Logo
Právě je 28. bře 2024 11:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Reklamace?
Anketa končí za 13. lis 2021 13:32
Zkus to. 33%  33%  [ 1 ]
Bez šance. 67%  67%  [ 2 ]
Určitě ano a oprávněná. 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03. lis 2021 13:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2021 13:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Ahoj všem,
prosím o radu / názor ohledně možnosti reklamace na provedený pravidelný servis auta. Mini hlásilo pravidelnou návštěvu servisu, tak jsme ho objednali. Pár týdnů předtím bylo opravováno ve stejném servisu něco jiného s tím, že vše ostatní je ok (cena 10k). Výsledkem pravidelné kontroly o pár týdnů později, byla výměna svíček, velká olejová výměna, obecné kontroly (cena 10k) s informací, že nic špatného nenašli a auto je úplně v pořádku. Odjeli jsme domů (cca 5-10 km). Druhý den jsme vyjeli kousek za Prahu a auto chcíplo na cca 10. km D1 - rozblikala se kontrolka motoru + děsivé zvuky, nějakým zázrakem u "našeho" sjezdu v 60 km/h tak-tak dojelo na přilehlou benzínku a bylo mrtvé. Nastartovat šlo, ale s rozsvícenou kontrolkou motoru, příšernými zvuky a po chvilce zase chcíplo, to nechceš úplně někam "jet".
Zajímá mě názor někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí - mohla by toto být na reklamaci v daném servisu?
Ještě doplním - mini chcípl v sobotu, kdy je servis zavřený. V neděli jsme sehnali auto a na laně jsme ho odtáhli do cca 5km vzdáleného servisu (pořád mluvíme o tom stejném, zatím nejmenuji, nevím, zda je to vhodné). V pondělí dopo tam jel přítel s klíčkama, ať se na něj podívají, jak je možné, že auto den po "preventivní prohlídce" chcípne.
Den na to (v úterý) jsem obdržela e-mail: "Dobrý den... ...zjištění závady na vozidle, kdy se po demontáži zapalovací svíčky na 2. válci našla závada na elektrodě zapalovací svíčky. Zároveň byl naměřen nízký kompresní tlak na tomto válci. Je tedy potřeba demontovat hlavu válců k posouzení stavu dalších komponent motoru. Cena za případné další podrobné zjišťování je cca 12 000,- Kč bez DPH, kompletní cenovku tedy za již vykonanou diagnostiku + další práce nutné ke zjištění závad a případné znovu složení motoru + drobný materiál (těsnění, šrouby atd.) jsme na částce do 20 000,- Kč bez DPH."
No já nevím. Auto jsem koupila v bazaru, proběhla předkupní prohlídka, kde bylo vše ok (cena 1200 - v jiném servisu, než jezdím nyní), po pár týdnech závada - opravena (již v nynějším autorizovaném servisu) s tím, že je zase vše ok. Po dalších pár týdnech "pouze" prohlídka s tím, že je vše ok. Druhý den - viz výš. Jsem v tom zatím za 20k a mám nepojízdné auto. Mé okolí si myslí, že by to měli vzít jako reklamaci, zvlášť, když opravu a výměnu svíček oni sami prováděli a nic nenašli. Za dalších 20k bez DPH mi jen řeknou "je to pokazené" a budu mít nepojízdné auto za 40k (když nepočítám kupní cenu) :) A 6 měs. záruka z bazaru mi již vypršela a ani nevím, zda je to vůbec skrytá vada - na to se mě ptal p. technik - zda mám ještě tuto záruku, uvádím jen pro pořádek, spíš mi chtěl asi naznačit, že mám auto v háji a že bych ho teoreticky mohla vrátit - já myslím, že by to stejně nešlo, prostě to na mě zkoušel. Rovnou mi řekl, že to reklamace není, aniž bych se ptala.
Mini one 1.4, 8/2008, bazarový z DE, já 3. majitel (2., když nepočítám bazar), pravidelně servisován dle servisky.
Prosím vynechte nevhodné komentáře o tom, jak jsem si měla raději koupit nové auto nebo nejezdit do autorizovaného bmw mini servisu, díky. Potřebuji jen konstruktivní názor :)

_________________
Mini ONE 1.4 2008


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. lis 2021 10:11 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
Reklamovat by jste mohla jen vady na práci či materiálu tj. pouze na výměnu svíček a oleje. Nikdo není schopen při běžné prohlídce tzv. vidět do motoru. Pokud v době, kdy bylo auto v servisu auto jelo a nebyly slyšet žádné "zvuky", technik prostě zkontroloval běžné věci, které lze jízdou nebo vizuálně zkontrolovat, tedy např. různé vůle a opotřebění brzd, náprav atd. Bohužel jste měla asi jen obrovskou smůlu, která nyní nemá levné řešení.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz