Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 1. generací (R50. R52, R53)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 00:55

Tak přípravy jsou u konce! :banana:
Mini už je zase kompletně poskládané, škoda že je tak hnusně a mokro.
(operace se zdařila, pacient se cítí dobře)
Hned bych se jel projet :andare:

Pár fotek z dodělávek :D
DSC_0204.JPG
DSC_0205.JPG
DSC_0207.JPG


Teď už čekání na nový mozek :inlove:

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 01:05

Pěkně, ta remenice na klice je větší?

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 01:08

...jasně! :wink:
o 2% :mrgreen:

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 10:55

Jak je to pak s řemenem? Předpokládám že na kompresoru máš naopak menší řemenici. Takže ve výsledku je řemen stejně dlouhej nebo musí být kratší jako když měníš jen řemenici na kompresoru?

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 11:03

Ked mas 15% + 2% tak sa dava remen #060539

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 11:22

pekna robota :bigups:

Re: Dejva - COOPER S JCW

30. lis 2017 14:48

...řemen mám teď trochu kratší (původně na Works 6PK1374)
na řemenice -15%(kompresor) a +2% (klika) mám 6PK1368.
Vychází to pěkně na zajištěný napínák do druhého očka a řemen jde pak pěkně namotat. :wink:

Re: Dejva - COOPER S JCW

01. pro 2017 19:54

Ahoj, mám prosbu nebo dvě. Zajímalo by mě jak se mění ozubený rozvodový kolo na klice, kdesi se psalo že je to tepelnej spoj a v domácích podmínkách těžko zvládnutelný. A druhá-úplně mimo- kdesi jsem na fotce viděl že máte PT Crusier jestli je teda tvůj, tak jak jste s tím spokojení? sháním něco na denní ježdění a běžný auta mě nebaví.

Re: Dejva - COOPER S JCW

02. pro 2017 01:56

Mno...ozubený kolo rozvodů na klice se sundá stahovákem a zpět nové kolo nahřeješ horkovzdušnou pistolí a nasuneš zpět.
Nic složitého.

OT:
Ohledně PT Cruiser vím, že 1,6 bloky motorů jsou stejné.
Já mám 2.0i v LPi (přímý vštřik kapalného LPG) jezdí to za 10l plynu na 100km. Takže dobrý. Jsem tak trochu na americké vozy (mám ještě Dodge Grand Caravan taky v LPG)

Re: Dejva - COOPER S JCW

09. pro 2017 16:08

:banana: Je to doma! :banana:
Už se těším na brzdu! :mrgreen: Uvidíme co Mini předvede :compueter: :onfire: :D :D :D
DSC_0236.JPG
DSC_0235.JPG

Re: Dejva - COOPER S JCW

09. pro 2017 16:13

pěkný, kdo to bude ladit? :)

Re: Dejva - COOPER S JCW

09. pro 2017 16:23

...jsou věci (auta, motory, ecu maps) na která si nenechám sáhnout od "odborníků" :? , na brzdu jezdíme tam, kde je zrovna volno :wink:

Re: Dejva - COOPER S JCW

10. pro 2017 21:45

Davide, koukám že ti doma roste pěkná a nenápadná bestie !
Už se těším na graf z brzdy, ten doufám schovávat nebudeš :-)

Re: Dejva - COOPER S JCW

10. pro 2017 22:05

Tak o nenápadnost mě právě jde. :D
Když bude graf zajímavý, tajit se s ním samozřejmě nebudu. :wink:
Uvidíme jak moc to bude nebo nebude bestie, moc úprav na motoru není a brzdit nějaký extrém na sériové komponenty není moc vhodné.
Řekněme, že proběhne optimalizace ECU map motoru k novému výfuku a řemenicím. 8)

Re: Dejva - COOPER S JCW

14. pro 2017 01:07

Fakt paráda! Jedno z najinšpiratívnejších vlákien na tomto fóre. Ako si to na začiatku rozbehol, tak v tom stále pokračuješ - klobúk dolu!

Dnes som si tvoje vlákno prečítal znova a chcel by som ťa poprosiť o tvoj názor ohľadom bŕzd - pretože fundovanejší zdroj skúsenosti ohľadom bŕzd azda nepoznám :D.

Na mojom aute mám nahodené pancierové hadice od firmy HEL. Z počiatku keď som ich na auto nahodil som mal instantný pocit, že to lepšie brzdí... avšak do veľkej miery to mohlo byť placebo. Tažko niečo také objektívne zhodnotiť.

Od prvého dňa som si však týmito hadicami nebol 100% istý. Hadice na môj vkus pôsobia veľmi zraniteľne - sú neohybné, zle držia tvar... Pri extrémnych podmienkach (maximálne vytočenie a prepruženie) sú dosť namáhané a tak ďalej.

Pri každej rotácií kolies som sa na hadice pozeral a hovoril si, či ich radšej nevymením za OEM gumové hadice. A tak som nedávno začal túto tému Googliť a na internete som našiel rozporuplné názory. Niektorí na pancierové hadice nedajú dopustiť. A niektorí hovoria, že je to len vizuálny tuning, ktorý nesie svoje riziká (ktoré som popísal vyššie).

Predpokladám, že pancierové hadice majú svoje opodstatnenie pri extrémnom používaní brzdnej sily, kde sa brzdová kvapalina ohrieva na svoje limity a tým pádom dochádza k roztiahnutiu OEM gumených hadíc. Ale pri bežnej prevádzke sa niečo takéto predpokladám, že nestane.

Keď som zistil, že BMW M4, Porsche a iné podobne vykonné autá používajú klasické gumové hadice, tak som si musel položiť otázku - prečo automobilky nepoužívajú pancierové hadice priamo z výroby keď sú také skvelé?

Aký je prosím ťa tvoj názor na túto tému? Pancierové hadice? Alebo radšej OEM gumové?

Re: Dejva - COOPER S JCW

14. pro 2017 18:40

Díky za poklonu.
Mini leze trochu do peněz :mrgreen: ...ale ještě to jde :wink:

Do běžného provozu určitě gumové hadice!
Jinak výměna gumových hadic za pancéřované může byt do běžného provozu z dlouhodobého hlediska nebezpečné, pokud častěji nekontroluješ jejich vnější průhledné opláštění a neměníš je.
Ocelovy kord pak začne reznout hlavně v jeho lisovaných koncích a hadice se pak může vzhledem k tlaku brzdové kapaliny vytrhnout!

Na soutěžních autech vždy dáváme gumové (víc vydrží), vše se spíš odvíjí od účinnosti brzd. Minimální propružení gumových hadic je pak zanedbatelná ztráta.

Na svém Mini mám teď už druhé pancéřované hadice. Preventivně měním každý rok a to Mini v zimě nejezdí :wink:

Re: Dejva - COOPER S JCW

18. srp 2018 16:18

Delší dobu jsem tu nebyl a bohužel jsem ani neměl čas zabývat se svojí Mini "kasičkou"
Dodělal jsem tedy celou přestavbu na LINK G4+ ECU a dodělal digitální budík s definovatelným zobrazením hodnot a jejich alarmy. Výborná věc.
DSC_0752.JPG
DSC_0755.JPG


Jemný proces ladění ECU, v nejbližší době doladí DRS Motorsport (v rakousku).
Výkonové křivky jsem rád postnu, až budou k dispozici :wink:

DSC_0756.JPG

Ještě drobné vylepšení odklonu předních kol :D

Re: Dejva - COOPER S JCW

12. zář 2018 18:53

...tak poslední doplněk nazbrojen... :mrgreen:
V pondělí se Cooper veze na podvalu k Wídni do DRS Motorsport :banana:
DSC_0837.JPG

Re: Dejva - COOPER S JCW

13. zář 2018 15:44

Davide, už dlouho s napětím očekávám co ti z toho nakonec vyleze. Ted se zdá, že se brzo dočkám :-)
Dáš nám sem graf z brzdy? Ať můžeme slintat.... :-)

Re: Dejva - COOPER S JCW

13. zář 2018 22:14

...to víš ...natahuju to. :mrgreen:
Neboj ...hodím Vám to sem i s fakturou...abych odradil i ty, co by chtěli konkurovat Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

Nějak pořád nestíhám....do toho všeho si zítra vyzvedávám druhé retro auto (Fiat 500e černý SportPaket)
...rozhodl jsem se, když bude Mini moc hladový, budu druhým radši jezdit na elektriku :lol:
Odeslat odpověď