vyměníš a pak pojedeš jak mr. Bean:-) Hodně štěstí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 20:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. lis 2010 22:39
Příspěvky: 49
Brendo, pokud Ti umožní si nechat minika prohlédnout, mohu Ti to domluvit v autoservisu Pupík. Opravují miníky, BMW a jsou fajn. Největší problém je, že poměrně dost miníků v bazarech je po bouračce :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 20:42 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Ahoj, osobne kdyby Mini nedelalo model S tak bych si Mini nikdy nekoupil. Ale jak je psano nademnou... jakmile sednes do eSka uz ho nebudes chtit dat z ruky i pres jeho spotrebu a navic kvileni kompresoru je zvuk, ktery Ti vynahradi vsechny myslenky na tu spotrebu. :mrgreen:

To eSko na fotkach vypada opravdu moc pekne, osobne by me akorat na nem mrzela manualni klima, jinak bych ho bral hned ;o)

Dale u eSka musis pocitat s tim, ze vetsina lidi kteri si jej koupi, tak si ho nekupuji jen na okrasu, ale obcas (nebo casto) mu daji za usi. Proto pravdepodobnost opotrebeni spojky, prevodvky a daslich veci co dostavaji zabrat bude vyssi a proto musis pocitat, ze i u takto "vyvoneneho" eSka muze nastat nejaky problem.

Ale opravit se da vsechno...

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 27. led 2012 21:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. led 2012 23:21
Příspěvky: 4
Tomasino píše:
Brendo, pokud Ti umožní si nechat minika prohlédnout, mohu Ti to domluvit v autoservisu Pupík. Opravují miníky, BMW a jsou fajn. Největší problém je, že poměrně dost miníků v bazarech je po bouračce :(


Jéé to by bylo super. Kde ten servis je? dáš mi na ně kontakt? Nejsou moc drahý?

K Sku - budu to mít jen na občasné cesty na nákup takže otázka je jestli to využiju :)

Jinak mooc díky za všechny vaše rady, ještě že tu takové forum je.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 28. led 2012 11:56 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
http://autopupik.cz, je nás tady víc kdo tam jezdí. Ceny v porovnání s Inveltem jsou tak čtvrtinové, pětinové (snad se nepletu :oops: ). Jen toho mají hodně. Ale když se zavolá určitě se s nimi domluvíš. A jsou v Letňanech. Pro mě to třeba konkrétně znamená cestu přes úplně celou Prahu :?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 28. led 2012 22:46 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. lis 2010 22:39
Příspěvky: 49
Jsou to Čakovice a volej p. Dubského. Nebo dej vědět kdy by ses tam chystala a já to domluvím. Jinak S je paráda, ale do Prahy a na nákupy bude stačit mini one a jak psali kluci, tak se dá čipnout na coopera. Je dobré si minika trochu osahat a pak uvidíš. Mini je srdeční záležitost :biggrin:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při výběru Mini Cooperu
PříspěvekNapsal: 30. led 2012 22:41 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
obecne dosť záleží co človek od auta čaká...

my sme mali 3roky Cooper R50 ale dosť som potom ľutoval, že som nešiel rovno do S-ka, aj keď som Coopra prebehol iba cez víkend.

Ten rozdiel a o čo som prichádzal vnímam o to viac teraz, keď mám možnosť dostať toho zurvalca v podobe R56 NMCS na cestu...je to pocitove úplne inde...ano aj cooper je super vozítko, ale tých extra 60koni je v tejto váhovej kategórii sakra cítiť...

Takže za mňa, Cooper S aj keby som s nim mal ísť len v sobotu na nákupy...
ta cesta tam a s5 by určite nebola najkratšia možná ale o to viac zábavná...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak koupit NM - COOPER / ONE
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2012 15:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. kvě 2012 15:08
Příspěvky: 2
Bydliště: okres Český Krumlov
Zdravím Vás,
rád bych se zeptal na Váš názor na tohodle mazlíka: http://www.sauto.cz/osobni/detail/mini/cooper/10166941?goFrom=list
Teď mím Swifta, se kterým jsem si užil hodně zábavy. Rád bych přesedlal "do svého snu" Mini. Díky za reakce


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak koupit NM - COOPER / ONE
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2012 19:16 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
na prvni pohled nevidim žadnou neshodu takže by to chtělo prozkoumat naživo ... co bych trochu podezříval jsou kilometry :idea:

jinak klasika zavěšení...servo ...klima..převodovka...stahovaní oken..atd viz tato sekce :mrgreen:

ps.jestli to neni špína tak je dost zvlaštně ošlapaný brzdový pedal :wink:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak koupit NM - COOPER / ONE
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2012 20:07 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
to musel byť rally jazdec...Päta na brzde, špička na plyne... :twisted:

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak koupit NM - COOPER / ONE
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2012 21:41 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 24. říj 2010 01:02
Příspěvky: 104
já mám brzdovej pedál ošoupanej úplně stejně...to je z toho když se od plynu jen vytočí špička nohy na brzdu, zvedat celou nohu jsem línej a je to pomalý. Ten rally styl teda občas taky zkusím, ale chce to ještě trénink :) Nebo brzdit levou a vymlátit si zuby o volant..co by člověk pro pravou na plynu neudělal :lol:

_________________
Mini Cooper, 85kW, 2002


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Jak koupit NM - COOPER / ONE
PříspěvekNapsal: 29. kvě 2012 00:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. kvě 2012 15:08
Příspěvky: 2
Bydliště: okres Český Krumlov
Koukám, že je to úplně stejný jako s jinýma autama. Bohužel už jsem několikrát naletěl, tak bych to nerad opakoval. Nemáte nějaký tip na Mini, řekněme do 150 tis ? S-ko to být nemusí, stačí klasika :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Cooper z DE
PříspěvekNapsal: 30. říj 2012 20:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. říj 2012 19:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ahoj, prosím o radu, chtěl bych si dovezt MINI Coopera z Německa, přijde mi tam lepší poměr cena/výkon,
mam dva dotazy:
1) znate někoho, kdo MINI dováží?
2) co říkáte tomuhle: http://tinyurl.com/98va4hu

- nejsou kilometry moc?
- co r.v.2006?
- co lze očekávat za opravy?

Díky za každou radu!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper z DE
PříspěvekNapsal: 30. říj 2012 23:25 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
zdar...

je to druhá gen. Mini, kt. riešila pár problemových vecí ináč ako prvá...

Mini ti dovezie kde kto, ale z DE to zvládneš aj sám, preštuduj návody na fóre...

auto vyzera klasicky - nemecky mazel, pedantne vyčistený...
výbava s manu A-C a výhrevom sedadiel sa určite hodí...

vyzerá, že spáry mu celkom sedia, co by mohlo znamenať stav bez nehod...alebo dobre spravene...
sedačka vodiča nie je extra zničena podľa foriek, co by znamenat, že km su poctive, a 126tkm nie je málo, ale keď to niekto najazdil toto prevažne po autobahn, tak to može byť v lepšom stave ako pražských 60tkm...

každopádne ber niekoho, kto tomu co kupuješ rozumie...
aby si potom neriešil kopec problémov, kt. sa dalo predísť poriadnou prehliadkou...

sp

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz