NEW MINI
http://new.minicooperklub.cz/

Patrik145 - ONE (R50)
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=29&t=4890
Stránka 116

Autor:  Patrik145 [ 07. črc 2012 02:11 ]
Předmět příspěvku:  Patrik145 - ONE (R50)

Ahojte, takze konecne som sa pridal aj jak MINI POSITIVE :). Predstavím vám moju cestu k miničku.

Všetko to začalo v roku 2002 na Bratislavskom autosalone, kedy som si povedal že si raz doprajem takehoto fešáka v červenej farbe. Dlho dlho som slintal po nete po rôznych autobazároch, no nikdy som nemal na to prostriedky. Až teraz, keď som sa po strednej škole hneď zamestnal, rozhodol som sa vymeniť po 2 rokoch Favorita (1992) za niečo novšie. Už prvé plány boli také že ako prvé auto si kúpim mini, ale boli až príliž drahé. Posledné mesiace som premýšľal čo si kúpim. Mal som peniaze a čas ma netlačil tak som sa rozhodoval medzi MINI a nejakym kombikom, pôvodne som chcel ostat pri Škodovke a tak som zvažoval Octaviu L&K kombi. No nakoniec som zistil že takú ako by som chcel ja, stojí asi približne ako NM. Auto už s fóra môžete poznať, už som ho totiž raz fotil, dúfam že sa Palino nenahnevá že ho tu spomínam. Dnes, na moje meniny som si spravil radost a kúpil od neho jeho červený povoz. Cenu vám hovoriť nebudem, lebo to sa nehovorí :).

Zatiaľ moje postrehy:
Jedná sa o verziu 66KW, trošku je to také mŕtvejšie ale baví ma sa na tom doslova gúľať pomaly :). 17" kolesá su pre bratislavské cesty asi to najhoršie čo môže byť. Pri vyjazdených koľajách to celkom dost plave na tej ceste, musím si asi hlavne zvyknúť. Zistil som že mi nebrzdí zadná ľavá brzda takže musím zistiť čím to môže byť. Aktuálne riešim autorádio, lebo to je pre mňa v aute najpodstatnejšie :). Zháňam redukciu ISO - BMW, nevie niekto dá sa zohnať? Ďalšia vec čo mi vadí je to že to auto je tiché, takže na najbližšiu výplatu tam pôjde nejaký poriadny výfuk. Budúci týždeň ma čaká ešte výmena oleja (už aj podla štítku treba ísť, ale mam pocit že teraz tam je naprd už ten olej. Veľmi pomaly sa mi vracajú otáčky), výmena vzduchového filtra, ten som ešte nevidel, ale cítim že už treba meniť :). A este jedna vec, neviem prečo ale keď stojím a auto nieje zamknuté tak mi svieti ŠPZtka ale veľmi slabo. A ešte jedna vec, neviem či je to zlé ale nejako príliž mi bzuči servo, je to OK? Nezasekava sa, akurat je to taký bzučak :). Čo sa týka auta tak som strašný fajnšmejker a radšej sa spýtam ako keby som mal potom zistiť že treba niečo pozrieť/vymeniť.

Musím ešte nájsť na nete niekde manual aby som sa vysomáril hlavne z tých kontroliek.

Pridávam prvé fotky, ostatne neskôr :)

Obrázek

Obrázek

Autor:  krosna [ 07. črc 2012 08:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Gratuluji. Je moc pěkné - červená s bílými doplňky je super -tedy hned po modré :lol:
Přeji hodně šťastných kilometrů a ať zmiňované drobné "mouchy" co nejdříve vychytáš.
Krosna

Autor:  Nick [ 07. črc 2012 10:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Palec hore :bigups: a přeju jen hodně zábavy a málo starostí :-)

Autor:  Kami [ 07. črc 2012 10:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

No tak konecne...

Gratulace :bigups:

Autor:  Vidle [ 07. črc 2012 11:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Gratuluji,jinak se v tom chvíly svez a pak trošku zvedni výkon,opravdu je to znát.

Autor:  Patrik145 [ 07. črc 2012 11:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Dakujem, po dovolenke sa idu lepit pasi a budu take trosku atypicke pre Mini, ale hadam to bude vyzerat dobre :). Inac zatial veeeelka spokojnost. po 120km mam priemerku 7.0 :D, ale musim este povolit nohu :D

Autor:  Kami [ 07. črc 2012 11:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Nejdriv vychytej mouchy, at je to ok.

Vymen olej, filtr oleje, vzduchovy filtr, svicky, teoreticky kabinovy filtr a nech zkontrolovat stav chladici kapaliny..

Budes olej a dalsi veci menit sam?

Autor:  Pumik9 [ 07. črc 2012 11:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

gratulujem :bigups:
ale aspon nemusis menit znaci ze ? :mrgreen:

nech sluti a robi radost :banana:

Autor:  J-trials [ 07. črc 2012 22:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

No máš to hezké :-) Tak dlouho čekat na auto je teda trpělivost. Jinak k té svítící SPZ, nemáš tam LEDky? A mít jiný výfuk je fajn, jen to nepřežeň ať ti z toho po dalších 120km nepraskne hlava:-)

Autor:  Patrik145 [ 08. črc 2012 01:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

jojo palino mi to uz vysvetlil :). co sa tyka vyfucku tak to chcem len taky decent :) nic hlucne ale hlucnejsie od serie :)

Autor:  Johny66 [ 08. črc 2012 02:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Tak teda gratulujem ak by si ho nevzal ty asi by som ho bral ja :D No ale ja sa asi pozriem po 85kw verzii to sa aspoň trochu výkonovo blíži môjmu predošlému autu. Výfuk fakt neprežeň ja som mal brutal hlučný a pri dlhšej vzdialenosti to fakt vadí.
Inak manuál sa tu kdesi riešil a mám stiahnuté anglické pdf-ko z odkazu v tej téme pri mojej angličtine však asi zaúkolujem bráška na preklad :P
Ešte raz gratulujem a ak sa niečo podarí poriešiť (tento týždeň pôjdem minimálne na jedno pozrieť) tak dáme niekde zraz :D

Autor:  Patrik145 [ 08. črc 2012 09:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

super johny tesiiim sa. hej hej v en ho mam aj ja ale chce to proste slovencinu :D

Autor:  Johny66 [ 08. črc 2012 12:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Patrik145 píše:
super johny tesiiim sa. hej hej v en ho mam aj ja ale chce to proste slovencinu :D


No pošlem to tento týždeň bráchovy ak mi to preloží tak to potom dám k dispozícii :D

Autor:  Blacky [ 08. črc 2012 16:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

Gratulace. Cervena je pro MINI nej barva :biggrin:

Autor:  Patrik145 [ 09. črc 2012 17:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50) - Jessica

tak dnes som sa presvedcil ze MINI nieje znacka, ale komunita :). Dnes som si prihlasil svojho cerveneho krasavca a stretol som pri avione Austina v ciernej farbe a taktiez to baba musela dnes prihlasovat :).. Tak sme si na semaforoch odkyvali, keby som nemusel do prace naspat tak sa zastavim aspon na kus reci :). Po dovolenke pride na zadne sklo velka nalepka MINICOOPERKLUB.CZ :P tak potom hodim do placu fotku :)

Autor:  Patrik145 [ 11. črc 2012 01:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50)

banda mate nejake skusenosti s tymto shopom? http://www.outmotoring.com/ chcel by som odtial objednat par veci.

Autor:  Nick [ 11. črc 2012 07:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50)

Je to známej shop. Je ale v USA, takže s tím souvisí veškeré záležitosti ohledně doplacení DPH a cla atp.

Autor:  Patrik145 [ 11. črc 2012 08:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50)

mam znamosti v USA takze to by sa nejako poriesilo :)

Autor:  schnappislav [ 11. črc 2012 12:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50)

Počkej nicku když to tam koupí nějákej jeho známej a pošle to jen jako gift tak se nedoplácí nic ne? :)

Autor:  dalid2 [ 11. črc 2012 13:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Patrik145 - MINI ONE (R50)

Nikde nemas zaruku, ze ti colnik aj tak neotvori balik a ak tam nebude cena tovaru, tak ju stanovia podla ich nejakej prirucky a podla toho ti aj vyrubia colny dlh...
Nevravim, ze sa to deje pri kazdej zasielke oznacenej ako gift, ale ak to bude vacsia krabica, tak mas skoro iste ze sa do nej pozru.. :(

2 -Patrik145 - gratulujem ku krasavcovi, nech sa mu idioti na cestach vyhybaju!

Stránka 116 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/