Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 1. generací (R50. R52, R53)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: Worry - COOPER

18. črc 2013 18:13

Acetonem stahnout reflexni chromovou vrstvu, jemne vybrousit, plnic a autolak.. Nic extra. :bigups:

Re: Worry - COOPER

18. črc 2013 19:54

Pokud nepoužiješ změkčovadlo na plasty, aby se plnič s plastem spojil, bude se to časem loupat.

Tuto vetu jsem okopcil z jednoho fora, jak na lak plastu.
A tak se jeste jednou ptam, jak dlouho uz ty svetla mas na aute nastrikana?
Nebo jak psal Vidle, nebo jsem si vsiml i dsurma ma strikla svetla.
Jak a cim je mate nastrikana vy?
Jo chtel bych je striknou cernou matnou, ale to uz je asi jedno.

Re: Worry - COOPER

13. srp 2013 10:09

Tak buchta dostala maly darek - (staro)novou strechu :bigups:
Neni to zadna revoluce, ale proc menit zabehly design :D
Přílohy
buchta_strecha.JPG
Jako nova :-)
buchta_strecha.JPG (75.13 KiB) Zobrazeno 14188 krát

Re: Worry - COOPER

13. srp 2013 10:41

Hezky, v jednoduchosti se krása skrývá :-) Míma dostane taky dárek, ale v podobě brzd a serva...nějak mu začlo pokulhávat

Re: Worry - COOPER (R50)

23. zář 2013 18:51

Tak predminuly tyden doslo k malym opravam na buchte. Krom vraceni tahokovu do otvoru na zadnim JCW narazniku, vymene prednich desticek a vymene oleje - jsem rovnou vymenil netesniciho gufera kolem spodni remenice.

Ke guferu jen poznamka - nekupujte v BMW, stoji to asi 600,- Uz ted vim, ze se da sehnat jinde za asi 50,- :(

Vse se vydarilo na jednicku a to hlavne diky "TOOLU" od HonziTw ze Slaneho, kteremu timto moc diky za zapujceni "home made" stahovaku. Vizuelne vypadal hrozne, ale funkce na 110% :bigups:

Jen pro zajimavost posledni fotka - mel jsem na kapote "exkrement" od nejakeho velkeho ptaka (kormoran urcite) a normalne mi ten ptaci humus rozezral novy lak na kapote.. To by se clovek pos....
Přílohy
IMG_2738-s.jpg
Sundana remenice - branila se, ale nakonec podlehla
IMG_2738-s.jpg (82.98 KiB) Zobrazeno 14094 krát
IMG_2741-s.jpg
Nove gufero a viditelny bordel z prusaku puvodniho
IMG_2741-s.jpg (98.83 KiB) Zobrazeno 14094 krát
IMG_2742-s.jpg
Nove desticky a oprava nateru trmenu a kotouce
IMG_2742-s.jpg (62 KiB) Zobrazeno 14094 krát
IMG_2744-s.jpg
Poskozeny lak na kapote po exkrementu
IMG_2744-s.jpg (53.32 KiB) Zobrazeno 14094 krát

Re: Worry - COOPER (R50)

23. zář 2013 20:56

Sakra to uz je jak od Hitchocka nejdriv utok na balkon a ted chudak Buchta.
Jinak mam podobnou zkusenost s holubi partou v MB nevim co ty K...y zerou / cosi cerveneho /ale nad mym autem byla prima party. Neslo to umyt ani horkou wapkou az po urputnem drbani houbickou takze vim o cem pises

Jinak servis na jednotku jak jinak :bigups:

Re: Worry - COOPER (R50)

24. zář 2013 12:32

co to bylo za ptáka? :D
Jak dlouho jsi to tam měl, že se takhle poškodil lak?

Re: Worry - COOPER (R50)

24. zář 2013 20:54

Jak rikam, urcite kormoran !!

A bylo to tam den, a takhle to dopadlo..

Re: Worry - COOPER (R50)

24. zář 2013 20:58

hustý to agressor....
ten si musel dať z pančovaného...

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

31. bře 2014 15:04

Tak a je to tady - buchta v nedeli dosahla najezdu 200.000 km

Jako podekovani dostala novou tycku predniho stabilizatoru a zadni kotouce (neprosli jsme STK) Bohuzel kdyz jsem vsechno dodelal a chtel odvzdusnit LZ trmen, tak jsem utrhnul odvzdusnovak i s kusem hliniku :(

No, ale opravime a budeme zase jako ciperky :bigups:
Přílohy
buchta_jubilant.JPG
buchta_jubilant.JPG (39.32 KiB) Zobrazeno 13776 krát

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

31. bře 2014 18:21

Buchta je atletka na dlouhe trate :bigups:

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

31. bře 2014 18:36

ty kokos pekne :bigups:
prejem minimalne este raz tolko :wink:

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

03. dub 2014 14:54

Takze problem s STK vyresen, ale ta cesta k tomu...

Vcera jsem rano vyrazil pro trmen na vrakoviste. Takze prvni byl Mratin - trmen mel stat 1300,- No, po dlouhem hledani jsme nakonec zadny trmen pro R50-ku nenasli a ja musel shanet dale.
Dalsi vylet do Panensky Brezan. Tam jsme prohrabali obrovksou hromadu trmenu a nakonec jsme nasli ten, ktery nejvice odpovidal me verzi (uvadim zamerne) Takze jsme se dohodli a trmen stal pouze 700,- a byl krasny, stribrny, jako novy..

Dnes jsem tedy vyrazil pred praci, ze to vymenim a hura na STK. No, asi cekate zadrhel a take ze ano. Trmen byl sice na 1. generaci, ale na typ az po faceliftu, takze samozrejme tam byla jina dira na privodni brzdovou hadici :(

No nadavek jsem vypustil moc, ale nakonec jsem se vzmuzil a zajistil napravu. Otvor prevrtan z 8 na 12, zakoupen zavitnik M12x1 a vyriznut novy zavit. Nastesti jsme byli sikovni a vsechno zacalo fungovat.

Takze jsme prosli i STK a muzeme s radosti vyrazit na hory :bigups:

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

03. dub 2014 17:35

GUT rekla rusovlasá RUT Yellow_Flash_Colorz_PDT_09
a zase jedna z konstrukcnich zmen soudruhu v BMW odhalena.

ps. jeste ze to nebylo obracene delat vlozku by byla ... :zadek:

az si vlezem pod F56 uvidime kolik bude inovaci 8)

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

03. dub 2014 20:34

dobre ty...

to by ma zaujimal ten dovod faceliftovej zmeny, občas mam pocit, že to robia schválne aby to ľudia nemohli meniť hore dole a museli kupovať idealne nove...

btw.koľko stal novy od BMW, len či ta cesta po vrakáčoch s baumarktoch a s nástrojmi nevyšla drahšie. :?:

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

08. úno 2015 20:29

Tak a je to tady.... V sobotu jsme meli moznost se potkat s vyletniky z dalekeho vychodu (zavitalo k nam jadro NR) a buchta ukazala svoji stinnou tvar. Bohuzel pri ceste do nejake pohodove kavarny nam odesla spojka.. :(

Takze nasi pratele byli svedky selhani takoveho drzaka, jako je nase buchta. Nastesti ale bylo srdce na pravem miste a s jejich pomoci jsme polomrtvou buchtu odtahli zatim na prestupni stanici v Brevnove.

Dalsi kroky jsou jasne. Z duvodu uz delsi dobu se projevujiciho vibrovani bylo rozhodnuto. Cela prevodovka ven, zkontrolovat, pretesnit. Spojka ven, kontrola a vymena oblozeni. Kontrola vypinaciho loziska, vymena spojkoveho vedeni (hydraulika jak nad pedalem, tak u prevodovky) Vymena obou poloos za nove a jako tresnicka na dorticku nove brzdove vedeni k zadni casti auta (STK bychom uz neprosli)

Vse se zda byt jako relativne pohoda, az na to soucasne pocasi. Holt tentokrat nas domaci servis bude trochu studeny :bigups:

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

08. úno 2015 21:26

velke plany...od polky mesiaca ma byt teplejsie...

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

08. úno 2015 22:54

Zase bude v plne sile je to bojovnice :wink:
jen to bude chtit kulicha a grocek :mrgreen:

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

09. úno 2015 01:04

S napetim sleduji buchtin pribeh...
Je to bojovnice,
jen ji patri silnice!
Problemy zvladne hrave,
at brzy bruci po oprave! :)

Re: WorryCZ - COOPER (R50)

13. úno 2015 22:45

Je to ocistec !!! Pokud nekdo z vas bude mit ten blahovy pocit, ze si to vsechno udela doma, tak si hnedka nafackujte..

M****a se sundanim ramu OK, to uz jsem delal. Vopruz s hledanim sroubu a dostavani se k nim, mega hruza a zitra me ceka to cele rozpulit a cumet.. Jen vymena pomocneho valce nad pedalem, to aby clovek byl hadi muz.. Malo mista, nejde to jednoduse sundat, pak to zase nejde nandat... Vopruz !! Doufam, ze uz to nikdy nebudu muset delat.. Fotky snad zitra..
Odeslat odpověď