Logo
Právě je 19. bře 2024 11:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 19. črc 2013 21:28 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak jsem dnes absolvoval první garanční prohlídku MINI v drážďanech. ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Už nikdy jinak. :bigups: Pokud máte někdo do Drážďan, nebo i asi jinýho DE servisu blíž, nebo na stejno, jak v ČR, tak neváhejte. Jooo chce to trošku umět jazyk, ale i anglicky se dá domluvit.

Já jsem pro jistotu dopředu psal mail a objednal se na konkrétní termín. Vše fungovalo perfektně. Cesta z UL pohoda. 40 minut po dálnici a pak pár km po hlavní (pořád rovně). Přejímací technik pro MINI Paul Hohlfeld, viz foto jedna, což mi pověsil na zrcátko. A taky mi dal na palubku cedulku viz foto 2. :biggrin: Taková blbinka, ale potěší.

Autem najel na zvedák v hale, která je normálně přístupná a byl sem u toho. Vše sme společně prolezli a sepsali. Kryt motoru od PRAMENA musel dolu. Ke šroubu se dostat dá, ale Paul říkal, že musí zkontrolovat celou vanu. :D

Mám service inclusive paket, takže vše zadara. Jinak stojí klasický servis (olej, filtry, kontrola) asi 360eur. U mě řešili ještě svolávačku na nějaký kabelový svazek, v rámci záruky (to byl ověřovat, zda může udělat u auta z ČR) výměnu elektromagnetickýho ventilu oleje a nějaký teplotní čidlo. Kdybych tam přijel za měsíc, tak by to bylo za 200 eur. Nevěřil sem svejm uším, když mi to říkal. :blush: Fotky servisky, a protokolu přikládám. PP hlásil taky ty brzdy za cca 1500km. Koukal na ně a říkal, že ještě min 10 000km vydrží, ale že je radši pořádně překontrolujou.

Auto si převzal kolem 12 hod a za cca 6 hodin sme si proto měli přijít. Byl sem s manželkou, tak nám obou dali jízdenky na městskou ( autobus, tramvaj, vlak) asi za 8 eur. Takže sme si zajeli do centra ( cca 15 minut) a udělali pěkný výlet, dali bratwursta a tak. Proste super.

Po návratu na salon nám dali pití a asi po 5 minutách Paul přišel, Předal klíče, že je vše ok. Auto ručně umyli, vyluxovali a navoněli. Dostal sem hromadu letáčků, pozvánku do mini-owners-club.de, ještě se mě ptal na různý kravinky, co mám na autě a pak sme jeli.

Myslím, že to je takový nadšenec (má sve mini) jako Miniprdík. Jen škoda, že v Inveltu není takový nadšenec i na servisu. Takže pro mě je jasno. Kupovat mini klidně v Inveltu ( s cenama jsou srovnatelní), ale servis už jedine v DE. Pořád se usmívaj, staraj se o člověka, mají zájem a přitom neotravujou. :bigups:


Přílohy:
servisak.JPG
servisak.JPG [ 188.2 KiB | Zobrazeno 14038 krát ]
missed.JPG
missed.JPG [ 171.13 KiB | Zobrazeno 14038 krát ]
serviska.JPG
serviska.JPG [ 134.05 KiB | Zobrazeno 14038 krát ]
servis.JPG
servis.JPG [ 127.66 KiB | Zobrazeno 14038 krát ]

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 19. črc 2013 21:35 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Ještě sem zapoměl. Kontrolujou i gumy a dají na to protokol. :blink:


Přílohy:
Kopie č. - pneu.JPG
Kopie č. - pneu.JPG [ 115.09 KiB | Zobrazeno 14032 krát ]

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 19. črc 2013 21:35 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. čer 2013 22:23
Příspěvky: 60
Bydliště: V zasade EU
Uz jsem to psal, ze pokud to ma clovek relativne blizko, nema co resit.

Kvalita vyssi, vymeni co maji a jsou ochotni..

Jen blb bude servisovat v CR, pokud ma Nemecko v dojezdove vzdalenosti.
Ja bych je jeste zlomil misto salinkarty na zapujceni nejakeho Minika v cene servisu.
Kdyz se zeptas a usmejes, jde to.

_________________
Cooper S, 125kw, 2006.
R53


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 20. črc 2013 00:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
Po preštudovaní testu servisov v poslednom nemeckom AMS, kde BMW tento rok deklasovalo všetkych[audi, skoda, kia]
tak ja som bol dnes pre zmenu v Invelte.

Veľký servis pri 65tkm a k tomu geometria, co v Cartec-u BMW Liberec nedali, kvoli sw a 19kolam, k tomu prasknutý kluč na šrouby kol a ostrek na garančku [po zimnej oprace, ked mi pri ostreku predn0ho okna ostrekoval zadné, celkom slušne, mi po oprave prehodilo problém, a pri zadnom ostreku mi jemne oprášilo spolujazdcove okno asi tak 10cm nad stierač]

Schválne som šiel podľa metodiky AMS, dolial nadobku na ostrekovače, nechal ich rozšteľované, pneu podhustené, brzodovú hadičku vonku z držiaku a pod. detaily, kt. tam testovali...a hodnotili.

Preberačka - došiel som na min presne za 4min som sedel pri stole a prešli sme všetky detaily z kľúča ohľadne servisu a hlášok prešiel so mnou borec...
pobavili sme sa aj zmiznutom ukazovateľi ideálnej rýchlosti---ten sa po prehliadke a znulovaní -4000km aj tak neobjavil, takže to bude na udpate sw...
pobavili sme sa aj o nefunkčnom tempomate a zníženom výkone asi na 70percent povodneho pri prepálenom intervale brzd po ceste na Le Mans to kleslo neuveriteľne rýchlo...ale po vymene všetko vcajku...logika jednotiek je asi nastavená tak aby sa pri prepalenom intervale limitovali ďalšie brzdenia na min.

Rampa bola ponúknutá, poďakoval som, že kvoli tomu som došiel do servisu, aby sa starali oni a nie ja... :biggrin:
Dostal som v medzičase ponuku na čaj-kavu-vodu, v ten moment som si ale nedal nič. jednanie fakt na úrovni, milé.

Potom prišlo asi najlepšie spestrenia dŇa, keď mi Prdík dal k dispozícii na test Cabrio v JCW...
limit bol pre mňa skoro NO LIMIT - asi 200km a 5hod, slušne som poďakoval, že 2h mi asi vystačia nadmieru...

Cabrio v JCW hodnotím fakt ako pecku, síce keď to porovnám s tým čo mám v modrom, ide pocitove rozpoznať, že ten výkon je nižsí a váha vyššia, ale na bežné blbnutie super, aj vo vysokých rýchlostiach je to v predu bez strechy a stiahnutých okien max.pohodlné. Podvozok mi došiel dobrý, ladený ale viac do comfortu, čo prdík potvrdil, že je platné pre modely 2013...

do reality ma vrátil hovor o technika o pod druhej, ako sľubil, že podá akt. stav pred jeho odchodom z práce...hodnotím ako plus.

škoda, že nebol aspoň na krátku jazdu Paceman, trafil som sa do okna, keď bola predvádzačka mimo, ale o dovod viac sa v invelte za kratko otočiť ešte raz. Chcem porovnať PACE aspoň v S vs. CM SD...aj keď to JCW v showroome by stalo za zvezenie tiež :blush:

zbytok času som ostal pracovať v showroome, mobil, noťas, pekne zásobovaný akt.informáciami o dianí okolo auta a nápojmi poďla potreby, dokonca mi pani pár telefonátoch obehla kolegov a našla nabíjačku na moj mobil, kt. nejak nespoluprac.s mojim prac.nasadením.

predanie auta - rychlovka, doladenie faktúr tak aby som mohol uzavrieť poistnú udaľosť s prerazenou gumou...
Auto umyte, navoňané, luxnuté aj keď som mu po návrate zo sicilie dal aj ja udržbu ale 3dni v prac.nasadení už boli vidieť. :blush:

veľka výmena za 7k
geo a všetko okolo za 3k
objednany klúč na garančku...
objednaná pumpa na garančku...
sw bude nutné prehodiť ale na to si dam iný termín ak budem nutne potrebovat ukazovatko rýchlosti.

všetky veci, o kt. som vedel, že tam sú a neupozornoval som na ne boli spravené - takže ak by AMS zaradilo Invelt do svojho testu, min. dnes by prešli podobne ako nemecké dealershipy...

verim, že v DE tu a tam ten servis bude doladený lepšie, ale bude to asi aj mentalitou zákazníkov, kt. sa neboja povedať, keď sa im niečo nepáči príp. aké majú očakávania...

nepovedať nič aby som sa vyhol konfliktu a potom to riešiť na fóre servisy na SVK a CZ moc na nemecký štandard neposunie.

ale ako ukazuje aj test AMS v DE, nie všetko tam funguje perfektne...a v čase sa to posúva raz hore a raz dole....
za mňa ale Invelt dnes prešiel na 1, JCW cabrio beriem ako čerešnu na torte...a snáď aj tie naše plátky okrem preberania článkov prejdu na podobné testy servisov.

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 20. črc 2013 06:29 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. čer 2013 22:23
Příspěvky: 60
Bydliště: V zasade EU
Geometria za 100eur je trosku dost.

_________________
Cooper S, 125kw, 2006.
R53


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 20. črc 2013 09:02 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
nespochybňujem...ale nikde kde to robia za 1000-1500kč nemali data na MINI Countryman...

a jak som pisal v BMW Cartec sice data mali ale ked tam nahodili auto tak ani na 19 ani na 18kach im to nesedelo, a kedže ma akt. BMW problém s tym ich systemom, tak im ich ani nikto nedodal, neporadil co maj[ riešiť, a to fakt chceli pomoct....
takže tam auto strávilo 2x po dni a nemal som nič, kvitujem, že mi ale nič neúčtovali za tie skúšky... :bigups:
co by sa v tym lacných servisoch nikdy nestalo, zaplatil by som zameranie a čas s tym strávený len by tak fiklo.

a tak neostalo ine len cesta do Prahy, co je pre mna najjednoduchšie...

koľko stojí geometria na SVK alebo v DE, obavam sa, že to bude menej?
/keď za prezutie a vyvazenie gumy R19 v KE si vzali 140Eur...za gumu samotnú 470Eur a to podotykam, že bol DOT 3roky starý, to keby som si všimol hneď pri preberaní tak by som im to asi len tak neprebral.../

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 20. črc 2013 09:09 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Speedy měl kliku, nebo já smůlu, ale 2 x sem řešil opravy auta po trefení předku a pokaždé potíže. Možná jsou Inveltí technici přetížení a špatně placení, ale prostě to tam nefunguje. Přijdeš čekáš, cejtíš se jak další kusovka. Oprava v pořádku, ale poprvé sem to musel 2x urgovat, technik zapoměl na nějaký papíry pro pojišťovnu. umytý auto nebylo, vyluxovaný a navoněný už vůbec. Eskapáda se zaprášeným plexi centrálního budíku to je taky scenář pro Hitchcoca.

Nevidím důvod, proč bych měl jejich přístup řešit snima. Ano, když mám problém, tak se ozvu, ale já mluvím o obecném přístupu. A ten je v ČR prostě horší (nezávisle na značku). Jelikož jsi u nich utratil docela dardu peněz, tak to má možná vliv. Vážně věříš, že každýmu zákazníkovi půjčej JCW cabrio? Asi sem pěkná nula, protože mě sotva mávnutím ruky naznačili, kde je metro.

A taky nemluvím o nějakých placených testech a srovnaních, který si někde můžu přečíst. Moje osobní zkušenost je prostě taková. Hodlám to zkoušet dál a budu referovat. :idea:

Aale nechci spouštět žádný flame proti Inveltu. Jak říkam Miniprdík zaslouží metál. Jen by to chtělo taky tak nadšenýho servisáka. :blink:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 20. črc 2013 10:02 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Blacky píše:
Přijdeš čekáš, cejtíš se jak další kusovka. ... umytý auto nebylo, vyluxovaný a navoněný už vůbec.

To mi nikdy v BMW nepřišlo, ani v Praze, ani v HK, vždycky ochotní a milí lidé a vše bez problémů. Dokonce auto umyli i když jsem nechtěl :D

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 20. črc 2013 10:44 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
Blacky píše:
A taky nemluvím o nějakých placených testech a srovnaních, který si někde můžu přečíst. Moje osobní zkušenost je prostě taková. Hodlám to zkoušet dál a budu referovat. :idea:


prosím pozri si ten test, testuju to myslím posledných 20rokov...striedajú značky, servisy, použivajú autá bežných ľudí, kt. idú na veľký servis, stoji to AMS asi celkom ranec...
Tento konkrétny test mi nedojde ako predplatené PR...BMW malo pred pár rokmi problém, kedy prepadlo...podotýkam, bavíme sa o Nemecku...

v tom servise to je vždy o ľuďoch...
a keď si pozrieš nemeckú lampáreň, tak Tebou popísané problémy sa objavujú aj tam. Vždy keď nejde o štd.garančku ale nejakú krizovku je servis medzi zákazníkom, kt. sa snaží minimalizovať svoju stratu a poisťovňou na druhej strane.

a co sa dialo, keď si dal zlý feedback, keď ti volali?
mne vždy pár dni po návšteve Inveltu volajú, či bolo všetko v poriadku...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 24. črc 2013 14:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
Ještě se vrátím k tomuto tématu. Vaše dopisy v koši nekončí :P Odkaz na vaše postřehy jsem v pondělí přeposlal šéfům servisu a prodeje pro info a příp. inspiraci. :idea: Díky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 25. črc 2013 02:47 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. kvě 2010 11:20
Příspěvky: 176
Ja muzu rict jen toliko, ze mam zkusenost s BMW Mach v CB a Inveltem. Podotykam, ze vzdy vetsinou se jednalo pouze o objednani dilu a doplnku. V inveltu vzdy nadstandardne vstricni, urcite mimo jine diky MiniPrdikovi a pani Marcinkove. Na servis vetsiho kalibru jsem ale nebyl. Resim to "dvornim" mechanikem. Nicmene do budoucna se tomu asi nevyhnu a zvedavy jsem. Co me mrzi je, ze neni mozne si pujcit Mini vozy na nekolik dni, ackoli web to nabizi. Opravdu bych si rad pujcil CM za par tisic a verim, ze by me zlomil ke koupi a urcite nalomil i par znamych k afinite k teto znacce. Nevim jak v soucasne dobe funguje pujcovna BMW, ale pujcit si auto na odpoledne s vrcaenim druhy den by mi pri nekolika denni navsteve Prahy vyhovovalo. A nebo proste pujceni na sluzebku mi prijde paradni-kdy jindy ho mohu take otestovat, ze:-)

BMW Mach CB - naprost ochota v objednavani dilu, klice mi vsak nakodovat nedokazali, nicmene jejich asi jodinove snazeni bylo bez naroku na odmenu. Pomohl OKCZ, jak jinak.
Prostory stisnenejsi, za zady sice Ferrari, parkovani se stestim, ale ta ochota pana co objednava dily to vyvazuje. Invelt mam ale radsi:-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 27. črc 2013 09:29 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
udrel si klinec po hlavičke...

spríjemní to čakanie na servis alebo to min.dovolí potenciálnej klientele spoznať, že aj maxi Mini ma gény malého Mini v podvozku...a All4 pridáva niečo navyše, tak snáď sa ti to zadarí otestovať čoskoro
:bigups:

už sa teším, kedy by som prevetral paceman-a, snáď to nabudúce dopadne.

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 04. lis 2013 13:42 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. zář 2013 18:42
Příspěvky: 20
Bydliště: Benešov
Jen dotaz. Kde jsi byl v Drážďanech ? Jsou tam dva. Jeden u nádraží v centru a jeden několik km od centra směrem na Pirnu. Tam jsem byl já. Přístup fakt úplně jinde než u nás. Přejímací technik s úsměvem, ochotnej. Koukal jsem jako blázen. Ale s dieselovým zvukem mého JCW mi tam nepomohli. Bylo to tam týden. Ale je fakt že to je specifická závada se kterou si neví rady nikdo. Je-li to vůbec závada. Jinak ohledně jednání se zákazníkem vřele doporučuji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 04. lis 2013 13:46 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Byl sem u BMW Niederlassung Dresden, Dohnaer Straße 99-101, 01219 Dresden. Je to kousek od dálnice. Jel sme tam, protoze jsem tam před 2 rokama auto poptával. Nabídli slušné, ale Miniprdík je přebil ochotou a ve finále i poměrem cena/výkon. :bigups:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 04. lis 2013 18:17 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
ivanmichle píše:
Přístup fakt úplně jinde než u nás.

Zajímavý, na mě ještě nikdy kyselý ksichty nedělali.

ivanmichle píše:
Ale je fakt že to je specifická závada se kterou si neví rady nikdo. Je-li to vůbec závada.

Říkáš, že se to projevuje jen při nastartovaném motoru po víc jak 5 minutách? To znamená za jízdy nikdy? Nikdy žádná ztráta výkonu při prudké akceleraci, byť i krátkodobá? Pokud je to tak, tak bych to neřešil.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Servis Drážďany
PříspěvekNapsal: 06. lis 2013 13:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. zář 2013 18:42
Příspěvky: 20
Bydliště: Benešov
V otáčkách to buď nedělá a nebo to není slyšet. Výkon ok, jede jako ďábel !!!! :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz