Logo
Právě je 28. bře 2024 14:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: fernetti - COOPER S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 07. dub 2016 23:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. pro 2015 20:19
Příspěvky: 14
Bydliště: jižní morava
Nazdar lidi! :)
Sen, který jsem posledních pár měsíců snil, se mi konečně splnil: po dlouhém hledání po bazarech a nenápadném tipu tady na fóru jsem se dopídil k zvířátku, které do dokonalosti dopiplal Kůťa. Smůla pro něj, že potřeboval kačky a neskutečná klika pro mě, že jsem narazil na skvěle upravené eSko od člověka, který auta opravdu miluje a dává jim, co potřebují.
Když jsem si pro auto jel, nečekal jsem,co na mě z jeho garáže vybafne: skutečně ostrý, nekompromisní stroj, který vzbuzuje respekt. Číst si po webu a koukat na fotky není nic proti tomu, vidět tak vypiplané auto naživo.
...a mít ještě navíc v kapse obálku s našpororovanými penízky a připravenou kupní smlouvu, jen ji podepsat...

No co vám mám povídat, byl jsem z toho prvního setkání se skutečně OSTRÝM eSkem docela mimo... Ale jak Karlův přístup, tak první projíždka v autě rozhodly naprosto jasně a hned: to auto chci! :)

No a tak ho mám...
Cesta domů, na jih Moravy, byla lehkou seznamovačkou, jako s dámou na prvním rande:
"...ona je fakt ostrá...", řekl jsem si potom, co jsem se odvážil dámu lehce poškádlit na plynu.
"Klidně přidej, já ti stačím..."
"No já nevím, jestli ještě můžu..."
"Ale jen si posluž, chlapče, já jsem atomová myš..."
"...jenže když já nikdy takovou kobylu neřídil...?" , pípnul jsem
"jsem poddajná a poslušná, jako beránek se nechám tebou vést...", vilně mi zapředla
"No to jo, jsi slastná, měkkoučká na dotek, radost se s tebou mazlit!" (ten odpich z křižovatek byl fakt božííí!)
"A co teprve až vyjedeš z města, prošedivěvělý chlapče!" (není nějak moc drzá, děvenka???)
"Nevyhodíš mě ze sedla?"
"Zkus si mě osedlat a poznáš sám!" (drzý úšklebek velkého budíku mě zatahal za pravé oko...)
"No jak myslíš, děvče, uvidíme, jak na tom jsi..."

"...tak jak, synku, líbí se ti to se mnou???" (potutelný úšklebek bestie zarezonoval s mým..)

"Si piš, děvče: jen jestli ti stačí dech!", hlesl jsem blahem, točíc šestku na pět tisíc

"No je vidět, že už jsi trochu starší ročník, junáku, a už to není co bejvávalo..."

(Trošku drzá, děvenka, ne???)


"No nic, v klídku a piánko, budu tančit jen tak, jak budeš sám pískat..."

Uklidnila mě.

Ale stejně...

A ať jsem zkoušel cokoli, vždycky ta holka měla takovou převahu, že jsem nikdy nenašel hranice, na které by toto živelné stvoření byť jen dohlédlo...

Co z toho vyplývá? Źe Kůťa svého Mini Coopera S vypiplal opravdu skvostně a je mi radostí a současně ctí toto auto vlastnit, řídit a spravovat.
Fakt se mi nemohlo dostat lepší nabídky a jsem vážně šťastný, že to auto mám.

Chyby na motoru a podvozku nemá, je to fakt bestie. Co budu chtít pořešit, je oprava laku, trošičku kvete vzadu kolem zadních lamp, a předek už taky jeví šrámy od kamínků... Zatím to není nic hrozného, budu s bestií užívat letních jízd a snad, pokud se mi podaří našudlit dost kaček, bych jí rád opatřil JCW spoilery a na podzim provedl kompletní přestřik celé kastle, ať je zase pro pár sezon jako za mlada...

Jo a tu kombinaci black silver - black, jak to Kůťa postupně proměnil, si nemůžu vynachválit. Je to opravdu skvěle dotažený koncept, který má koule!

P.S.: se srazy žádnou zkušenost nemám, ale co vím je, že bych se na některý z nich nebo na nějakou z jiných pořádaných akcí rád podíval. No a samosebou ostrá projížďka na okruhu. Určitě dám letos Brno, snad možná, pokud se natrefí i něco dalšího (Most je daleko, ale snad Hungaroring, pokud na něm budou volné jizdy?).
Hrozně rád bych ale provětral bestii na Severní smyčce, to je můj sen. Anebo takové SPA Francorchamps... Ajajajaj... :)

No, uvidíme... :twisted:

_________________
...protože život je příliš krátký na kompromisy...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Cooper S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 07. dub 2016 23:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. pro 2015 20:19
Příspěvky: 14
Bydliště: jižní morava
No a ještě pár fotek...


Přílohy:





_________________
...protože život je příliš krátký na kompromisy...
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Cooper S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 08. dub 2016 08:48 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. kvě 2013 13:31
Příspěvky: 224
Bydliště: Stř.Č.
Pěkná esej, gratulace k povedené koupi a hodně šťastných km :2drivers:

_________________
MAXI lidi jezdí v M I N I
Cooper R56 (snad je v dobrých rukách)
Cooper F56 S
(vzpomínám na něj s láskou)
Countryman SD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: fernetti - COOPER S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 08. dub 2016 09:38 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
tak at slouzi ;-)

jestli si chces zajezdit, muzes vyrazit na konci mesice do Jihlavy, mas to kousek ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: fernetti - COOPER S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 08. dub 2016 14:13 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Uaaaa!!! Nádhera! Hodně radosti přeju! :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: fernetti - COOPER S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 08. dub 2016 14:57 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
Popravdě jsem trochu posmutněl, když jsem si přečetl, že Kúťa prodává své nabroušené Mini.. je jen málo takových srdcařů, pro které Mini není jen stylová leštěnka, ale k tomu aby si zazávodil na okruhu prakticky odepíše civilní auto a podřídí tomuto cílu nekompromisně vše. Nashledanou pohodlí a klidná jízdo.. sbohem hlukové limity.. :-) "Ring Tool" chce své.. o tom taky něco vím a držím palce, ať ti tvé sny vyjdou a povozíš se všude kde píšeš..
O to větší radost mám, že si ho od něj koupil zjevně někdo, komu taky okamžitě přirostlo k srdci a bude dále "bestii" dávat co ji na měrce uvidí..

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: fernetti - COOPER S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 08. dub 2016 20:26 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
pekne si sa nou pomazlil...
užij v zdraví..

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: fernetti - COOPER S R53 by Kůťa
PříspěvekNapsal: 27. kvě 2018 00:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. pro 2015 20:19
Příspěvky: 14
Bydliště: jižní morava
s hrůzou jsem teď zjistil, že to už jsou dva roky od mé poslední zprávy tady... dost to letí...
za ty dva roky s mým R53S se toho dost událo - především, co se týče snů a jejich realizace. fakt první: auto potřebovalo lehkou opravdu vnitřností: prasklý, sic opravený chladič, přece jen začal téct a topení netopilo, takže nový chladič a nový výměník tepla. pak nová sada kol na léto (dík aldovi), pak výměna prasklého předního skla a teď výměna nádržky na chladicí kapalinu (už je to objednáno z UK). to jsou ale věci běžné údržby, nic hrozného. auto jede jak hodinky a musím říct, že jede furt jak z praku, po celé ty dva roky, co ho mám. v podstatě mám jediný problém - dávat bacha na policejní oktávku, jestli mě náhodou někde neměří :)
v tom smyslu je vše O.K. a já kdykoli v miňasovi jedu, užívám si to tak, jak to nikde jinde asi ani není možné.
a teď ty mínusy: srazy jsem furt ještě nedal (pořád mi do toho cosi leze a není čas), jen jsem si dal loni vysoké mýto v trackday (bylo to super!). brno letos určitě dám. ale severní smyčka, můj sen, to je fakt hodně drahá sranda a hlavně není s kým tam jet. snad kdyby se tady dala menší výprava mini-fandů, přidal bych se. a rád...
miňas už má letos 15 let, tak by zasloužil pořádnou renovaci laku + opravu některých drobných vad pod ním, takže pokud našetřím trochu víc kaček, čeká miňase nový kabátek. dark silver ale zůstane nafurt.
jo a ještě něaké aktuální foto:


Přílohy:



_________________
...protože život je příliš krátký na kompromisy...
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz