Logo
Právě je 28. bře 2024 20:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jakuSK - COOPER S
PříspěvekNapsal: 22. srp 2016 22:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. črc 2016 11:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Hřebeč
Tak ahoj MINI-lidi,
V sobotu jsme se jeli podívat na MINI Cooper S 2003 z Německa a Itálie s mechanikem. Už jsme zde jednou byli a byli jsme unešeni :inlove: tak jsme si vzali kamaráda mechanika i s diagnostikou. Kamarád řekl, že se mu miník moc líbí (MINI už měl a asi ho bude mít znova :lol: ) jen nekupuje auta z Itálie, protože jsou prostě po Italech. Navíc neseděly najeté kilometry a vysezené sedačky ty odpovídaly tak na 160 000km, přičemž MINI mělo 111 000km. Jinak mini bylo docela v pořádku :roll: až na trochu prasklý silent block, nefunkční okno u řidiče (to nám dal nové i s moturkem), nefunkční centrál - odemykání u spolujezdce, nefunkční dálkáč - zamykání a utržené lanko u spolujezdcovi sedačky na pojíždění když je sklopená. Nakonec ale kamarád řekl zásadní větu a ta zněla "já bych si ho koupil". Tak jsme vyřešili všechny detaily a mini jsme si odvezli. Při jízdě ve velké zátěži s mechanikem (závodník :twisted: ) jsme zjistili, že u dvojky pri nějakých otáčkách a nějakém plynu mini cuká asi 2tis. - 3tis. při 50% plynu. Podvozek drží jako nový (13 let staré auto !). A MINI prostě jede i 220 na dálnici :twisted: . Jinak rádio jsem až zpětně zjistil že je celkově u MINI naprd.

Po příjezdu domů jsem se pustil do oprav. Začal jsme s oknem, protože trochu hučí když se jede nad 100km/h. Začal jsem studovat nejdříve zde na fóru, ale tím že mi je 18 tak jsme šel rychleji a rovnou na YouTube. Zde bylo pár návodů jak rozebrat dveře atd jak se dostat k motůrkům atd. Když jsem ale dokoukal video tak jsem viděl titulek "How to fix MINI cooper 1.gen window" a tady byl návod https://www.youtube.com/watch?v=HsiWNyXXSCw. :shock: řekl jsem si proč to nevyzkoušet. Tak jsem otevřel dveře našel místo a začal buchat. Bouchnul jsem asi 12-krát a pořád nic. Tak jsem se smutným pocitel šel pryč, když najednou si mě všiml táta když šel kolem se svačinou :roll: . Prý "Co to tu do toho boucháš" tak jsem ho seznámil s mým problémem a ukázal přislušný návod. On řekl : "Na to musíš mít certifikovanou ruku" 8) tak bouchnul jednounic , podruhé nic potřetí nic a nakonec počtvrté když se okno projevovalo pořád nefunkční nakonec se rozjelo :!: :bigups: . Tak tím jsme vyřešili částečně problém s oknem (odchází uhlíky v motoru).

Nadšený z opravy a jak se mi všechno daří tak jsem se pustil do ovladače. Ten jsem ho rozebral a zjistil jsem, že tu je tak nějak moc lepidla, které "nedrželo" tišták na svém místě :oops: . Tak jsem očistil lepidlo odhalil, že asi soudruzi z Itálie urvali všechny plastové držáčky tak se to pokusili zpravit sklenicí lepidla. Tišták jsem otestoval a fungoval (funfuje zamykání i odemykání) tak jsem zjistil, že to tam zalepili blbě. Tišťák jsem podložil aby se nepřeklápěl když bude vyvíjený tlak od tlačítek, zafixoval a složil. Klíč je jako nový.

Když jsem byl tak rozjetý tak jsem rozebral spolujezdcovi dveře, že se podívám na zámek. Zámek se zamkne, ale neodemkde to byl fakt. Když jsem ale rozebral dveře tak jsem se zhozil :angry: . Málo místa (jak pro trpaslíky), Skoro nic jsem neviděl a prostě úplně na ho*no. Tak jsem se zase podíval na můj oblíbený zdroj a vyndat zamykací jednotku je docela v pohodě, ale rozbrat jednotku a tím se dostat k motorků mi připadá až nemožné.

Sedačku jsem zatím neřešil to je jen kosmetický detail...

Jen se chci zeptat jestli někdo nevíte kolik by stála "nová-nerozbalená" jednotka na centrální zamykání. Použité jsou na ebay za 2000Kč to mě připadá docela dost a pokud jste někdo pokoušel hledat tak jestli by tu nehodil rozměry či přímo odkaz na motůrky co jsou v té jednotce.
A pokud máte někdo vyzkoušené (ještě jsem nedočetl vlákno) jestli jde vyměnit origo rádo za nějaké z 3-tí strany a jestli se zlepší kvalita příjímené signálu.
Za OKCZ se musím vydat pro jeho soft. :)


Děkuji těm, kteří tento přispěvěk dočetli až sem a tímto jim i gratuluju. :onfire: :pohar: :rock: . Nepíšu zrovna přehledně, ale snad jeste to přelouskali.
PS : těším se až Vás uvidím někde na srazu.
Čau

_________________
MINI COOPER S 2003 STŘÍBRNÝ ĎÁBLÍK


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na mini
PříspěvekNapsal: 23. srp 2016 09:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. zář 2011 12:05
Příspěvky: 125
Bydliště: Čáslav
Gratulace k MINI :bigups: je super že si to takhle vše umíš udělat sám :bigups:

Zámek mají třeba tu: http://www.mintechspares.co.uk/product- ... 0-R52-R53/

_________________
Pocket Rocket Racing Team

Mini Paceman "Buzz"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na mini
PříspěvekNapsal: 23. srp 2016 10:09 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1012
Bydliště: Hradec Králové
Losíček krásně poradil, ale bacha v Anglii mají zámek na druhé straně.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na mini
PříspěvekNapsal: 23. srp 2016 11:20 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. zář 2011 12:05
Příspěvky: 125
Bydliště: Čáslav
Mekkk píše:
Losíček krásně poradil, ale bacha v Anglii mají zámek na druhé straně.


Noo tyjo tak tohle mě vůbec nenapadlo :D Jsem zvědavej zda na classica budou pasovat všechny díly co jsem objednal :D Ale snad ano :D Žádné by tím snad ovlivněny být neměli :D ... taky by se měli naučit jezdit na té správné straně :D

_________________
Pocket Rocket Racing Team

Mini Paceman "Buzz"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na mini
PříspěvekNapsal: 23. srp 2016 11:27 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Krasna prace, kdyz se neco podari :bigups: Origo radio jde lehce vymenit za komercni - je treba koupit jen redukcni ramecek treba TADY
Jedna vec je radio, druha jsou repraky. Doporucuji vymenit za neco kvalitnejsiho, nez ty papiraky.

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: jakuSK - Cooper S
PříspěvekNapsal: 27. srp 2016 14:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. črc 2016 11:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Hřebeč
Ahoj,
tak teď plánuju vyměnit všechny 4 filtry a olej 8) . Potom se vrhnu na koupi lanka co odblokovava pojedz (pokud jste někdo hledal nebo ho mate tak predem dekuji za nabidky :lol: .
Jinak jsem se koukal pod sedačky a jsou tam 2 konektory (1 kabel) to bude pravděpodobně od airbagu a senzoru pro pásy.

Po předčtení vláken ohledně auoradia a hifi atd. jsem zjistil, že radio v mini 1.gen před faceliftem 2003 neumí MP3, nevím jestli je tam možnost dodělat AUX kabel a pořád mi nikdo neřekl jestli se zlepšil signál rádia s výmenou rádia/zesilovače/antény :cry: . S miníkem se bude jezdit 40km za den a pak někam na vílety. Na výlety radio netřeba (od zvuku tu je motor a plakajici kompresor :twisted: ) ale na tu každodení jízdu by to chtělo. Tak jestli rádio po faceliftu má lepší signál a na kolik asi vyjde (u tohoto ve vláknu lidi dodělávali AUX). A ted Váš názor jestli se potom nevyplatí rádio z třetí strany (pokud se zlepší signál) i přes to, že se tam nebude hodit. Kde sehnat redukci z BMW/ISO. Repro zatím řešit nebudu to až časem a nebo mám :?: :blink:

Potom se Vás chci zeptat jak to máte s povinnu výbavou. Jestli se Vám vše vešlo do přihrádek v kufru. Jestli vozíte rezervu/lepení a kde máte hever, lékarničku...

Děkuji za odpovědi

_________________
MINI COOPER S 2003 STŘÍBRNÝ ĎÁBLÍK


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: jakuSK - Cooper S
PříspěvekNapsal: 27. srp 2016 14:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. črc 2016 11:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Hřebeč
Tady jsou fotky miníka.
+konektory, lanko

http://www.rajce.net/a13169811

_________________
MINI COOPER S 2003 STŘÍBRNÝ ĎÁBLÍK


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: jakuSK - COOPER S
PříspěvekNapsal: 13. říj 2017 11:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. črc 2016 11:13
Příspěvky: 8
Bydliště: Hřebeč
Tak aktualizuji stav. Krásně jsem zaparkoval jako každé ráno (už 1,5 roku) do ulice v Řepích a co se nestalo někdo si hrál s klíčky. Přední kapota, levé dveře, levá bočnice a 5. dveře. Havarijko mám od Generali (Retro) => Příjde likvidátor a nastaví cenu co mi pojišťovna zaplatí. Mám zajet do BMW aby mi to nacenili kolik by to tak stálo, abych ho mohl zaslačit? (bylo by to celé na přestřik ? Mohl bych si ho nárokovat ?

Diky za odpovědi a rady.

Příloha:


Příloha:


Příloha:


Příloha:


Příloha:
Poznámka: Vryp jde až do půlky zámečku SPZ


_________________
MINI COOPER S 2003 STŘÍBRNÝ ĎÁBLÍK


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz