Prostor pro příznivce Nových MINI s 1. generací (R50. R52, R53)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

vlr - "a jeho mini :) "- COOPER

10. zář 2010 10:10

Ahoj vsem pratelum MINI.
Tak konecne po mnoha letech prani jsem si z Rise konecne privezl nove auticko :P. Model Cooper, r.v. 2004, facelift. Zatim mam pouze narychlo focene fotky mobilem z garaze po privezeni domu. Samotna jizda domu byla pozitek, kteremu se priblizila mozna tak jizda kamaradovym broukem. Nyni me bude cekat vybehavani ceskych papiru, tak drzte palce.
Přílohy
10092010039a.JPG
10092010039a.JPG (71.71 KiB) Zobrazeno 4682 krát
10092010041a.JPG
10092010041a.JPG (80.72 KiB) Zobrazeno 4682 krát

Re: vlr a jeho mini :)

10. zář 2010 14:50

Čau,
gratuluji a přeji mnoho štastnejch a veselej km. 8)

Re: vlr a jeho mini :)

22. zář 2010 09:21

Tak me nove MINI mi moc dlouho radost nedelalo. Po zhruba tydnu jezdeni a najetych asi 800 km se odporoucela prevodovka (auto je facelift, takze typ getrag). Pri jizde mi z ni vytekl olej obsahujici leskle kovove piliny a zacaly se z ni ozyvat priserne zvuky. Predchazelo tomu kovove vrzani pri jizde a klepani pri volnobehu. Sice porad bezproblemove radi, ale takto se jezdit neda.
Situaci se snazim resit s tim nemeckym bazarem, bohuzel v kupni smlouve mam ze se jedna o auto na export bez zaruky. Presto to tak beznadejne nevypada, bazar ale chce, abych auto k nim odvezl a dalo se do BMW, kde bylo na udajne inspekci pred prodejem.
Ted nevim, zda investovat penize do odtahu (do Frankfurtu) , dovolene a cestovani, a doufat, ze mi prevodovku opravi a uhradi naklady (kdyz zjisti cenu opravy muzou couvnout a cukat se kvuli te smlouve), prip. mi vrati penize za auto, nebo radeji tu prevodovku nechat repasovat tady a byt v klidu a vedet, jak byla opravena.
Zajimaji me vase nazory, co delat v takoveto situaci?

Re: vlr a jeho mini :)

22. zář 2010 09:39

kamarade, tak tohle ti vubec nezavidim .... to je k placi. Ja jsem mel mini vic nez mesic v servisu po trech tydnech co jsem s tim jezdil, tak vim, jak moc je neco takoveho neprijemne.
Nicmene ja bych to asi prubnul a zavel to do Rise. Teda zkus nejdriv zjistit, kolik by te neco takoveho stalo opravit tady v CR. At treba pak nezjistis, ze oprava v CR by te stala 20 tis. a fasouni by te vysli mnohem draz ...
Drzim palce. Pak sem dej vedet jak to dopadlo. Urcite cenne zkusenosti

Re: vlr a jeho mini :)

22. zář 2010 11:02

Cenu za opravu tady odhaduji mezi 20k za repasi az po 60k za vymenu za novou. Dokud se nevyjasni co s tim, tak tu prevodovku nechci nechat vyndavat. Do nemec bych to sice odtahl, ale bojim se, aby se pak nezacali cukat, ja mel nepojizdny auto v risi a jeste byl lehci o hromadu penez (pocitam tak 6-9k) za odvoz tam, plus pak odvoz zpet .. Navic pokud by to nahodou fasouni opravili, tak bych taky nemel kontrolu nad tim jak moc na tom chteli usetrit a jak moc to zfusovali. No nevim :(

Re: vlr a jeho mini :)

22. zář 2010 11:30

mno, jestli by nekdo byl schopny to spravit za 20k za repas tady v CR, tak bych do toho mozna i sel. Nebo taky treba promyslet, jestli to fasounum neotriskat o hlavu a neodstoupit od smlouvy (netusim, jak tu smlouv mas napsaou), ale myslim, ze az tak neprustrelne by to byt nemelo.

Re: vlr a jeho mini :)

23. zář 2010 15:22

1. prvni bych si overil pres databazi jestli o te prohlidce je zminka v servisni historii ??

2. :idea: dovezt auto/dotahnout / k neblizsimu dealerovi BMW nechat si od nej napsat vyjadreni o zavade

3. s timhle papirem zautocit na nemce s tim at bud daji prasule hned nebo na zaklade faktury kterou dostanes z cech proplati opravu nebo aspon cast a auto nechat opravit v CR

samo muzou te vyhodit se vsim ale ?? poradil bych se s nekym od http://www.das.cz jak na to kouka nemecke pravo :idea:
Odeslat odpověď